Pontos idő: 2024. április 20., szombat 6:18



Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Egy újonc naplója 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
D4n írta:
Köszönöm a befogadást

Küldök egy képet a jelenlegi állapotról. Köszönöm szépen Papó segítségét a növények összeállításával kapcsolatban. Volt olyan kedves, hogy még telefonon is fehívott, hogy egyeztessünk ezt nagyra értékelem. Gyönyörű növények érkeztek remélem sikerül nekem is megtartani a kondiciójukat.
A háttérral kapcsolatban köszönöm a tanácsot rajta vagyok az ügyön. Arra gondoltam, hogy valami fekete vásznat feszítek ki mögé a falra. Vagy valakinek más ötlet?
Kép


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Teljesen rendben van . Talán az előtéri növények lehetnének sűrűbben , de majd később is pótolható.
Az elkövetkezendő hetekben , csapvízzel kellene cserélj 2-3 naponta olyan 20-25 % ot .

_________________
Kép


2017. április 14., péntek 17:45
Profil

Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 18:26
Hozzászólások: 35
Köszönöm a befogadást

Küldök egy képet a jelenlegi állapotról. Köszönöm szépen Papó segítségét a növények összeállításával kapcsolatban. Volt olyan kedves, hogy még telefonon is fehívott, hogy egyeztessünk ezt nagyra értékelem. Gyönyörű növények érkeztek remélem sikerül nekem is megtartani a kondiciójukat.
A háttérral kapcsolatban köszönöm a tanácsot rajta vagyok az ügyön. Arra gondoltam, hogy valami fekete vásznat feszítek ki mögé a falra. Vagy valakinek más ötlet?
Kép


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


2017. április 14., péntek 16:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Üdv a fórumon !
Agamentest !

_________________
Kép


2017. április 13., csütörtök 17:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
Szia!
Minden kezdet nehez, de bele lehet jonni pikk pakk. A lenyeg, hogy mindig atgondolva megfontoltan cselekedj, es szep akvariumot fogsz nezegetni cirka fel ev mulva. Jegyezd meg, akvakertesz turelmes!
Egyenlore annyit javasolnek, hogy valami hatteretkrealj, mert zavaro ez a narancs szinu fal. Javaslom, hogy fekete vagy feher hatteret keszits, vagy vegyel oda, es maris mas latvanyba lesz mindenkinek resze.
Posztolgass gyakran, hogy nyomon tudjuk kovetni az alakulast.




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


2017. április 12., szerda 22:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Üdv köztünk!
Jó választás volt Laci-t Jedi mesterednek választani ifjú padawan! :lol: :lol:
Az akvárium leírás szempontjából hibátlan, várjuk a fejleményeket. Így tovább!


2017. április 12., szerda 22:44
Profil

Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 18:26
Hozzászólások: 35
Aktuális állapot

Kép


2017. április 12., szerda 22:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Üdv köztünk .
Majd azért némi fotóval is tápláld a a naplódat .

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


2017. április 12., szerda 22:02
Profil

Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 18:26
Hozzászólások: 35
Először is sziasztok mindenki aki ezt olvassa!
Örülök, hogy itt lehetek ilyen formában. Mint a cím is elárulta eléggé kezdő ám annál lelkesebb vagyok a szakmában. Viszont hatalmas hátszelem van Kovács Laci személyében, úgy érzem őt nem kell bemutatnom ezen a fórumon.Elképesztően sokat segített és segít is a mai napig, rengeteg tanácsot kapok tőle amit itt is szeretnék nem elégszer megköszönni. Ő ajánlotta, hogy csatlakozzak közétek és indítsak naplót az én kicsi akváriumom életéről. Pár technikai paraméter:

Akvárium: 100x40x40 brutto 160 L eleje opti white (Noé Gábor mestermunkája)
Szűrés: Tetra EX 1200 (szivacs,siporax/ matrix troop/ matrix troop/ szivacs,perlon)
Fény: Odyssea armatúra T5 6500K, 80W (lument sajnos nem tudok de ha valaki ismeri ezt a lámpatestet az hasznos infó lenne)
Talaj: Táptalaj: Gar-Alginit Fedőtalaj: Manaball
Magasnyomású Co2 beoldás
Tápozás: TF Macro, TF planer, Liqui carbo 1,2 ml/nap
Most még 2 naponta vízcsere 50 L ( 40L Ro, 10 L csapvíz)

Növényzet szempontjából egyelőre félig belakott az akvárium, mert Laci volt olyan kedves és küldött nekem a metszéséből. A növények gyönyörű kondiban érkeztek de nem tudtam egyszerre elültetni őket és valószínű az új élettér változást nehezen viselik, ezért nem biztos, hogy minden megmarad elsőre.Utoljára mért vízparaméterek ph 7,5, gh 13, kh 10.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D4n 2017. április 12., szerda 22:23-kor.



2017. április 12., szerda 21:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron