Pontos idő: 2019. november 14., csütörtök 2:57

Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
 Boncolgassunk pályaművet. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Mivel nem akvakertész verseny lett meghirdetve szeretném felhívni a figyelmeteket erre az akváriumra :

Kép

A növények kitűnő kondícióban vannak , alga sehol és tele van élettel.
Az a típusú akvárium , amely ha a TV vel egy szobában van , kenterbe veri az összes TV műsort.
Az etető azért a fényképezés idejére kikerülhetett volna :D

2014. március 20., csütörtök 21:06

DeKol írta:
Akkor én is bedobnám az akváriumomat ebbe a témába hogy boncolhassátok.

Kép

ez a medence nálam sokáig a listán volt, de olyan szinten túl van szaturálva a kép, hogy az már zavaró. kiveri az ember szemét a színmennyiség.
de a top15 közt volt nálam.

2014. március 19., szerda 23:02
Adminisztrátor

DeKol írta:

Kép

Nem bedobni kell a témát , hanem részt venni benne.
Neked melyik is tetszik vagy melyik nem tetszik, és ha tetszik miért tetszik , ha nem tetszik miért nem tetszik ? ? :D

2014. március 19., szerda 22:16
Sasszem

Matyi írta:
Mexx2 írta:

A technika miért zavar ha benne van?
Én még azt is hozzátenném, hogy a fényképeket nyersen belepiszkálás nélkül kéne elküldeni.

A technika azért tud igazán belezavarni a látványba, hogy tudod mihez viszonyítani a méreteket.
Ha megnézel egy nano akváriumot és benne van pl a technika akkor az sokat ront a látványba, meg tudod határozni az akvárium méretét.

Pont ez lenne a lényege nálam.
Szeretem az optikai csalódást, de nem szeretem ha becsapnak.
Nem beszélve arról, hogy a nemzetközi versenyen nem egy olyan akvárium van amelynél nem lehet eldönteni, hogy hol végződik az akvárium és hol kezdődik a poszter.
És emiatt nagyon csalóka a kép.
A benne maradt technika pedig sokat segíthet.
Nálam pozitív ha látom, hogy egy nano akváriumban milyen mélységet tudott kihozni belőle az illető és a 300 literesnek hitt akvárium csupán 30 literes.

2014. március 19., szerda 20:58

DeKol írta:

Kép

nekem tetszik ;)
Én itt szintén a fényképezésbe tudnék belekötni vagy inkább tanácsot adni :) felül az a vakító fény és a két hátsó él is nagyon vakító fehér nekem vonzza a tekintetemet. Ha legközelebb fényképezed ezt próbáld kiküszöbölni és kipróbálhatod azt is hogy leengedsz a vízből egy keveset, kb 2cm re legyen a felszín a növénytől. lehet hogy hatásosabb. Amit még érdemes kipróbálni hogy nem használod a fényképezőn a zoomot inkább a gépet vidd közelebb az akváriumhoz.

2014. március 19., szerda 20:57

SlyChocolate írta:
Matyi írta:
Igen zavaró mikor egy vaku villanása van középen.
Fentről van belefotózva, nem tudom hogy nézhet ki maga az egész szemből.

Bocsi Matyi de szerintem senki nincs olyan dinka, hogy egy akva üvegbe villanó vakus képet be küldjön versenyre...
:roll:

szerintem most 3-4 embert megsértettél :) nézd végig a nevezett képeket alaposan.

2014. március 19., szerda 20:48

papó írta:

Köszi az önkritikát :D
Valóban látszik a képen , hogy még nem volt kész az akvárium.
No de hogyan nézhet most ki ??

Kb három hete készülök lefényképezni, de akkor mikor igazán jól nézett ki mert pont mutatós volt a két oldalt a parvula akkor nem értem rá, most meg kezd megint nagy lenni, de ha minden jól megy hétvégén erőt veszek magamon és rákészülök a fényképezésre.
Bár lehet ismét dolgozom :(
Nálam úgy néz ki, hogy szombaton egy alapos pucolás és vízcsere.
fekete kartonlapokkal körberakom a front üveg vonalába hogy ne kerüljön ki oldalra felesleges fény.
az aksi fölé lógatok pluszba két 100w-os kompaktizzót
vasárnap reggel a szoba marad besötétítve teljesen (hogy semmi ne tudjon megcsillanni, tükröződni az üvegen. )
Állvány, fényképező az állvány lába világos azt le kell takarnom mert különben tükröződik :( sötét ruha kötelező szintén.
Miután minden kész, lámpa felkapcsol és míg bemelegszenek addig kiszedem a technikát és beállítom a fényképezőt és kezdhetem lövöldözni a képeket, közbe rakom is fel gépre ahol át tudom nézni, hogy mi az ami nem jól mutat vagy tükröződik stb. sajnos nem sok idő van mert a növények a rengeteg fénytől hamar elkezdenek bubizni amin persze már megcsillan a fény :(

Baromi macera. :(

Macera és

2014. március 19., szerda 20:47

Matyi írta:
A technika azért tud igazán belezavarni a látványba, hogy tudod mihez viszonyítani a méreteket.
Ha megnézel egy nano akváriumot és benne van pl a technika akkor az sokat ront a látványba, meg tudod határozni az akvárium méretét.

Szerinted a jól ismert halfajták, garnélák nem mondják mekkora is lehet az az akva?
Akkor azokat is ki kell szedni?
Amúgy igazad van jobb műanyag és üveg nélkül minden akva.
Sokkal természetesebb látvány ez tény.

2014. március 19., szerda 20:35

Matyi írta:
Igen zavaró mikor egy vaku villanása van középen.
Fentről van belefotózva, nem tudom hogy nézhet ki maga az egész szemből.

Bocsi Matyi de szerintem senki nincs olyan dinka, hogy egy akva üvegbe villanó vakus képet be küldjön versenyre...

2014. március 19., szerda 20:33

Kép

2014. március 19., szerda 20:32
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő