Pontos idő: 2024. április 16., kedd 6:12



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Első nekifutás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
titusz írta:
Miért nem próbàlsz betenni egy led fénycsövet, nem kell előtét hozzà, csak egy foglalat. Egy kis barkàcsösztönnel megvan .


Köszi a tippet: megnéztem és tényleg az is egyszerű, de valószínűleg inkább a Papó féle verzió lesz (az helytakarékosabb, gyári tetőbe lesz): vagyis a mostani kb. 50cm -es 5050 -es LED csíkot cserélem majd 2x50cm 8520 -as csíkra, csak akkor kell másik adapter is mert nem fogja elbírni szerintem. Plusz nem ártana egy dimmer sem, viszont ez hetek kérdése, leghamarabb jövő hónapban esedékes sajna.

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2017. július 27., csütörtök 21:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Miért nem próbàlsz betenni egy led fénycsövet, nem kell előtét hozzà, csak egy foglalat. Egy kis barkàcsösztönnel megvan .


2017. július 26., szerda 13:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Bajnó írta:
papó írta:
Nincs lehetőséged a világítást egy kicsit tuningolni ?
Egyelőre a 2x24 + kicsi LED tuning volt, de már szemeztem a 2x39W-os lámpával a webshopban, csak mostanában nem nagyon van rá keret. Meg lehetne próbálni befaragni mégegy 24W-os csövet, de a tető nyílásai miatt necces + nem tudom hova férne az előtét (a másik mellett lehet elfér, csak a kettő együtt több hőt termelne). LED-ek mondjuk simán megoldhatóak lennének: annak megvan az az előnye is, hogy nem feltűnő és elkerülhetőek a "mit-vettél-már-megint" típusú kérdések

Tapatalkkal küldve az én HTC One M8s eszközömről

Ha más nem akkor tegyél be egy 6 500 K led csíkot .

_________________
Kép


2017. július 25., kedd 18:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
papó írta:
Nincs lehetőséged a világítást egy kicsit tuningolni ?
Egyelőre a 2x24 + kicsi LED tuning volt, de már szemeztem a 2x39W-os lámpával a webshopban, csak mostanában nem nagyon van rá keret. Meg lehetne próbálni befaragni mégegy 24W-os csövet, de a tető nyílásai miatt necces + nem tudom hova férne az előtét (a másik mellett lehet elfér, csak a kettő együtt több hőt termelne). LED-ek mondjuk simán megoldhatóak lennének: annak megvan az az előnye is, hogy nem feltűnő és elkerülhetőek a "mit-vettél-már-megint" típusú kérdések

Tapatalkkal küldve az én HTC One M8s eszközömről

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2017. július 25., kedd 12:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nincs lehetőséged a világítást egy kicsit tuningolni ?

_________________
Kép


2017. július 24., hétfő 20:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
Bajnó írta:
fél év múlva jövök


Hát, vagy nem...
Változások nem nagyon voltak, a növények kicsit hintáztatják egymást: a Crypto és a Vallisneria közül most utóbbi áll nyerésre bal oldalt, középen döntetlen. Jobbra a Hygrophila -ból egy szálat hagytam kinőni: szép is volt egy darabig, de kezdett kicsit közel érni a fénycsőhöz így megnyirbáltam. Ez most elég csehül néz ki, mert vagy 30cm kopasz szára van és pár levele, amit már le akart dobni, de most kénytelen gyúrni rá. (Teljesen levágni/kiszedni nem akarom, mert a garnik + neonok szeretnek alatta bandázni.)
Középen + jobbra a harmadik adag Ludwigia -t próbálom elsorvasztani, bár ez most most másfajta (Palustris). (Az első kettő szépen felkopaszodott, dobálta a leveleit és/vagy talaj fölött elmállott a szára.) Ugyanide került Bacopa is, egyikük csak megmarad :) (Bár ebbe még 2 Ancinak is van beleszólása, mert a "csöppségek" simán kettétörnek egy 2mm -s Bacopa szárat és élnek is ezzel a képességükkel. Másik adottságuk a "farokcsapásra Manador rescape" - ez is a napi rutinjuk része.)
Ami művészet: sikerült kiirtanom a mohámat. Nem tudom hogy csináltam, szép lassan eltünedezett - viszont így elég csupaszok a fák, valami csak kellene rá. Mohához nem ragaszkodom, mert az áramlat miatt folyton tele voltak mindenféle cuccal, de olyasmi kellene ami nem nagy, nem Anubias és nem kell neki sok fény.

Technika terén minimális változás hogy bekerült 1 kis led csík az előtér fölé, hátha megindul (persze nem), ill. pár hete indítottam egy citromsavas CO2 -t, csak hogy legyen ilyen is. Kisegítőnek bekerült egy belső szűrő is (csak vízforgatáshoz és mechanikai szűrésre, mert eléggé hamar telítődik a külsőnek a vékony csövezése bacifilmmel és kb. leáll az áramlás).

Bocs a tré képért: telefonos és csak gépen láttam, hogy ennyire tükröződik a fehér kanapé...
Kép

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2017. július 23., vasárnap 22:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 0:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hajdúsámson
Köszönöm mindenkinek!
Ha lesz változás majd jelzem: fél év múlva jövök :)

Most kisebb DIY faragás van, mert kb. 5 napra meg kellene oldani a tápozás + kajaosztás automatizálását. (Micro -t beborítom, de a macrot állítólag nem egészséges, carbot szintén esélytelen.)

_________________
My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.


2016. július 30., szombat 20:44
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Csinos kis aki ez! Csak tessék nyomni azokat a képeket :lol: ...
Algamentest!


2016. július 29., péntek 22:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem volt időm elolvasni a bevezetődet napközben , most sikerült .
Fogadd elismerésemet a kompromisszumokat illetően .
Szép lesz az akváriumod ha az előtérben elfutnak a növényeid .
Algamentest !

_________________
Kép


2016. július 29., péntek 19:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Bajnó írta:
titusz írta:
Üdv a fórumon!
úgy látom minden adott egy jó kis low techez.
Bocs, de a gömbmoha mellett nem tudok elmenni szótlanul, kb 2 éve próbálom kiírtani, de mindig megjelenik valahol, dekoron, növények közt, ha ezt nem akarod még most szabadulj meg tőle.
Algamentest!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről

Szia!
Köszönöm!
Viszont akkor küzdelmes éveknek nézek elébe, mert a mohának maradnia kell, a fiam kimondott kérése volt, a zsebpénzéből finanszírozta. (Mondjuk a Botiákat is csak megoldottam, azokhoz is ragaszkodott volna...)
Egyelőre inkább a másik moha fajta üti fel a fejét itt-ott...

Ja ha a befektető így kívánja...

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről


2016. július 29., péntek 19:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron