Pontos idő: 2024. március 29., péntek 9:12



Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 200 liter vegyes 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
vojth írta:
Túlvagyunk a lakásfelújításon. Az akvárium visszakerült a megérdemelt helyére a nappaliba. A lámpatartó konzol sajnos nem vált be. Túl nehézre sikerült illetve a led refi súlya is elég nagy volt ahoz, hogy ne tudjam rögzíteni a falba rendesen. / utólag hála a jó égnek/
Ha már nem jött össze a lámpa tartó konzol akkor gondoltam házilag megoldom a világítást. Vettem egy 1m hosszú aluminium profilt Egyik oldala sima a másik bordázott, így a hűtés szempontjából tökéletes választásnak mondanám. Kiszereltem a reflektorból a 2 db 50 W-os COB led panelt a vezérlőjével együtt. Vettem egy PC processzor alá is szükséges hővezető pasztát és felcsavaroztam a profilra. A bordákban elvezettem a vezetékeket és a CO2 csöveket is. Holnap kitakarítóm a költözés miatt felkavarodott medencét és szűrőt, aztán jöhet a gyönyörködés ismét. Ha a mobilnetem is akarja akkor lesz a mappában káp is a világításról.

Éppen kérni akartam , hogy megmutathatnád képen .:)

_________________
Kép


2016. augusztus 24., szerda 17:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
Túlvagyunk a lakásfelújításon. Az akvárium visszakerült a megérdemelt helyére a nappaliba. A lámpatartó konzol sajnos nem vált be. Túl nehézre sikerült illetve a led refi súlya is elég nagy volt ahoz, hogy ne tudjam rögzíteni a falba rendesen. / utólag hála a jó égnek/
Ha már nem jött össze a lámpa tartó konzol akkor gondoltam házilag megoldom a világítást. Vettem egy 1m hosszú aluminium profilt Egyik oldala sima a másik bordázott, így a hűtés szempontjából tökéletes választásnak mondanám. Kiszereltem a reflektorból a 2 db 50 W-os COB led panelt a vezérlőjével együtt. Vettem egy PC processzor alá is szükséges hővezető pasztát és felcsavaroztam a profilra. A bordákban elvezettem a vezetékeket és a CO2 csöveket is. Holnap kitakarítóm a költözés miatt felkavarodott medencét és szűrőt, aztán jöhet a gyönyörködés ismét. Ha a mobilnetem is akarja akkor lesz a mappában kép is a világításról.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vojth 2016. augusztus 24., szerda 17:38-kor.



2016. augusztus 24., szerda 14:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
vojth írta:
Most így néz ki az akim.

És jól néz ki :)
de régen adtál hírt magadról .....



Eléggé elfoglalt vagyok, lakásfelújítás, nyáriszünet, munka mellett. A woodstone kövek kikerültek, mert nem tetszettek annyira. Sajnos az előtéri növényeim nem bítrák a kiképzést. A halaim rendben vannak. Lesz még egy költözés is még a nyáron, úgyhogy van mit csinálni... Készítettem egy falra szerelhetó világítás tartó konzolt is, de csak a költözés után szerelem fel. Fotót majd rakok fel róla...


2016. július 6., szerda 9:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
vojth írta:
Most így néz ki az akim.

És jól néz ki :)
de régen adtál hírt magadról .....

_________________
Kép


2016. július 5., kedd 11:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
Most így néz ki az akim.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2016. július 5., kedd 8:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
vojth írta:
papó írta:
vojth írta:
És egy video szintén telóval az indítás után nem sokkal. Azóta volt egy kis átrendezés egy kis alga bumm stb. Úgy néz ki hogy kezd beállni szépen.

https://www.youtube.com/watch?v=bSx7zrPLFXs


Jó hangulata van az akváriumnak ..
Olyan víz alatti világ :lol:


Köszönöm. Az algák után most a kis csigák leptek el. Nem győzöm kiszedni őket. A növényeket tönkre /t/eszik. :-(


Egy pár csiga nem gond , de tömegesen bizony tudnak pusztítani ..
Forráz le egy salátalevelet és egy darab kaviccsal süllyeszd le az akvárium aljára , reggelre tele lesz csigával és egy hálóval kiveszed .
No meg csiga evő csiga ...


A csigaevő csigával az a baj, hogy gondolom kinyírná a hagyma és zebra csigákat is. Velük nincs baj őket szeretem.
Van egy teknős nevelő haverom, majd odaadom neki a csigákat. Úgy is meséte a múltkorában, hogy élmény hallgatni ahogy ropoghtatja a teki... :D


2016. február 18., csütörtök 20:58
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Ha közelebb lennél, én örökbe fogadnám a csigáidat! A helenáim garni kaján élnek, mert megették az összes csigát. ;)

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 18., csütörtök 16:26
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
vojth írta:
papó írta:
vojth írta:
És egy video szintén telóval az indítás után nem sokkal. Azóta volt egy kis átrendezés egy kis alga bumm stb. Úgy néz ki hogy kezd beállni szépen.

https://www.youtube.com/watch?v=bSx7zrPLFXs


Jó hangulata van az akváriumnak ..
Olyan víz alatti világ :lol:


Köszönöm. Az algák után most a kis csigák leptek el. Nem győzöm kiszedni őket. A növényeket tönkre /t/eszik. :-(


Egy pár csiga nem gond , de tömegesen bizony tudnak pusztítani ..
Forráz le egy salátalevelet és egy darab kaviccsal süllyeszd le az akvárium aljára , reggelre tele lesz csigával és egy hálóval kiveszed .
No meg csiga evő csiga ...

_________________
Kép


2016. február 18., csütörtök 16:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
vojth írta:
És egy video szintén telóval az indítás után nem sokkal. Azóta volt egy kis átrendezés egy kis alga bumm stb. Úgy néz ki hogy kezd beállni szépen.

https://www.youtube.com/watch?v=bSx7zrPLFXs


Jó hangulata van az akváriumnak ..
Olyan víz alatti világ :lol:


Köszönöm. Az algák után most a kis csigák leptek el. Nem győzöm kiszedni őket. A növényeket tönkre /t/eszik. :-(


2016. február 18., csütörtök 16:02
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
üdv a fórumon, van itt minden...galyfőzés, szép halak növények...jó nagy az aki, lehet dzsungelt növesztweni...
algamentest!


2016. február 17., szerda 19:20
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: