Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 12:59



Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Visszasózás. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
novenyesakvariumok írta:
Slynak egy kis kiegeszites:
-Mi a különbseg a vegyi tisztasag, es a mezögazdasagi tisztasag között?
Kb semmi. Mind a kettö ugyanazon a gepsoron keszül, onnan lesz egyik vegyi tiszta, hogy milyen edenyekben taroljak, milyen a csomagolas. Magaban a gyartasban kb semmi különseg nincs. Akvarisztikai celra a mezögazdasagi tisztasag böven megfelel.
-Melyik tesztek a jok:
a csepegtetös teszteknek mindnek ugyan az a problemaja. +/-1 csepp a pontatlansag. Magyarul a 3KHs vizedet merheted 2nek, 3nak, 4nek.
Ha igazan pontosat szeretnek KH-ra, ajanlom a Red Sea KH tesztet. (mint ahogy ezzel a temaval a blogomban mar foglalkoztam)
-PH merese:
ez egy jo kerdes volt. En csak a sajat tapasztalataimat tudom leirni. KB minden digitalis PH meröben ugyanaz az elektronika. Ugyanugy a kinaiban, mint egy JBL-ben. Nem ezen fog mulni. Ami fontos az a szonda. Nagyon jo szondat erdemes venni, es karban kell tartani!
-Soha nem szabad megfogni, megdörzsölni a veget.
-tisztitani (ha algas) csakis pepszinnel, vagy 6%os H2O2 oldattal 15 percig.
-havonta cserelni kell a belsö folyadekot. (3%-os KCl oldat)
en vegszokent en a Schott N61 szondara esküszöm. Nekem mar 5 eve megvan, semmi baja, nem driftel az ertek, gyorsan beall, nem lustult el ennyi idö alatt sem, egyszer kell megvenni, kb 100 eur az ara.
Kép

Köszi Gabi, érdekes írás.
Te amúgy sózol vissza ozmó vizet?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 18., csütörtök 19:54
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Slynak egy kis kiegeszites:
-Mi a különbseg a vegyi tisztasag, es a mezögazdasagi tisztasag között?
Kb semmi. Mind a kettö ugyanazon a gepsoron keszül, onnan lesz egyik vegyi tiszta, hogy milyen edenyekben taroljak, milyen a csomagolas. Magaban a gyartasban kb semmi különseg nincs. Akvarisztikai celra a mezögazdasagi tisztasag böven megfelel.
-Melyik tesztek a jok:
a csepegtetös teszteknek mindnek ugyan az a problemaja. +/-1 csepp a pontatlansag. Magyarul a 3KHs vizedet merheted 2nek, 3nak, 4nek.
Ha igazan pontosat szeretnek KH-ra, ajanlom a Red Sea KH tesztet. (mint ahogy ezzel a temaval a blogomban mar foglalkoztam)
-PH merese:
ez egy jo kerdes volt. En csak a sajat tapasztalataimat tudom leirni. KB minden digitalis PH meröben ugyanaz az elektronika. Ugyanugy a kinaiban, mint egy JBL-ben. Nem ezen fog mulni. Ami fontos az a szonda. Nagyon jo szondat erdemes venni, es karban kell tartani!
-Soha nem szabad megfogni, megdörzsölni a veget.
-tisztitani (ha algas) csakis pepszinnel, vagy 6%os H2O2 oldattal 15 percig.
-havonta cserelni kell a belsö folyadekot. (3%-os KCl oldat)
en vegszokent en a Schott N61 szondara esküszöm. Nekem mar 5 eve megvan, semmi baja, nem driftel az ertek, gyorsan beall, nem lustult el ennyi idö alatt sem, egyszer kell megvenni, kb 100 eur az ara.
Kép

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2013. július 18., csütörtök 9:49
Profil Honlap

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Hozzászólás 
tibicuk írta:
novenyesakvariumok írta:
vagy vki szerint hibas

Nincs valaki más és nem vonom kétségbe,amit írtál,csupán csak még lusta voltam kipróbálni.Ezért is idéztem,hogy ha valaki szakértőit akar,
vagy pontosabbat,ott van az is.
novenyesakvariumok írta:
..fogalmatlan ...

fog almatlan :D

Mint irtam, emiatt nem fog osszedolni az egyensuly, mert ez tenyleg aprosag. Ez inkabb felteszi a koronat az alkotasra, bar eloszor el kell jutni arra szintre h kijojjon a kulonbseg. Bar a jelenlgi akvadat elnezve sztem ez a szint siman megvan/ meglesz

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2013. július 17., szerda 18:17
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
novenyesakvariumok írta:
vagy vki szerint hibas

Nincs valaki más és nem vonom kétségbe,amit írtál,csupán csak még lusta voltam kipróbálni.Ezért is idéztem,hogy ha valaki szakértőit akar,
vagy pontosabbat,ott van az is.
novenyesakvariumok írta:
..fogalmatlan ...

fog almatlan :D

_________________
KépKép


2013. július 17., szerda 18:12
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Hozzászólás 
Tibicuk en leirtam, es le is vezettem miert rossz a kevereked. Ha szted vagy vki szerint hibas akkor mutassatok meg h hol rossz, bar eleg keves ra az esely... Persze ez nem azt jelenti hogy emiatt rossz lesz az akvariumod, mivel a novenyek toleransak. Csak azt jelenti h lehetne jobb:-)
Es azzal nem ervelhetsz h sok helyen irjak, tudjuk, hogy sok fogalmatlan futkos szerte a vilagban:-)

Utoirat: eleg sok eve olvasom az Ukaps forumot, ahol elvileg nagy koponyaknak kellene lenni, mivel vitathatatlanul szepeket alkotnak. Azt azonban nem szabad elflejteni, hogy az angolszasz kulturak mindig is tapasztalat alapjan fejlesztettek magukat. Tettek egy megfigyelest, levontak a kovetkeztetest, korrigaltak. Ez eredmenyezi hogy az alapito tagok is iszonyat tevedeseket irnak le, mivel a megfigyelesuket hibasan ertelmeztek. (Tobbszor elofordult ceg4048 eseteben..)

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2013. július 17., szerda 17:14
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Sima Neptunos cseppteszttel mérek és digi ph mérővel.

_________________
KépKép


2013. július 15., hétfő 19:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Arra lennék kíváncsi melyik gyártó víz tesztjeit használod?
Hisz ebben a témában nagyon vegyes tapasztalatok vannak ki erre ki arra esküszik...
A ph-t mivel tudod tízed pontossággal mérni?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 15., hétfő 19:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
A poraim,egyik sem(K2So4stb) nagy tisztaságú,mezőgazdasági.
De ha nem bízol benne,vegyél a GA-tól,vagy a TF-től.
3-4e volt az ékszermérleg.

_________________
KépKép


2013. július 15., hétfő 16:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi, hogy végül is közkinccsé tetted az infókat.
Nagy tisztaságú "Magnézium szulfátot(keserűsó),kalcium cloridot és szódabikarbónát" hol lehet beszerezni?
Mennyibe fájt a ékszeres mérleg?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 15., hétfő 16:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Sly kifejezett kérésére.

Visszasózás,tesztképpen próbálkozom vele,mint ahogy a naplómban már írtam róla.
Magnézium szulfátot(keserűsó),kalcium cloridot és szódabikarbónát használok visszasózásra.
Full RO val cserélek, minél tisztább vizet szeretnék. TDS értéknek 120ppm-et ajánlanak,de ez nálam
sokkal több ,kb 150ppm , vagy a fölött van. Ez a konkrét KH,GH beállítás miatt több.
Vegyük sorra az elemeket.
Előre bocsájtom,hogy nem a szakértői vonalát szeretném megfogni,csupán csak tapasztalataimat írom le.

Szódabikarbóna
KH-t emel. Olcsó,könnyen hozzáférhető. 5gr 189 liter vizet képes 1 kh-val emelni. (wikipeda)A PH-is emeli. Mivel csak 2-3 kh-t kell emelni,ez olyan minimális érték,hogy elhanyagolható. Az én esetemben 0.3-0,4 fok. Ez Digi ph mérővel nem sikerült mérni hosszú távon.
Kalcium clorid
GH-t emel. Szintén nem drága, könnyen beszerezhető. A kalciumot pótoljuk vele. Magnézium szulfáttal 3:1 arányban keverendő.
Ki kell számolni a tényleges magnézium és kalcium értéket(mol)
Magnézium szulfát
GH-t emel szintén. Ez is könnyen beszerezhető. Magnézium pótlás céljából szükséges.

A magnézium-kalcium 1:3 arány szerint ez 0,03327g MgSo4 és 0,07937g CaCl2 /gallon. Ez 1 kh-val emeli a víz paramétereit. Növényes barátunk szerint ez nem egészen jó arány,erről itt olvashattok.
posting.php?mode=quote&f=35&p=29232
Az általam írt arányt nagyon sok helyen írják,ezért szerintem nyugodtan alapul vehetjük.
A méréshez mindenképpen olyan mérleg kell,ami 0,00 értéket tud mérni,mert nagyon kicsik a mennyiségek. Én a Vaterán szereztem be egy ékszermérleget.
Nálam kb 120liter víz van az akiban ,ez 28G. 1 Gh emelésnél 2,22g Cacl2 és 0,93g MgSo4 szükséges.
Szódabikarbóna kb. 3g.Csere előtt és utána is mérek .A KH-t 4-5-re,a Gh-t 5-6 körülire állítom be.
A porok beöntése után kb fél órával újra mérni kell,hogy elérete-e a víz a megfelelő értéket. Általában úgy szokott lenni,hogy nem bírom cérnával és szinte rögtön mérek. :D Mivel ez csak hozzávetőleges érték,ezért újra mérek fél-egy óra múlva.

A szódabikarbónát simán csak összekeverem egy kis akivízzel,majd mehet az akváriumba.
A magnézium és a kalciumhoz forralok kb. 1.1,5 l akvavizet a jobb keveredés érdekében. Fontos,hogy
maga a bekeverés ne fémedényben történjen,mert kalcium kicsapódik az edény falára,mint valami vízkő. Én egy műanyag vödröt használok erre. Teszek bele egy kis hideg akvavizet,nehogy deformálódjon a műanyag,erre megy rá a forróvíz,utána a porok. Ez is fontos,hogy miután benne van a forróvíz,utána tegyük a porokat.Majd akivízzel visszahűtöm és mehet az akiba.

Már legalább 4 hete így cserélek,nem vettem észre semmilyen hátrányos mellékhatást.

Pár paraméter:
Vízcsere előtt
TDS 188,PH 6.7,KH 4,GH4
Vízcsere után
TDS 93,PH6.7,KH3,GH2
Porral kezelve
TDS 164,PH6.9,KH4,GH5

Másnapra a co2 indítás után,lámpa felkapcs . PH6,7

_________________
KépKép


2013. július 15., hétfő 15:37
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron