Pontos idő: 2024. április 20., szombat 4:45



Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Ébredő természet 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
kicsit megkésve de hoztam egy képet a medencéről :D
Kép

jelenlen elég csórin nézünk ki. A növények még nem a helyén vannak csupán szaporítás céljából vannak benn. Még igazán nem tudom, hogyan legyenek ültetve, de idő mint a tenger.
Tápozás 5ml planter, 3 ml macro, 0.6 ml kalium
Ennyivel tudok egyenlőre szolgálni :)

Lesz vele melód rendesen azt már látom
Hatalmas feladat egy ekkora akváriumot gondozni.

_________________
Kép


2017. június 7., szerda 18:34
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
kicsit megkésve de hoztam egy képet a medencéről :D
Kép

jelenlen elég csórin nézünk ki. A növények még nem a helyén vannak csupán szaporítás céljából vannak benn. Még igazán nem tudom, hogyan legyenek ültetve, de idő mint a tenger.
Tápozás 5ml planter, 3 ml macro, 0.6 ml kalium
Ennyivel tudok egyenlőre szolgálni :)


2017. június 7., szerda 17:54
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
Tegnapi nap összeállításra került az akva. Igaz megmondom őszintén annyi dolog volt vele, hogy nem nagyon dokumentáltam az eseményeket. Hála istennek csak , hogy minden könnyen menjen letörtem a lilly fejét is. Nehogy már egyszerű legyen a dolog. Egyenlőre csak egy üresen beállított képpel tudok szolgálni. Este csinálok rendes képet a kész akváról is. Igaz nem lesz nagy élmény, mivel elvesznek benne a növények. Jelenleg 1-2 hónapig úgyis csak szaporítva lesznek , Így csak belettek szórva, majd a rendes helyük adja magát, hogyha elegendő növény áll már rendelkezésre.
Kép


A méretek sokat ígérők . Remélhetőleg kevesebb gonddal .


igen ebben bízok én is. Bár került át növény amin maradt a szőrből. Remélem itt alább hagy


2017. június 6., kedd 10:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
Tegnapi nap összeállításra került az akva. Igaz megmondom őszintén annyi dolog volt vele, hogy nem nagyon dokumentáltam az eseményeket. Hála istennek csak , hogy minden könnyen menjen letörtem a lilly fejét is. Nehogy már egyszerű legyen a dolog. Egyenlőre csak egy üresen beállított képpel tudok szolgálni. Este csinálok rendes képet a kész akváról is. Igaz nem lesz nagy élmény, mivel elvesznek benne a növények. Jelenleg 1-2 hónapig úgyis csak szaporítva lesznek , Így csak belettek szórva, majd a rendes helyük adja magát, hogyha elegendő növény áll már rendelkezésre.
Kép


A méretek sokat ígérők . Remélhetőleg kevesebb gonddal .

_________________
Kép


2017. június 6., kedd 8:37
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Tegnapi nap összeállításra került az akva. Igaz megmondom őszintén annyi dolog volt vele, hogy nem nagyon dokumentáltam az eseményeket. Hála istennek csak , hogy minden könnyen menjen letörtem a lilly fejét is. Nehogy már egyszerű legyen a dolog. Egyenlőre csak egy üresen beállított képpel tudok szolgálni. Este csinálok rendes képet a kész akváról is. Igaz nem lesz nagy élmény, mivel elvesznek benne a növények. Jelenleg 1-2 hónapig úgyis csak szaporítva lesznek , Így csak belettek szórva, majd a rendes helyük adja magát, hogyha elegendő növény áll már rendelkezésre.
Kép


2017. június 6., kedd 7:40
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
Ludwigia Repens Rubin, Mattogrossense, Cabomba, Pogo Erectus, Nasea, Ludwigia sp, Blyxa, Proserpinaca, Sedoides Pentorum, Myriophillum tuberculatum, Lobelia Cardinalis, Staurogyne, Flamingo, Reineckii mini, Rotala Rotundifolia, Hygrophila polysperma 'Rosanervig', limnophila hippuridoides

ezen növények közül van amelyik kifejezetten igényli a téptalajt ? max a flamingo ha jól sejtem ? mert ha nem akkor lehet azt kihagyom


Ha Tropica talajba ülteted , nem lesz gond , de ha Tropica Ista keverékben akkor sem .


akkor azthiszem táptalaj lesz :D mert az van otthon még 1.5 zacsi tropica . Ha meg vennem kéne most még aktiv talajt az nem lenne occso mert kéne egy kevés. fekete kavicsból meg van itthon 150 kiló. De az elsőátépítésnél tervbe van már. 2*9 liter ista van de az sajnos nagyon kevés :ezkesz: köszönöm :)


2017. május 19., péntek 13:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
Ludwigia Repens Rubin, Mattogrossense, Cabomba, Pogo Erectus, Nasea, Ludwigia sp, Blyxa, Proserpinaca, Sedoides Pentorum, Myriophillum tuberculatum, Lobelia Cardinalis, Staurogyne, Flamingo, Reineckii mini, Rotala Rotundifolia, Hygrophila polysperma 'Rosanervig', limnophila hippuridoides

ezen növények közül van amelyik kifejezetten igényli a téptalajt ? max a flamingo ha jól sejtem ? mert ha nem akkor lehet azt kihagyom


Ha Tropica talajba ülteted , nem lesz gond , de ha Tropica Ista keverékben akkor sem .

_________________
Kép


2017. május 19., péntek 13:39
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Ludwigia Repens Rubin, Mattogrossense, Cabomba, Pogo Erectus, Nasea, Ludwigia sp, Blyxa, Proserpinaca, Sedoides Pentorum, Myriophillum tuberculatum, Lobelia Cardinalis, Staurogyne, Flamingo, Reineckii mini, Rotala Rotundifolia, Hygrophila polysperma 'Rosanervig', limnophila hippuridoides

ezen növények közül van amelyik kifejezetten igényli a téptalajt ? max a flamingo ha jól sejtem ? mert ha nem akkor lehet azt kihagyom


2017. május 19., péntek 12:13
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
JANNUS333 írta:
Johnifiú írta:
JANNUS333 írta:
Nagy fába vágtad a fejszét..350liter?! Nagyom várom mi lesz belőle, szúrkolni fogok a kezdetektől...
Dohányozni tilos táblám nincs...de ebédidős táblát bármikor tudok adni..(mivel nem használom.. :oops: kereskedőknek nem jár :lol: )
Előre is sok sikert az akihoz..várom a fejleményeket..


Hát igen nagy fába vágtam ezt tudom. Igazából most 2 akva van. Ezt a kettőt felszámolom és lesz egy Nagy. Már várom én is . Köszi a bíztatást :D

Áhh..azt a 2-t hagyd meg..vésztartalék..keftelés gyanánt.. :lol:


ja ha úgy vesszük sok van, nincs már hova rakni. 3db 25 lityis egy 55ös meg egy 235ös :?


2017. május 18., csütörtök 6:52
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Johnifiú írta:
JANNUS333 írta:
Nagy fába vágtad a fejszét..350liter?! Nagyom várom mi lesz belőle, szúrkolni fogok a kezdetektől...
Dohányozni tilos táblám nincs...de ebédidős táblát bármikor tudok adni..(mivel nem használom.. :oops: kereskedőknek nem jár :lol: )
Előre is sok sikert az akihoz..várom a fejleményeket..


Hát igen nagy fába vágtam ezt tudom. Igazából most 2 akva van. Ezt a kettőt felszámolom és lesz egy Nagy. Már várom én is . Köszi a bíztatást :D

Áhh..azt a 2-t hagyd meg..vésztartalék..keftelés gyanánt.. :lol:


2017. május 17., szerda 22:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron