Pontos idő: 2024. április 23., kedd 11:23



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 Friendship tree 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Most lesz három hetes az akvárium. Barna Péter kollégától a hét elején kaptam nagyon szép növényeket, amiket be is ültettem. Nem felhőtlen azért az örömöm, mert a barna alga erősen támad, és a fám is penészedik. A növények olvadása sem állt még meg, bár a stemek nőnek szépen. Amit én parvula levélváltásnak gondoltam, az valószínű szintén a levelek szétmállása. Érdekes, hogy csak bizonyos helyeken látom, nem az akvárium egészén. Pl a jobb oldalon egész vállalható a parvula, míg középen szinte teljesen eltűnt.
Picit tanácstalan vagyok, feljebb emeltem a macro adagolását, planterből most 2ml/nap megy, macro-ból meg napi 1 ml, de úgy, hogy vízcserekor kapott 5 ml-t. Ennek hatására észrevettem, hogy némi zöld szőr meg is jelent az üvegen.


2017. január 7., szombat 10:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Barnapl írta:
Jó lesz ez, ha beindulnak a növények. A Limnobium Laevigatum azért olvadt el mert kevés a nitrát, ami nem feltétlen rossz. Szokták használni indikátor növénynek is. :)

Köszi! Már meg is nyugtattál.


2016. december 27., kedd 6:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Barnapl írta:
Jó lesz ez, ha beindulnak a növények. A Limnobium Laevigatum azért olvadt el mert kevés a nitrát, ami nem feltétlen rossz. Szokták használni indikátor növénynek is. :)


Igen , új talaj van .
Ilyenkor még elszipákolja :)

_________________
Kép


2016. december 26., hétfő 20:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. március 3., csütörtök 16:03
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Szeged
Jó lesz ez, ha beindulnak a növények. A Limnobium Laevigatum azért olvadt el mert kevés a nitrát, ami nem feltétlen rossz. Szokták használni indikátor növénynek is. :)


2016. december 26., hétfő 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
Igaz csodásak ezek az új üvegek ?
Megváltoztattam az ívét és no és könnyebben karbantartható .

Sajnos régebbivel nem volt dolgom, de az biztos, hogy ezzel eddig nagyon elégedett vagyok.


2016. december 26., hétfő 19:25
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Tegnap volt egy hetes az akvárium. Néhány növénynek nem tetszett az újrakezdés. A Limnobium Laevigatum karácsony alkalmával fogta magát, és elolvadt. Egyetlen pici hajtás maradt, de a gyökerei annak is eléggé viseltesek :( A parvulán úgy látom, hogy elkezdett levelet váltani, a stemek pedig nőttek jócskán az eltelt egy hétben, az egyikből már nyisszantottam is, és visszaültettem. A Reinickii mini is gyökeresedik, és hoz új hajtásokat. Az ültetés előtt már szétolvadt blyxa pedig mindent megtesz az életben maradásért. A szétmállott leveleket eltávolítottam, így csak némi zöld, és a gyökerek maradtak, talán egy tő az, amin úgy látom, hogy van esélye, de van még pár tő, amit nem engedtem még el teljesen.
A fa szépen megáll a helyén, a súlyozó kövek már az első vízcsere alkalmával lekerültek. Némi fehér trutyi képződik rajta, amit vízcserekor el szoktam távolítani, szeretnék majd hamarosan otocinclusokat, akkor remélem átveszik tőlem ezt a műveletet.
Egyelőre némi barna alga jelentkezett, főként az üvegen és a szűrő csövein. Éjszaka feljebb emelem a csodálatos új szerzeményt, az üveg befolyót, (amit ezúton is köszönök Papó!!!!) és levegőztetek. Ég és föld a kókány akril csövemhez képest a különbség. Teljes gőzzel megy a szűrő, és mégsem forog sehol az aljzat, szépen előre tolja a vizet, mégsincs cunami az akváriumban.
Az újraindítással együtt 3 garnéla és néhány helena került bele egyből az akvába, ők egyelőre bírják a strapát, nem volt elhullás.
Végül a mai vízcsere után egy gyors telefonos kép:
Kép


Igaz csodásak ezek az új üvegek ?
Megváltoztattam az ívét és no és könnyebben karbantartható .

_________________
Kép


2016. december 26., hétfő 18:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Tegnap volt egy hetes az akvárium. Néhány növénynek nem tetszett az újrakezdés. A Limnobium Laevigatum karácsony alkalmával fogta magát, és elolvadt. Egyetlen pici hajtás maradt, de a gyökerei annak is eléggé viseltesek :( A parvulán úgy látom, hogy elkezdett levelet váltani, a stemek pedig nőttek jócskán az eltelt egy hétben, az egyikből már nyisszantottam is, és visszaültettem. A Reinickii mini is gyökeresedik, és hoz új hajtásokat. Az ültetés előtt már szétolvadt blyxa pedig mindent megtesz az életben maradásért. A szétmállott leveleket eltávolítottam, így csak némi zöld, és a gyökerek maradtak, talán egy tő az, amin úgy látom, hogy van esélye, de van még pár tő, amit nem engedtem még el teljesen.
A fa szépen megáll a helyén, a súlyozó kövek már az első vízcsere alkalmával lekerültek. Némi fehér trutyi képződik rajta, amit vízcserekor el szoktam távolítani, szeretnék majd hamarosan otocinclusokat, akkor remélem átveszik tőlem ezt a műveletet.
Egyelőre némi barna alga jelentkezett, főként az üvegen és a szűrő csövein. Éjszaka feljebb emelem a csodálatos új szerzeményt, az üveg befolyót, (amit ezúton is köszönök Papó!!!!) és levegőztetek. Ég és föld a kókány akril csövemhez képest a különbség. Teljes gőzzel megy a szűrő, és mégsem forog sehol az aljzat, szépen előre tolja a vizet, mégsincs cunami az akváriumban.
Az újraindítással együtt 3 garnéla és néhány helena került bele egyből az akvába, ők egyelőre bírják a strapát, nem volt elhullás.
Végül a mai vízcsere után egy gyors telefonos kép:
Kép


2016. december 26., hétfő 17:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
titusz írta:
Egész jó dinamikát ad a fa elhelyezése
a kövek nincsenek túl mélyen? el fognak veszni a gyepben

Köszi! Lehet, ha így lenne, cserélem, vagy feljebb emelem őket. Ez egy ilyen mobil hardscape :)


2016. december 18., vasárnap 22:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
Le fog esni a Ph és KH hamar .
Minden agyagosra jellemző .
Pár hét alatt feltölti magát és mehet a normális gondozás .

Ok, akkor megfogadom a tanácsod!


2016. december 18., vasárnap 22:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Egész jó dinamikát ad a fa elhelyezése
a kövek nincsenek túl mélyen? el fognak veszni a gyepben


2016. december 18., vasárnap 20:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: