Pontos idő: 2024. április 20., szombat 9:24



Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 A Part 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
papó írta:
A Kh n emelned kellene , egy kis csapvíz jót tenne neki .
A 10 óra világítás helyett inkább a 8 óra lenne a megfelelő időtartam .
Valahogyan még egy fényforrást fölé kellene varázsolnod .
Az időtartam soknak, az erőssége kevésnek tűnik .


Esetleg egy Nővényes fénycső segítene pl: SYLVANIA FÉNYCSŐ T5 GROLUX 24 W 55 CM ? Mondjuk anyagilag ugyanott lenék. Mivel annyival drágább hogy abból egy évig tudnánk világítani egy sima 6500K esel .
Most a 4 csöves odym csak porosodik nincs alatta akvárium ( High Techre volt tartogatva ) kivettem egy csövet így működik . Hosszú távon nem lenne baja 3 csővel ?


2016. december 26., hétfő 21:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A Kh n emelned kellene , egy kis csapvíz jót tenne neki .
A 10 óra világítás helyett inkább a 8 óra lenne a megfelelő időtartam .
Valahogyan még egy fényforrást fölé kellene varázsolnod .
Az időtartam soknak, az erőssége kevésnek tűnik .

_________________
Kép


2016. december 26., hétfő 20:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
Pár kép igaz nem sok minden történt . Barna alga kezd fogyni de most már zöld is van. Igazából a Fonal ami most legjobban zavar . Vizem 5GH 4KH tápozás napi 1.8 Planter, dupla adag vízcsere után, 1,5 macro, 2 carbo, Élőlények 9 Ékfoltos (Hengeli/espei ) 9 Amanda Lazac 6 Amano . 10 órát világítok naponta . Fonal ellen próbáljak víz keménységén emelni? Vagy egyáltalán mi lenne a optimális Low Techben ? Pogostemon Helferinek gondolom kevés a fény azért nyúlik. Szerintetek érdemes lenne átültetni jobban a lámpa alá ? És Sagittaria Subulatának mekkora fényigénye lenne azt még szeretnénk a feri helyén ellene ? Stau baloldalt se sieti el . A víz tetején úszó kagyló tutajnak is voltak sárga levelei tápozáson kellene emelni ? Sajnos csak PH KH tesztem van
Kép
Kép
Kép
Kép


2016. december 26., hétfő 20:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A hangulata kifogástalan .. 8-) a feleségem szerint is .

_________________
Kép


2016. december 15., csütörtök 20:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Tetszik a kőkirakásos megoldás, hasznos lesz.
Szépen fejlődik az akva!

_________________
KépKépKép


2016. december 15., csütörtök 20:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Mint egy kis park
de ne aggódj a növények majd elrendezik


2016. december 14., szerda 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
Hétvégi kőrendezési kísérletből kiderült ,hogy lenne értelme kirakni a dekorhomok szélét kővel . Jelentősen kevesebb tropica talaj került a dekorhomokra . Így tegnap köveket műanyag lapra ragasztottam és így raktam be helyükre . Egy nap után jelentéktelen talaj a került ki máskor egy éjszaka alatt szétterítették az amanók .
Kép
Kép
Kép


2016. december 14., szerda 21:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
Barnapl írta:
Szépen alakul! Ha gondolod szívesen adok riccardiát a kövek közé benyomkodni. :)

Köszi így is sok mindent adtál már meg szívesen megnézném újra majd a kertjeidet :-)


2016. december 10., szombat 18:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
Egy kis összefoglaló mert elmaradt pedig az volt a cél hogy mindent naplózok hogy később lássam mikor mire hogy változott a növényzet .

Vízcserék indítás után 3 naponta 50% *5 alakalommal majd 3 napos ciklussal 2*25% utána mindig növeltem a ciklusokat 1 nappal így jövő hét szombaton elérem a heti vízcseréket.

Vizem mivel 11Gh hoz 20KH párosult ezért valószínűleg nátrium található a vizembe ami elvileg Lugosit . A régi akvát akármennyire lágyítottam megmaradt a lúgossága kb: 8 és 8+. Teszt jelleggel ebbe csak RO vizet raktam, amit porokkal próbálom visszasózni . Amit el is számoltam az elején :roll:
Kalcium klorid Kalcium karbonát és Magnézium szulfát trióval indultam . Most nem annyira lúgos a vizem de lehet az új tropika talaj végett . Most próbáltam csak Kalcium karbonáttal meg Magnézium szulfáttal visszasózni most kicsit lúgosabb 7,5 Ph mértem ami előtte inkább a 7 hez közelített . Sokat olvasgattam víz kémiát de ez még nagyon homályos .

Világítás : 6 órával indultam és minden vízcserénél raktam rá fél órát most 10 óránál megálltam .

Tápozás: 1.5ml Planter 1,5ml Macroval indítottam. Papó tanácsára emeltem a Vízcsere után lévő napon Plantert adagját: 50%vízcserénél 5ml , 25% után 3.5 ml re többi napon 1,5 kb. egy hete a napi adagot emeltem 1,8 ml re. Macrot nem változtattam csak 2 hét után bekerült 6 Amanó garni és ma vagy holnap szerintem átköltöztettem a halakat is ami 5 Ékfoltos Razbóra " hengeli " és 8 Amanda Lazac így hal kaki formájában növekszik a Macró tápozás . És 2 ml LiquiCarbo

Algák :

Barna alga indításnál általában van így nem foglalkozok vele sokat. Egyenlőre tartom a 10 órás világítást és a köveket elektromos fogkefével kezelem. Remélem eltűnik majd de a dekor homokkal fogalmam sincs mit kellene csinálni .
Fonál alga : mint írtam elrontottam a visszasózást kevés Magnézium sulfátot kevertem be ezt javítva . És az alap 4 es GH emeltem 5 re talán kevesebb van belőle.
Zöld fátyol szerű :Hááát ígérem utána nézek milyen alga ez HM a rotalán meg ismeretlen növényen van kicsi . Rotalán levágtam ahol volt az új hajtásokon nincs
Ecset :bal oldalt levő Cryptokon volt másik akvábol hoztam át carbozás után szinte eltűnt

Növények : sokat kaptam Barna Péter (Barnap)tól meg Laczi Árpádtól és Markovics Danieltől . Pedig nem az volt a cél hogy végigtarháljam Szegedet :oops:

1.Cryoptocoryne parva: (Üzletből) áll át víz alatti életre
2.Pogostemon helferi : (High Tech akvábol jött) talán kezdi megszokni nálam a 2 hátsót többször sikerült kirántanom látszik is rajta . Meg lehet kevés neki a fény majd kiderül mi lesz vele.
3.Talán valami Microsorum: (Másik akvámból ) de ( Barnapl tól kaptam biztos mondta a nevét ) elvan
4.Szingapuri moha: (Másik akvámból) itt jobban érzi magát
5.Hydrocotyle cf. tripartia : (Volt nekem is de Árpádtól egy kis zacskó nővény közt volt) . Terv az volt hogy rávezetem a jobb oldalon levő fára de már megszerettem így ahogy most van
6 Blyxa japonica : (ugyanabba a kis zacskóba volt igazából ezt kértem a többi + volt) Próba növény volt hátha megmarad LOW TECH be szerintem egész jól néz ki .
7 . Eleocharis valami gondolom parva vagy acicularis ( 3 kis tőt találtam ugyanabba zacskóban) szépen szaporodik .( Épp nem látszik a képen :-( )
8: Pass hogy mi ( BarnapI tól kapott ) szerintem jó neki egyik csak a kő között van és gyökere éri el a talajt
9 Rotala rotundifolia (Másik akvából ) majd beindul
10 Szintén pass (Barnapl tól van ) szerintem jól érzi magát
11 Cryptocoryte Wendtii (Barnapt ) kicsit nagyon elterült
12 Ludvigia Repens (Másik akva)
13.Limnophilia sessiliflora (másik akva ) Túlságosan nől
14. Ceratophyllum Demersun ( másik akva ) Ez is nől
15 . Anyira emlékszem hogy valami saláta, amikor vettem mondták a latin nevét de elfelejtettem . nem sok minden történt vele de lehet nem ide való
16 Staurogyne repens . Bolti remélem csak vízalti levelekre vált
17 Reineckii Mini ( másik akva ) Itt jobban érzi magát
18.Hemiantus Micranthemoides ( másik akva ) elvan
19 Valami Crypto ( Markovics Dani ) megvan .
20. Valami úszkáló nővény (Barnaptól )
Kép


2016. december 10., szombat 18:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. március 3., csütörtök 16:03
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Szeged
Szépen alakul! Ha gondolod szívesen adok riccardiát a kövek közé benyomkodni. :)


2016. december 10., szombat 7:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron