Pontos idő: 2024. április 18., csütörtök 6:31



Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 Fordított ozmózis (RO = Reverse Osmosis) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
mardelboy írta:
Sziasztok!

Mivel beindítottam a nagy akvámat, gondoltam lágyítok a helyi csapvizen ami 16 gh. Hogyan tegyen ezt ha mondjuk nincsen RO készülékem, és mi lenne az optimális a növényeimnek illetve az alga távoltartásában?
Próbálkoztam a forralással, de tavaj a tigris garniknál még havat is olvasztottam!

Amíg jönnek a válaszok esetleg ide is bekukkanthatsz.
http://forum.tropicalfish.hu/viewtopic.php?f=16&t=93

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 10., hétfő 16:22
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
mardelboy írta:
Sziasztok!

Mivel beindítottam a nagy akvámat, gondoltam lágyítok a helyi csapvizen ami 16 gh. Hogyan tegyen ezt ha mondjuk nincsen RO készülékem, és mi lenne az optimális a növényeimnek illetve az alga távoltartásában?
Próbálkoztam a forralással, de tavaj a tigris garniknál még havat is olvasztottam!


Én a 16Gh-s vizet azért nem mondanám nagyon keménynek.Nálam a tigris garnik is simán elvannak a 15Gh-s vízben. Ebben a paraméterben majdnem minden növény tartható és az algásodást is inkább a magas "kh" okozhatja ,de azt forralással meg lehet szüntetni.


2011. október 10., hétfő 15:35
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Sziasztok!

Mivel beindítottam a nagy akvámat, gondoltam lágyítok a helyi csapvizen ami 16 gh. Hogyan tegyen ezt ha mondjuk nincsen RO készülékem, és mi lenne az optimális a növényeimnek illetve az alga távoltartásában?
Próbálkoztam a forralással, de tavaj a tigris garniknál még havat is olvasztottam!


2011. október 10., hétfő 9:52
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
KaZe írta:
Azt szeretem az ozmókészülékben, hogy olyan nagyon kis praktikus. Én anno a "kiscsapos", konyhába felszerelhető változatot vettem és nem bántam meg kicsit se. Azontúl, hogy az ember tiszta vizet iszik, azzal főz, a vízforraló és az edények nem lesznek vízkövesek, nem mellékesen egészen véletlenül, hogy hogy nem, akváriumhoz is használható.
És most itt a legújabb fejlesztés: az újszülött gyermekcsénknek száraz a bőre, az egri víz meg egyébként is szárít, mint a nap, hát apukának rögtön adta magát a RO. A kiskádba nem kell sok, a vízforralóval meg simán be lehet különösebb probléma nélkül állítani a megfelelő vízhőmérsékletet. Ismét egy újabb pont, ami az akváriumi vízcserét megelőzi és bomba biztos argumentum. Ajánlom szeretettel a gyermektervezés előtt álló, még berendezéssel nem rendelkező akvarista szaktársaknak. 8-)
Jelentem, a baba bőre a RO víztől még a bársonynál is puhább. :)

Milyen igazad van !!
Bizony nem mindegy , hogy egy vacak klóros -hipós vízzel , vagy egy teljesen neutrális simogató közeggel találkozik a baba bőr 8-)

_________________
Kép


2011. augusztus 14., vasárnap 21:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Azt szeretem az ozmókészülékben, hogy olyan nagyon kis praktikus. Én anno a "kiscsapos", konyhába felszerelhető változatot vettem és nem bántam meg kicsit se. Azontúl, hogy az ember tiszta vizet iszik, azzal főz, a vízforraló és az edények nem lesznek vízkövesek, nem mellékesen egészen véletlenül, hogy hogy nem, akváriumhoz is használható.
És most itt a legújabb fejlesztés: az újszülött gyermekcsénknek száraz a bőre, az egri víz meg egyébként is szárít, mint a nap, hát apukának rögtön adta magát a RO. A kiskádba nem kell sok, a vízforralóval meg simán be lehet különösebb probléma nélkül állítani a megfelelő vízhőmérsékletet. Ismét egy újabb pont, ami az akváriumi vízcserét megelőzi és bomba biztos argumentum. Ajánlom szeretettel a gyermektervezés előtt álló, még berendezéssel nem rendelkező akvarista szaktársaknak. 8-)
Jelentem, a baba bőre a RO víztől még a bársonynál is puhább. :)

_________________
Kép


2011. augusztus 14., vasárnap 21:15
Profil

Csatlakozott: 2011. április 1., péntek 10:18
Hozzászólások: 61
csabi1987 írta:
Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy kinek mi a tapasztalata az Aquariosmo készülék vízhozamával?
Lövésem sincs mennyi nálunk a víz nyomás. Csak kíváncsi lennék hogy aki ilyen készüléket használ alacsonyabb nyomáson annak mennyi a lágyvíz/szennyvíz aránya.
Ha minden igaz akkor ma megérkezik a készülék, de már nem bírok várni addig. :)
Köszi a válaszokat!

Attól függ milyen cuccot vettél.
Ha valami hobby szerkentyüt , akkor nem lesz gondod a vízhozamra , mert pld a napi 190 literes cucc mellett megőszűl az ember.
Egy komolyabb 5-600 napos osmónál pedig figyelned kell , hogy el ne öntsd a lakást és a lenti szomszédot osmóvízzel , ha elfelejted elzárni. 8-)
3-4 bar víznyomással a jobb cuccok nagyon jól működnek , ha nincs ennyi ,-ami színte kizárt- lehet venni hozzá nyomásfokozó pumpát.
Egy jobb cucc -pld amit Papóék forgalmaznak -elérheti akár a fele-fele arányt .
Az áteresztő menbrán fügvénye és minősége a kérdés kúlcsa.

Sok mindentől függ egyébbként .Az enyémen kicseréltük a visszacsapó szelepet és egyharmaddal megnőtt a vízhozam.
Nem tudom milyen cuccot vettél , így nehéz mindenre válaszólni.


2011. július 28., csütörtök 10:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy kinek mi a tapasztalata az Aquariosmo készülék vízhozamával?
Lövésem sincs mennyi nálunk a víz nyomás. Csak kíváncsi lennék hogy aki ilyen készüléket használ alacsonyabb nyomáson annak mennyi a lágyvíz/szennyvíz aránya.
Ha minden igaz akkor ma megérkezik a készülék, de már nem bírok várni addig. :)
Köszi a válaszokat!


2011. július 28., csütörtök 9:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Akkor jó!
Na jó most már ennyi, mert már engem idegesít hogy ennyit kérdezek. :) Köszi a segítséget Papó! :)
Remélem jövőhónapba már az enyimé lesz a készülék. .)


2011. július 10., vasárnap 21:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
csabi1987 írta:
Értem. Olyat lehet csinálni hogy csak rákötöm vagy csavarom mondjuk a fürdőszoba csapjára és kiengedek mondjuk 20 liter vizet, magyarán hogyha én csak az akvárium miatt veszek egy ilyen készüléket meglehet-e oldani úgy hogy csak hetente 1x-er használjam?

Természetesen.

_________________
Kép


2011. július 10., vasárnap 21:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Értem. Olyat lehet csinálni hogy csak rákötöm vagy csavarom mondjuk a fürdőszoba csapjára és kiengedek mondjuk 20 liter vizet, magyarán hogyha én csak az akvárium miatt veszek egy ilyen készüléket meglehet-e oldani úgy hogy csak hetente 1x-er használjam?


2011. július 10., vasárnap 21:13
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron