Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 13:45



Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 32  Következő
 Evolúció 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Köszi! :)
Az ötlet nem az enyém, de sikeresen alkalmazom! ;) :D

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 2., kedd 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Nagy ötlet ez a fésűzés, nálam is jó lett volna anno de nem jutott eszembe :)
Igazán szép az akvád!

_________________
KépKépKép


2016. február 2., kedd 21:50
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Akkor a táp okés, ez jó hír! :)
Mennyit emeljek? Esetleg duplája mehet? :roll:

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 2., kedd 21:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mindenképpen növelni kellene a micro mennyiségét , hiszen a rotala levelei sem szép pirosak .
A tápanyagban lévő nyálka nem ártalmas semmire anno még nem tettünk tartósító szert a tápokba - el szerettük volna kerülni - de hiába bűvészkedtünk , követni kellett a trendet , mert esztétikailag kifogásolható volt. .

_________________
Kép


2016. február 2., kedd 21:44
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Köszi! :)
Az aljzatot minden vízcserénél porszívózom. De ennyi beragadt mohától már hiába volt. Remélem segít a fésülés! Eddig volt a szekrényben olló, csipesz, fogkefe. Most már van fésű is! ;) :D

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 2., kedd 21:39
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Nagyon pöpec az akva. A parvula kifésülése jó ötlet volt ,eszméletlenül be tud ragadni a moháktól és extra mennyiségű mulmot és mocskot képes összegyüjteni így. Érdemes néha a talajt is kiporszívózni, sokat segíthet az algák ellen. :pápá:


2016. február 2., kedd 21:34
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Az biztos, hogy mėrhetetlen trutyi jött ki a gyepből a mohával együtt. Mindig legyezgetem a mohákat vízcserekor, majd jobban odafigyelek. A tápozáson a macro-ból Papó tanácsára már emeltem, akkor lehet, hogy nyomok a micro-ból is többet, aztán majd meglátjuk... Sajnos mérni nem tudok, de a növényeken látszik, hogy valami nem oké. A hártya megvan a kezdetek óta. Ment az éjszakai levegőztetés is, de az sem segített. Remélem, ha a növények rendbe jönnek, az is elmúlik!
Köszi az elismerést és a tanåcsokat! :)

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 2., kedd 20:44
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Az egyik kedvencem! Szép munka! :)

Most olvastam csak el... de ettől még szép munka :D

A staghorn és az ecset higiéniai gondokra utal, legalább is nálam amikor régen előjött a staghorn, mindig valami nagytakarítással oldottam meg. A másik - ezért biztosan kapok a fejemre -, hogy nagyon kevés a táp, amit beöntesz. 112 l-re 1 ml mikro? Én a 240 literesbe napi 8 ml-t öntöttem, és a vas mérhetetlen volt JBL teszttel. Némi ecset volt is itt-ott.

A hártyát nem értem még mindig, nálam 1 akiban van a 12-ből, pedig mozog a felszín, és egy bazi nagy matten szűri a vizet. Máshol, ahol sokkal kisebb a szűrés aránya, soha nem is volt hártya.

Javaslom, hogy csinálj egy nagyobb vízcserét, és a tápozást gondold újra (=növeld), állítsd be a tápanyag szintet, célszerű méréssel ellenőrizni, majd utána a vízcserékkel és akár csökkentett tápozással lehet ügyeskedni.

Szerk. 2: a mikroban lévő fehér izé penész, büdös mint atom, meg csúnya, de ártalmatlan, ha nagyon zavar fogj valami sűrű textilt (hagyományos zsebkendő, régi pamutpóló, stb.), vágj ki egy darabot belőle és szűrd át.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2016. február 2., kedd 19:59
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
A helyzet sajnos változatlan. Masszív hártya minden napra, folyamatosan szedem papírtörlővel. Az algák jelen vannak, staghorn, ecset a riccardiában, fissiben. A stau növöget, de folyamatosan algásodik. Napi 1ml micro, 2ml macro megy. A micro-ban van valami fura, fehér nyálka. Lehet, hogy az a baj?
A rotala sem úgy sűrűsödik, ahogy szeretném, úgyhogy megnyírtam. A parvulából töménytelen mennyiségű mohát szedtem ki, szó szerint megfésültem! :D
Előtte:
Kép
Utána:
Kép

_________________
Kép Kép Kép


2016. február 2., kedd 19:34
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Evereka írta:
Jót tett neki a változtatás,nagyon szép lett

Köszi szépen!

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 20., szerda 21:41
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 32  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: