Pontos idő: 2024. március 29., péntek 10:47



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 Halmentes ciklus 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Itlosz írta:
Szóval akkor ha jól értem, az új talajok megoldják ezt a problémát. Viszont ha az ember csak sima homokkal/egyéb talajokkal próbálkozik a probléma fenn állhat ebben az esetben jöhet a nehezen bomló eleség.

Ugyanakkor az elmélet miszerint ammóniát adagolva elősegíthető a baktérium kultúra kialakulása az helyes. Csak arra kell figyelni, hogy a kultúra fenn is maradjon.

Szóval adott esetben vegyük az én példámat. Sügéres akvárium indul sima homokkal ami nem tartalmaz gyárilag ammóniát. Így ha úgy döntenék, adagolhatnék napi szinten nagyon minimális mennyiségű ammóniát nitrivec-el amíg nem jönnek a halak így a baktériumok kialakulhatnak és éhen sem halnak, mert a halak érkezéséig az ammóniát én adagolom, majd a halak átveszik a szerepet.

Így van .
Tökéletes a példád.

_________________
Kép


2013. augusztus 4., vasárnap 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Szóval akkor ha jól értem, az új talajok megoldják ezt a problémát. Viszont ha az ember csak sima homokkal/egyéb talajokkal próbálkozik a probléma fenn állhat ebben az esetben jöhet a nehezen bomló eleség.

Ugyanakkor az elmélet miszerint ammóniát adagolva elősegíthető a baktérium kultúra kialakulása az helyes. Csak arra kell figyelni, hogy a kultúra fenn is maradjon.

Szóval adott esetben vegyük az én példámat. Sügéres akvárium indul sima homokkal ami nem tartalmaz gyárilag ammóniát. Így ha úgy döntenék, adagolhatnék napi szinten nagyon minimális mennyiségű ammóniát nitrivec-el amíg nem jönnek a halak így a baktériumok kialakulhatnak és éhen sem halnak, mert a halak érkezéséig az ammóniát én adagolom, majd a halak átveszik a szerepet.

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 4., vasárnap 19:55
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mióta megjelentek az agyagos talajok nem beszélhetünk ammónia mentes indításról .
A Tropica substratja pedig igen csak rá tesz egy lapát ammóniát .
/ aki az új Tropica talajt használja az tudja miről is beszélek /
Régen úgy gondoskodtunk a megfelelő bacimennyiség fenntartásáról -míg nem érkeztek meg a halak - hogy egy kevés nagyon nehezen bomló haleledelt bedobtunk az akváriumba. / Sera O-nip tabletta pld /
Hiába telepítjük ugyan is a baktériumok milliót az akváriumba , ha azok egy idő után éhen pusztulnak.

_________________
Kép


2013. augusztus 4., vasárnap 19:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Akváriumok indításánál ugye mindig javasolt halak nélkül futtatni a rendszert egy ideig, hogy a vízkémia beálljon, a szűrőben létrejöjjön a baktérium kultúra.
Most, hogy indítom a sügérest, már nálam is megy minden halak nélkül amivel nincs is ugye semmi probléma.
De most gondolkozva így, hogy semmi nem generál mellékterméket az akváriumban nincs kiváltó ok a baktériumokhoz. Nincs etetés, nincs mulm, nincs amiből ammónia generálódjon.

Olvasgattam írásokat a neten, ahol azt írják, hogy új akváriumoknál ammóniát célszerű adagolni a vízhez (persze csak nagyon minimális mennyiségben) ami már kiváltó okot képez a baktérium kultúrák megjelenéséhez. Így szép lassan beáll a vízkémia.

A folyamatos ammónia adagolással pedig még az is elkerülhető lenne, hogy a betelepítés után a hirtelen megnövekedett ammónia szint problémát okozzon. Persze az ammónia adagolást szerintem érdemes egy két nappal a betelepítés előtt abbahagyni, meg még akkor is teszttel ellenőrizni, hogy milyen szinten van, mielőtt jönnek a halak.

Vannak ugye a különböző gyártók baktérium kultúrái amikkel már lehetőség van gyorsabban indítani az akváriumokat, de ugye ezek sem tudnak maguktól csodát tenni. De javítsatok ki ha rosszul gondolom.
De ha ammónia adagolás mellett alkalmazzuk ezeket a szereket akkor már ezek is tudnak mivel dolgozni ami már előrelépést jelentene.

Szóval kinek mi a véleménye a kezdeti ammónia adagolásról? Vagy ez csak nekem új és közben mindenki így csinálja?

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 4., vasárnap 19:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron