Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 21:33



Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 54 l inmsomnia 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
CarlosKoczkas írta:
Végre lassan minden beindul... A kezdeti makró hiànyt a reinecki minim is megsínylette szép szakàll algàs..de pàr napja szép lila piros hajtàsokat hoz :D ahogy a a 3 dik képen làtszik elérte a gyökére a tàptalajt ennek tudom be a hirtelen ugràst... Kb egy hete nagyon beindult... Pedig most hoztam Ada bottom tabit higy kicsit megtàmogassam... De ugy làtszik beindult magàtól :) azért a tabit megkapja... Hàtul kicsit vastagabb az aljzat... És a zselés minit nem tudtam igazàn mélyre dugni... De zgy làtszik az idő mindent meg old!Kép

Akár egy kis ollóval levághatod a régi nagy leveleket .
Szépen alakul ...

_________________
Kép


2016. március 7., hétfő 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Végre lassan minden beindul... A kezdeti makró hiànyt a reinecki minim is megsínylette szép szakàll algàs..de pàr napja szép lila piros hajtàsokat hoz :D ahogy a a 3 dik képen làtszik elérte a gyökére a tàptalajt ennek tudom be a hirtelen ugràst... Kb egy hete nagyon beindult... Pedig most hoztam Ada bottom tabit higy kicsit megtàmogassam... De ugy làtszik beindult magàtól :) azért a tabit megkapja... Hàtul kicsit vastagabb az aljzat... És a zselés minit nem tudtam igazàn mélyre dugni... De zgy làtszik az idő mindent meg old!
Kép .

-
Kép .

Kép


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára CarlosKoczkas 2016. március 7., hétfő 18:45-kor.



2016. március 7., hétfő 18:14
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
CarlosKoczkas írta:
JANNUS333 írta:
Izgalmas heted volt... :D .....jobbulást...rendbe fpg ott jönni minden...

Ettől szép ez :-D uncsi lwtt volna ha csak nyírni kell :D

Hát én már öregszem....jobb szeretek csak gyönyörködnui meg ollózni.. :D . " Algás" képet is rakhatnál fel nyugodtan eset tanúlmány szempontbol érdekes lehet...tudod más kárán tanul a kertész.. :mrgreen:


2016. február 21., vasárnap 19:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
JANNUS333 írta:
Izgalmas heted volt... :D .....jobbulást...rendbe fpg ott jönni minden...

Ettől szép ez :-D uncsi lwtt volna ha csak nyírni kell :D


2016. február 21., vasárnap 19:24
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Izgalmas heted volt... :D .....jobbulást...rendbe fpg ott jönni minden...


2016. február 21., vasárnap 18:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Sziasztok ugy terveztem az gy mostanra egy két képet talàn felrakok.. De sajna nem volt olyan egyszerű az indulàs! Ugyhogy méga képek vàratnak magukra.. Volt egy kis gda àm szépen bezöldült az üveg emiatt nem vettem észre hogy kezdtem pont algásodni is.... A soil talaj miatt gyakori vízcsere volt mert nagyon belàgyított.. Mivel restart volt a halak benn vannak.. Szóval sikerült 0-1 közötti nitràtot csinàlni :oops: ezt persze màr akkor vettem észre mikor màr a pogo alul a hm kompletten sàrgulni az mc meg foltokban kirohadni :ezkesz: szoval meg volt a makro emelés azóta gyak mérése... A növények ujra beindultak... De idő kell míg helyrejön..kàr érte szépen indult... Közben elromlott a fűtő és a co2 is 1 napig üzemen kívül volt mert elpukkant a visszacsapó szelep nem bírta az atomizert... Ezek ellenére elkerülnek az algàk... A gda meg a pont alga is eltűnt ugy néz ki... Lesze egy nagy nyíràs hogy szép újnlevelek jöjjenek a hiànyosok helyére... Mert minden beindult de alul eléggé lekopaszodtak..


2016. február 21., vasárnap 18:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
CarlosKoczkas írta:
Egy pár szót írnék a fa előkészítéséről mivel nem a hagyomànyos módon történt... Éppen a restartra készültem növény beszerző körúton voltam mikor a kezembe akadt ez a fa. Első tervben nem szerepelt de nem bírtam ott hagyni. Mivel 2 nap volt a restartig nem volt időm heteket àztatni.. De mivel red moor gondoltam csak nem lesz nagy gond vele szép tiszta is volt stb. Két nap àztatàs utàn beraktam a mosogatógépbe és intenzív programon 2 x àt kett mosva :D :o első körben kicsit színezte a vizet a gépben de 2. alkalommal màr nem. És ment is be a helyére. Vagy szerencsém van vagy hasznàlt a gépi mosàs nem tudom... De 14 napos az aki és semmi penész semmi kicsapódàs nincs a fàn nem is volt :-DKép


Nyithatsz egy ilyen vállalkozást a messzi távolban / az ötletet felhasználva én már itthon csináltatom a táblámat :) /:
Gépi famosást vállalok :)

:lol:
A reddel ritkán vannak nyálkásodásos gondok, nem úgy mintha itthon gyűjtesz rőzsének valót...
;)
Jut a fejembe!
Üdv minálunk!

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2016. február 11., csütörtök 19:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
JANNUS333 írta:
Na ne titkolodzóskodj.... :D (ezt jól leírtam) rakjál csak fel képeket....jó lesz látni honnan hova halad az aki, tanulságok stb...

À ugy sem birom ki hogy ne rakjak fel képet... Màr van pàr kép.. De majd egyben... Még vàok egy két hetet addig kikerül a nehzék lepucolom az üveget mert van egy kis gda -az üvegen nem vészes de azért majd lekaparàs utàn lesz egy nagy vízcsere meg egy 24 óràs black out hogy nehogy vissza ragadjon... Aztàn jöhet pàr kép


2016. február 11., csütörtök 11:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
CarlosKoczkas írta:
Az utolsó kép egyelőre! ;-) nem sokat mutat de majd akkor lesz nyilvànos ha màr megüti azt a szintet hogy meg merjem osztani veletek! Még a kaviccsal megrakott zokni benn van ami lenyomja a fàt addig tuti nem :-D url=http://www.kephost.com/image/cSrG]Kép[/url]

Na ne titkolodzóskodj.... :D (ezt jól leírtam) rakjál csak fel képeket....jó lesz látni honnan hova halad az aki, tanulságok stb...


2016. február 11., csütörtök 11:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. augusztus 20., csütörtök 22:32
Hozzászólások: 126
CarlosKoczkas írta:
]Sziasztok! Pàran màr ismerhetnek az fb ről ill koràbban az Akvarista forumon. Par év kihagyàs utàn végre elindult egy rendes növényes akva. A nevében is benne van sok àlmatlan estét okozott mire összeàllt. Mivel hobbi szinten csinalom sem verseny sem egyébb nincs tervben ezért az akvàrium nem opti white.. Egy gyàri 54 l eheim szett van kibelezve tető is van a macska miatt.
Tech: vilàgítàs1 db 55w duluxl supercompakt 4600 l + hàtra egy jbl növény es cső + 1400 l van berakva de nincs hasznàlatban később ha kell 3-4 óràt fog menni..
Szűrés eheim 2217 c 1 l siporax 1 l matrix+ vattab+ mech
Co2 nagynyomàsú
Halak hengeli ràzbóràk ill 2 oto 3 amano garni
Tàpozàs tf planter tf makro
Aljzat: jbl proscape soli alatta dennerle deponitmx 9
Vízcsere ro val vissza sózva 5gh 2'5 kh ra csere heti 10 liter




https://www.instagram.com/p/BBnX5__BtNz/

Szia. Üdv a fórumon.
Párszor már beszéltünk az fb - én.

Tapatalk-kal küldve az én SM-N910F-el


2016. február 11., csütörtök 10:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron