Pontos idő: 2024. március 29., péntek 6:37



Hozzászólás a témához  [ 413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Következő
 A 2014 es év akváriuma versennyel kapcsolatos kérdések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Ahogy gondolom, latom most ez a verseny sokkal jobban hirdetett és szerintem sokkal nagyobb tömeget fog megmozgatni mint 2013as verseny :)

Tapatalk-kal küldve az én C2105-el

_________________
Sólyom Gábor


2014. november 25., kedd 21:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
SlyChocolate írta:
én nem is szólók semmit többet az lesz amit akartok még ha túlzás is....


egyetlen ellenvélemény és máris ez van? nem te szoktad mondani, hogy ezen a fórumon őszinteség van? hát bocs, hogy élek.


2014. november 25., kedd 21:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Nem tudom mennyire megoldható, de mivel úgyis a fórumon zajlik majd a verseny (legalábbis az előzőből kiindulva) valamiféle szavazósdit, előfelmérést lehetne készíteni, hogy ki, milyen kategóriában indulna, vagy hány literes akváriumot nevezne. Aki szeretne nevezni, az már úgyis eldöntötte, és egy kattintással, vagy egy hozzászólással jelezhetné, hogy milyen akvát szeretne nevezni. Ezek alapján lehet könnyebb lenne kategorizálni. Vagy esetleg azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a kategóriákat csak utólag, a nevezések lezárása után alakítanák ki úgy, hogy minden kategóriában megfelelő mennyiségű akvárium legyen. Pl ha sügéresből csak két nevezés jön, de mellette lesz két brakkvizi is, akkor valami biotópféle kategóriába be lehet őket sorolni, és mindjárt négyből lehet kiválasztani a nyerőt. Vagy ha 3 30 literes medence van és csak egy 40-es, a többi meg 60+, akkor a negyvenest is a "nano"-k közé sorolni, mert több esélye lesz ott, mint a nagyobbak között.

Megpróbálom bevonni a többi akvaristát , de nem egyszerű , még ezen a fórumon sem .. mint az látható :(

_________________
Kép


2014. november 25., kedd 21:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Nem tudom mennyire megoldható, de mivel úgyis a fórumon zajlik majd a verseny (legalábbis az előzőből kiindulva) valamiféle szavazósdit, előfelmérést lehetne készíteni, hogy ki, milyen kategóriában indulna, vagy hány literes akváriumot nevezne. Aki szeretne nevezni, az már úgyis eldöntötte, és egy kattintással, vagy egy hozzászólással jelezhetné, hogy milyen akvát szeretne nevezni. Ezek alapján lehet könnyebb lenne kategorizálni. Vagy esetleg azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a kategóriákat csak utólag, a nevezések lezárása után alakítanák ki úgy, hogy minden kategóriában megfelelő mennyiségű akvárium legyen. Pl ha sügéresből csak két nevezés jön, de mellette lesz két brakkvizi is, akkor valami biotópféle kategóriába be lehet őket sorolni, és mindjárt négyből lehet kiválasztani a nyerőt. Vagy ha 3 30 literes medence van és csak egy 40-es, a többi meg 60+, akkor a negyvenest is a "nano"-k közé sorolni, mert több esélye lesz ott, mint a nagyobbak között.


2014. november 25., kedd 21:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
SlyChocolate írta:
Hát lehet nem egy mozit nézünk de a nanó határa 40-en litykkó még nem igen láttam versenyen ami persze nem zárja ki, hogy volt már...


GAPLC Nano kategória -- 40 liter alatt
AGA Nano kategória --28 liter alatti

_________________
Sólyom Gábor


2014. november 25., kedd 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Hát lehet nem egy mozit nézünk de a nanó határa 40-en litykkó még nem igen láttam versenyen ami persze nem zárja ki, hogy volt már...

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. november 25., kedd 21:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
DeKol írta:
az piko.

...femtó...ató..stb én nem is szólók semmit többet az lesz amit akartok még ha túlzás is....
Gabi Te melyik versenyen láttál az előbb említett kategóriákat???

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. november 25., kedd 21:01
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
nebula írta:
SlyChocolate írta:
Gyerekek most őszintén, nem mondjátok, hogy egy 40 literes akva az "nanao"???
(a szó jelentése a nagyon apró, kicsi)
Az nanó az a súly amit (pl egy felnőtt ember simán 5-10-max-20 likó) elvisz a kezében de több mint negyven kilót....
Méretben pedig alig nagyobb mint egy 5 literes befőttes üveg na az a "nanó kategória"!
A 40 litert Ti sem gondoljátok komolyan nanónak???
:shock: :shock: :shock:
De ha ezt akarjátok akkor legyen így bár kicsit vicces lesz de sebaj.
;)


lehet, hogy súlyra neked így stimmel.
de nem ez a megszokott. 5 literes befőttest hol láttál nanonak nevezni? az piko.
de nekem aztán nagyon mindegy, csak éppen azt kéne látni, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy 40 literesnek molnár béci sokezer hektójával kell versenyezni részletességben, kidolgozottságban, vagy egy 20-25 literessel.


Mióta van piko?
Bár nekem a nanó is vicc, ugyanis régen ezeket úgy hívtuk, hogy kis akvárium, csak most a divat diktálja, hogy nanónak hívjuk.

_________________
K.Tamás


2014. november 25., kedd 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
nebula írta:
SlyChocolate írta:
Gyerekek most őszintén, nem mondjátok, hogy egy 40 literes akva az "nanao"???
(a szó jelentése a nagyon apró, kicsi)
Az nanó az a súly amit (pl egy felnőtt ember simán 5-10-max-20 likó) elvisz a kezében de több mint negyven kilót....
Méretben pedig alig nagyobb mint egy 5 literes befőttes üveg na az a "nanó kategória"!
A 40 litert Ti sem gondoljátok komolyan nanónak???
:shock: :shock: :shock:
De ha ezt akarjátok akkor legyen így bár kicsit vicces lesz de sebaj.
;)


lehet, hogy súlyra neked így stimmel.
de nem ez a megszokott. 5 literes befőttest hol láttál nanonak nevezni? az piko.
de nekem aztán nagyon mindegy, csak éppen azt kéne látni, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy 40 literesnek molnár béci sokezer hektójával kell versenyezni részletességben, kidolgozottságban, vagy egy 20-25 literessel.



Teljesen jogos a dolog, egy 40 liter alatti akváriumnak esélye sincs ha egy 300 literes akvárium ellen versenyzik. Több rangosabb nemzetközi versenyen is 40literig van nano kategória.

Tapatalk-kal küldve az én C2105-el

_________________
Sólyom Gábor


2014. november 25., kedd 20:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 12., hétfő 17:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Az enyém 63 L még meg vagyunk így jó páran akiknek nem akkora az akváriuma mint Bécié.
Azért mondtam az 60 L alatti felettit,
Ha már nano legyen nano.


2014. november 25., kedd 20:50
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron