Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 18:45



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Első nekifutás 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Üdv fórumon !
Köszi , hogy megosztod velünk az akváriumod képeit .

_________________
Kép


2016. július 29., péntek 7:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
titusz írta:
Üdv a fórumon!
úgy látom minden adott egy jó kis low techez.
Bocs, de a gömbmoha mellett nem tudok elmenni szótlanul, kb 2 éve próbálom kiírtani, de mindig megjelenik valahol, dekoron, növények közt, ha ezt nem akarod még most szabadulj meg tőle.
Algamentest!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről

Szia!
Köszönöm!
Viszont akkor küzdelmes éveknek nézek elébe, mert a mohának maradnia kell, a fiam kimondott kérése volt, a zsebpénzéből finanszírozta. (Mondjuk a Botiákat is csak megoldottam, azokhoz is ragaszkodott volna...)
Egyelőre inkább a másik moha fajta üti fel a fejét itt-ott...

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2016. július 29., péntek 7:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Üdv a fórumon!
úgy látom minden adott egy jó kis low techez.
Bocs, de a gömbmoha mellett nem tudok elmenni szótlanul, kb 2 éve próbálom kiírtani, de mindig megjelenik valahol, dekoron, növények közt, ha ezt nem akarod még most szabadulj meg tőle.
Algamentest!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről


2016. július 29., péntek 5:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
Üdv!

Eddig csak olvasgattam, de gondoltam nyitok én is egy naplót az akvának: nincs rajta mit mutogatni, mert másnak a növénytárolója szebb, de itt legalább koncentráltan tudok majd kérdezni és nem az üzletben / levélben / más topicba szemeteléssel borzolom a kedélyeket. (Plusz ha már megdicsérték az avataromat, akkor villantok vele ahol tudok.)
Szóval.
Az akvárium maga már megvan egy ideje (konkrétan ez az üveg vagy 6 éve, de előtte is kb. mindig volt a sarokban egy), de növények csak most kerültek bele. (Eddig műnövények és/vagy bujkálók voltak benne.) Na ekkortól kezdődtek a gondok :)
Mindig is próbálkoztam 1-1 tő betelepítésével, de mióta Debrecenben vagy mellette lakunk nem jártam sikerrel, pár napon / héten belül nyom nélkül eltűntek. Április óta viszont Attila hathatós segítségének köszönhetően úgy néz ki már kezdenek megmaradni. (És persze kb. mindenki más is segített már nekem, amit innen is köszönök.) Május 16-tól megy egyébként ez a felállás.

Akvárium: Eheim AquaPro 126 szett van most, illetve ebből legóztam ki az aktuális állapotot. 80x35x45 cm, 126 l.
Szűrés: most egy Terta EX 800, bár akadt vele kis gondom múltkor.
Világítás: a gyári tetõ átfaragva 2x24W T5 -re és megemelve kb. 10cm -el, napi 8 órát megy.
Talaj: JBL Manado 10l + Dr. Fishfood PRO H2O 5l
Növények: ööö, majd rakok be képet és a zöldek lesznek azok :)
Amit tudok: Vallisneria spiralis, Anubias barteri var. nana, elõtérben Cryptocoryne Willisii és Cryptocoryne Lucens lennének (ha bejött volna, de mióta beültettem így néznek ki kb, mondjuk gyökerük azért lett), és van még 1 gömbmoha. Tippek: ami úszkál (és kazalszám lehet kidobálni) Limnobium laevigatum lehet, ami terjeszkedik bal oldalt középen a Cryptocoryne wendtii 'brown' -ra hasonlít, ill. van még fára kötözött valamilyen moha (karácsony?). Jobb oldalt hátul a nagy zöld valamilyen Hygrofilia lenne (ki kellene cserélni, mert túl nagynak tűnnek), jobbra tőle pedig valamiféle Ludwigia maradványai láthatóak (vagy nem).
Meg vannak persze különféle algák: az üvegen + lent kövön + Anubias -on zöld pont, mohában fonál.
Állatok: 10 fekete neon, 2 anci, 1 páncélosharcsa (nagy öreg), 1 oto ( hősi túlélő, négyen voltak, csak egyikük behurcolt valamit :( ), 1 sziámi algázó (véletlenül kaptam a fekete neonokkal). Van még egy rakás maláj tornyoscsigám (véletlenül maradtak az előző talajból) és még több barna kerek csiga, ennek örömére pedig 3 Helena. Ja, és 6 Amano garnéla, amiből mondjuk az egyik szerintem nem az. (Heten voltak, csak első este az egyik elindult éjszakai nassolni a hűtő felé. Odafelé adhatta fel, mert nem hiányzott belőle semmi.)
Tápozás (naponta): TF micro 1 nyomás és még egy pici (ajánlott adag körül), TF macro 1-2 nyomás (ajánlott adag alatt szerintem), Easy carbo 2ml. Heti 30l vizet cserélek, ebből 20l RO, 10l pedig csapvíz. Párolgás nagyobbrészt RO -val van pótolva, reggel ebbe kavarom össze a tápokat és úgy borítom be.
CO2: próbaként 3 hétig volt élesztős (a PH -t csak azzal bírtam mérhetőre csökkenteni), de a garnélák érkezésekor lekötöttem és utána már nem is kapcsoltam vissza.
Tereptárgyak: 2 dragon kő az Anubiasok alatt + 2 kis red moor. az elrendezés kialakításában 4 Botia Macracantha "segített" (ezért van jobb oldalt lejjebb a talaj pár centivel és domb középen): mindig kitúrtak valamit és odébb pakoltam mindent. Azóta elpasszoltam őket, de a "design" finoman sem erősségem, szóval hagytam mindent: eredetileg se volt sokkal jobb, a halak pedig még nem panaszkodtak.

Röviden ennyi, telnek a napok, nőnek a csigák.
Képeket nem nagyon fogok tölteni, de indulásnak azért csak illik...

akvárium:
Kép
Kép

Amanok (így 4 hét után már lehet is látni őket):
Kép
Kép

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2016. július 28., csütörtök 21:35
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron