Pontos idő: 2024. március 19., kedd 9:25



Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 A nagyra becsült zsűri véleményei , tanácsai .. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
147 .
Takács Zoltán

Szép, ízléses összkép. A növények arányos válogatása és elrendezése nagyban hozzájárult, hogy ilyen remek akvárium lett. Viszont a szűrőkosarat és esőztetőt ki kellett volna venni a fotózás előtt! A halakat alig látni, én szerencsésebb választásnak tartottam volna egy kisebb vörös vagy kék nano halraj telepítését. Gratulálok az akváriumhoz!

Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
129.
Molnár Péter
A többi akváriumhoz képest látszik, hogy van benne sok munka. Törekszik, hogy a halaknak a lehető legjobb legyen, mivel vegyes halas így elengedhetetlennek érzem ezt a törekvést. Talán nehéz is megtalálni a tökéletes egyensúlyt, hogy mind a növényeknek, mind pedig az állatoknak kedvezzen az ember.

Barna Péter :
Az egész akváriumra alkotott benyomás, összkép , növények állapota :pontszám : Az embernek az a benyomása, hogy valóban egy mocsár mélyét látja.
2. Kreativitás, eredetiség: Az egyedi dekoráció és növény választás tükrözi az alkotó kreativitását.
3. A halak, és a berendezés harmóniája összhangja: Ebben a környezetben a halak csak otthon érezhetik magukat.

Kiriakov Andrea :

Az én ízlésemnek egy picit kesze-kusza, ezért adtam ennyi pontot. De nagyon értékelem a mögötte rejlő kutatást, a fajok összeválogatását, a vízminőségről a gondoskodást, amelynek a legfőbb célja, hogy a lakók jól érezzék magukat.

Halak, harmónia:
Sajnos a vad bettákat, az akvárium főszereplőit nem találom a képen.

Tommy :

Kötelezőnek tartom minden évben a biotópok támogatását, a szétkémiázott, szálanként kivasalt, mesterkélt akváriumok mellett teljesen elhalványul a halak és a vízi életvilág természetes léte.


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
104.
Molnár Péter :

Wabi kusa helyett választottam ezt az akváriumot. Ugyan kissé eltér a 174-estől, de összességében ez tetszett második legjobban. Mivel nem ez volt elsőre, ami megtetszett, viszont kb ugyanazt tudom elmondani, mint az előzőről csak 149 pontot adnék rá.
/ Low techben szinte meg sem néztem a túlzottan csicsázott, köves, fás képeket. Low tech az egy akvakertészet behatárolt lehetőségekkel. A 174-es képnek tetszik a kontrasztja. Az, hogy ennyire változatos, nem egy hangú, hanem színekben gazdag, mint egy festmény /

Barna Péter :
Az egészségtől kicsattanó növények dzsungele.
2. Kreativitás, eredetiség: Sajnos a dekor elemek elvesznek a dzsungelben


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
174
Molnár Péter

Low techben szinte meg sem néztem a túlzottan csicsázott, köves, fás képeket. Low tech az egy akvakertészet behatárolt lehetőségekkel. A 174-es képnek tetszik a kontrasztja. Az, hogy ennyire változatos, nem egy hangú, hanem színekben gazdag, mint egy festmény.

Takács Zoltán :
Szép holland stílusú akvárium. Elsőnek, ami megfogott benne az a rendezettség, ami feltétlenül szükséges e stílus megalkotásához. Talán nekem csak a középső hátsó területen lévő hely üressége lóg ki az összképből, de a többi rendben van. Valamint egy élénkebb színű egyfajtájú halraj szerencsésebb választás lett volna. Gratulálok!

Barna Péter :
Gyönyörű egészséges növények a zöld különböző árnyalata és a piros árnyalatok harmonikus kavalkádja.
2. Kreativitás, eredetiség: Én egy kis csavart hiányolok belőle de ez az én hibám mert elveszek itt a sok holland akvárium között.
3. A halak, és a berendezés harmóniája összhangja: A halak számára nagyszerű kiúszó tér van.

Nagy Antal :

Low tech holland,jó tudni hogy CO2 nélkül is lehet ilyen gyönyörű akváriumot létrehozni.Jók az átmenetek,szintek,szépek a színek.Nagy RESPECT!


Gabor Gyuricza :

Ossz benyomas : Jo ranezni az akvariura.Ami engem nagyon megfogott,az a a vizfelszin tukrozodese,ami megjobban megnovelte a novenytomeg hatasat!
Kreativitas .Szimmetrikusan,jol atgondoltan elrendezett akvarium amit en kb 210 ev alatt se csinalnek meg.
Halak,berendezes harmoniaja : .Nekem hianyzik belole egy kis elenkseg a halak reszerol.Vmi rikito ,kontraszto szin ami megjobban kiemeli a novenyek szineit.


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
189.
Molnár Péter
Régen túráztam és a kedvenceim az ilyen partoldalas részek voltak. Ezért az elgondolás nagyon tetszik, totál beleillik ez is az ízlésembe. Összképre átjön, a lelógó gyökerekkel, amik kb egy lebomlott partoldal egyben tartó elemei. Középen a kis turista útvonal, ami elmegy a végtelenbe és ezen a moha szigetek.

Gréta Hegyi :
(ámulatba ejtő)

Nagy Antal :

Egy festmény jut eszembe az akváriumról. Ezer részlet,kreatív kivitelezés,maximum pontszám,ennyi :)

David Szabo:

Nagyon jó akvárium! A teljes mezőny legjobbja. Nagyon szeretem a részleteit, csodás az összhatás, mégis cikázik a szemem, annyi apróság van, ami megragadja a tekintetem. Az akvárium is és a fotó is kiváló!

Pupu :

A képre kattintva leesett az állam. Gyönyörű kondíciójú növények apró végletekig tartó részletekkel van kimaxolva.
Rengetek idő, türelem és munka kellett ahhoz, hogy az akvárium elérje ezt az állapotát.
Készítője fogadja gratulációmat!

András Czesznak :

Kifejezetten tetszik. Elsőosztályú növényesítés, igazi patakmeder hangulat árad a képből. Az egyenletes talaj emelés kiválóan nyújtja hátra a teret. Talán a halakat terelgethetted volna bátrabban, illetve a hátsó Microsorumot kivettem volna, hogy tiszta kilátás legyen a völgy végében.

Tibor Piroska :

Ismerjük jól az akvát!
Őszintén szólva ez egy nagyon rossz fotó róla!
Sokkal jobb is van a fórumon de ha a szerző ezzel nevezett szíve-joga.
Rengeteg növényfajtát igen szép harmóniában tart az akvában úgy, hogy a két oldalsó üveget teljesen lefedte, kizárta a képből.
Bár volt hasonló de a mélysége és a tisztasága a növények sokszínűsége és az elrendezése nagyon megfogott!!!
No meg itt is előjött az ösvény téma ami csak plusz az összképhez.
Le a kalappal az akva előtt!

Micskei János :

Szépen kivitelezett, egyedi akvárium..
Dús egészséges növényzet, hatalmas, monomentális építkezés, nagyon kreatív.....sajnos halakat itt sem láttam ez némi pontlevonással járt.


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
120.
Molnár Péter

Tetszik az összkép, a színek. Érdekessé teszi, hogy a többivel ellentétben itt víz felszín feletti élet is van. A növények számomra kifogásolhatatlan állapotban vannak. A halak jelenlététől eltekintve nekem nagyon tetszik.

Andrea Tremmel - Cseh:

waooo, csodalatos kavalkad mind szinekben, mind felhozatalban! A neonokat viszont nanohalra cserelnem, esetleg egy kis Amandae csapatra

Barna Péter :

Gyönyörű egészséges növények és színek csak úgy vonzzák a szemet minden egyes alkalommal, amikor megnézem, újabb részletet fedezek fel.
2. Kreativitás, eredetiség: Az emers sziget mindent visz!
3. A halak, és a berendezés harmóniája összhangja: A part melletti sekély vízben úszó neonok különösen jól mutatnak.

Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 20:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
113. Untouched nature
Láng Viktor :

Sokat nem tudok írni ez is egy olyan akvárium hogy ha kinyomtatnám akkor szívesen kitenném a falra bekeretezve és ahogy a 124 es akváriumnál itt is simán el tudnám képzelni egy ADA galériában.
A halak nagyok de színben nagyon jól mutatnak.A növények kondija maximális.
Nálam első helyezett !
Gratulálok.


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 19:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
119 .
Láng Viktor :

The Last Paradise

Egy idei hazai versenyen már eredményt elért akváriumról kell írnom.Patrikkal sokszor versenyeztünk és hol Ő hol Én végeztünk előrébb akár hazai akár külföldi versenyeken.Ez az akvárium megérdemelten ért el eredményeket és nem lepődnék meg hogy ha ezen a versenyen is elöl végezne.
Amin lehetne javítani de ezt már személyesen i megbeszéltük az a fák végeinek természetesebb törése mert ezek a vágott élek sokat levonnak az összképből,de ezt meg ellensúlyozzák a növények jó kondicióban tartása.
A másik itt is a halak kérdése,nekem ezek a halak nagyok és színben sem illenek az összképbe,kisebb színesebb halak jobban mutattak volna a végső fotón.Patrik így tovább !

Takács Zoltán :


Szerintem a természetesség visszaadása ennél az akváriumnál sikerült a legjobban! A fák és a növények válogatása és elrendezése profi módon sikerült, tökéletes! Gratulálok!

Tibor Piroska :

Egyszerűen csak tetszik.
Semmi extra nincs benne, semmi finom részlet, cizelláltság de még is jó ránézni.
Kár, hogy a halak épp rossz pozícióban úsztak a kép elkészültekor.
A vastag ágak ellenére szépen felépített az akva sok-sok növénnyel melyek igenis szépen és részletgazdagon néznek ki nem úgy mint az ágak.


Ádám Balya :
,
Leginkább a kidolgozottság és az aprólékosság fogott meg: az akvárium megszámlálhatatlan apró részletből tevődik össze. Az előtérbe az aranymetszéshez közeli belógó vékony faágak különösen tetszenek. A halak nem törik meg az egyensúlyt. Színükkel teljesen illenek a környezethez, olyan mintha a természetben készült volna a fotó.


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 19:49
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
129 .
Láng Viktor :


Megmondom őszintén elfogult vagyok egy kicsit ezzel az akváriummal,Lacival jó barátok vagyunk és sokat beszélgettünk mit hova lehetne még rakni főleg a fák tekintetében.Szerintem a végeredményből még az a csúnya fekete ragasztott üveg sem von le semmit.Annyira ADA hangulat árad belőle,hogy ha átlátszó üvegben lenne és másfajta kövekkel akkor akár egy stúdió akvárium is lehetne.Akkor ami nem tettszik,mert hogy van ilyen is,a halak választása nem szerencsés ekkora méretben összenyomják az összképet,egy vörös amanda csapatot el tudnék képzeni.Illetve a kövek cseréjét valami homogénebb természetesebb kőre.Lacinál is érezhető az évről évre javulás,csak így tovább !


Kép

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 19:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
179. Tribute to James Findley

Láng Viktor :

Az akvárium összképét tekintve tettszik.A sok növény együttes harmóniája nagyon jó hangulatot áraszt.Itt is két dolog ami zavar,az egyik a jobb felső részen lévő gyökér gombolyag ha az nem lenne akkor szebb letisztultabb képet mutatna.
A másik a halak,hol vannak ? Meg lehetett volna bolondítani egy csapat törpe rasborával vagy ifjonc neonokkal.
Ezek ellenére kiemelkedik a mezőnyből egyszerűen a hibái ellenére is jó ránézni.


Kép

/ nagyon egyetértek :) Vg . Kár , hogy azok a gyökerek .. /

_________________
Kép


2017. április 25., kedd 19:46
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron