Pontos idő: 2024. március 29., péntek 7:08



Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
 Evolúció 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Sajna ki kellett szednem a mohákat, mert elpusztultak. Nem bírták a szállítás alatti kánikulát.
Erősen terjed az ecset. Mit tegyek? :roll: Az áramlást már úgy visszavettem, hogy alig mozog a vízfelszín. Egyre több helyen megjelenik, pedig direktbe nyomom rá a carbo-t. :cry:

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 15., szombat 4:54
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Persze, nem akarom kidobni. Csak elég lehangoló a látvány. Úgy döntöttem, hogy este mesét olvasok nekik, hátha az segít! :mrgreen:

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 9., vasárnap 15:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
friz74 írta:
Úgy néz ki, hogy a meleg nem tett jót a szállítás alatt a növényeknek.Amikor kivettem a dobozból, sütött a víz bennük. Szinte szürkék lettek két nap alatt. :(
A fene enné meg ezt a kánikulát!

Azért még ne dobd ki .
Ha nem foszlik el hozhatnak új hajtásokat .

_________________
Kép


2015. augusztus 9., vasárnap 15:12
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Úgy néz ki, hogy a meleg nem tett jót a szállítás alatt a növényeknek.Amikor kivettem a dobozból, sütött a víz bennük. Szinte szürkék lettek két nap alatt. :(
A fene enné meg ezt a kánikulát!

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 9., vasárnap 15:09
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Köszönöm! :)
Alig tudtam bedugdosni a növényeket, olyan kevés lyuk volt a lávaköveken. :D Egy plusz követ tettem is be, a bal oldali nagy kövön néhol szálanként van a riccardia. :lol:

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 8., szombat 8:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
.
Az alsó képen jól visszatükröződik az elképzelésed .
Nagyon szép akvárium lesz

_________________
Kép


2015. augusztus 8., szombat 7:45
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Ma bekerült egy adag riccardia és fissidens. Remélem, hogy gyarapodásnak indulnak majd! Egyenlőre nem sok mutatkozik belőle, de azért így is dob az összképen. A parvula és a blyxa is szépen helyre jött, most már látványos a fejlődés. A barna algát minden vízcserénél fogkefézem, de még van. Sajnos megjelent néhány pamacs ecsetalga, rögtön nyomtam rá carbot. Az áramlást visszavettem még egy kicsit, bár így sem volt nagy. Az olajos réteg folyamatosan fennáll, lassan elfogy a bacim. :?

Kép

Kép

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 7., péntek 21:32
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
A mai vízcserénél fogkefével átsikáltam a köveket. Nem sok minden jött le róla, vagy csak nem tűnik fel, mert barna a kő is. :) Az oto-k dolgoznak rajta.

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 2., vasárnap 19:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
friz74 írta:
Ma 3 hetes az akvárium. Megjelent a köveken némi barna alga, de nem izgulok nagyom, mert úgy tudom, hogy ez indításkor előfordul.
Mindenki imádja a sütőtököt:
Kép
Oto pezsgőfürdő:
Kép
Ezen látszik az alga:
Kép

A parvula rendbe jött, már látszanak a gyökerei és a friss hajtások. Az olajos réteg még mindig előjön, de tolom a bacit szorgalmasan.


Egy finom ecsettel sepregesd át a köveket . Természetesen vízfrissítés előtt érdemes köztisztasági munkát végezni ..

_________________
Kép


2015. augusztus 2., vasárnap 18:48
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Ma 3 hetes az akvárium. Megjelent a köveken némi barna alga, de nem izgulok nagyom, mert úgy tudom, hogy ez indításkor előfordul.
Mindenki imádja a sütőtököt:
Kép
Oto pezsgőfürdő:
Kép
Ezen látszik az alga:
Kép

A parvula rendbe jött, már látszanak a gyökerei és a friss hajtások. Az olajos réteg még mindig előjön, de tolom a bacit szorgalmasan.

_________________
Kép Kép Kép


2015. augusztus 2., vasárnap 18:46
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron