Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 10:30



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
 Friendship tree 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ismét eltelt egy hét. Papo tanácsára elhagytam a macrot, jelenleg csak planter megy, mert a carbo-m elfogyott. Remélem a héten már lesz. A növények egyre jobban érzik magukat, de van még hova fejlődni. Egy telefonos tegnapról:
Kép


2017. június 6., kedd 5:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Picit visszafogottan, de azért fejlődik az akva. Sajnos alga még mindig van. Fonál, zöld por, és némi ecset. Még visszább vettem a tápokból, jelenleg 0,5 ml macro, 1 ml planter és 2 ml carbo megy naponta, vasat egyelőre elhagytam. Próbálok a pinnatifidákból valami fa-jelleget kreálni majd. Meg szurkolok a parvulának, hogy végre összejöjjön neki a gyeppé válás. Igyekszem naponta egy picit foglalkozni a teknővel, mert a heti egy nagy karbantartás nem járható út egyelőre. Végül egy telefonos gyors az utókornak. Ha van ötletetek, hogy mivel lehetne tuningolni csak rajta, mert lehet hamarosan elfogy a planterem :)
Kép


Csak magához tér már Zoi .
Holnap délután csörrenj rám .

_________________
Kép


2017. május 29., hétfő 20:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Picit visszafogottan, de azért fejlődik az akva. Sajnos alga még mindig van. Fonál, zöld por, és némi ecset. Még visszább vettem a tápokból, jelenleg 0,5 ml macro, 1 ml planter és 2 ml carbo megy naponta, vasat egyelőre elhagytam. Próbálok a pinnatifidákból valami fa-jelleget kreálni majd. Meg szurkolok a parvulának, hogy végre összejöjjön neki a gyeppé válás. Igyekszem naponta egy picit foglalkozni a teknővel, mert a heti egy nagy karbantartás nem járható út egyelőre. Végül egy telefonos gyors az utókornak. Ha van ötletetek, hogy mivel lehetne tuningolni csak rajta, mert lehet hamarosan elfogy a planterem :)
Kép


2017. május 29., hétfő 20:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Sziasztok!
Két hét telt el az átalakítás óta. A blyxa úgy néz ki, végre megmarad az akváriumban. A pinnatifida is jól startolt, el is gondolkodtam, hogy jó-e ott a blyxa között.
A parvula hoz új hajtásokat, amik viszont elhalnak, vonzzák az algát. Ecset, és zöld fonál van. A vízcsere előtt levágtam ezeket a leveleket. Az üvegen is megjelenik a vízcsere utáni sokadik napon a zöld por, így úgy döntöttem, visszaveszem a macro tápot. Jelenleg: 1,5 ml planter, 0,5 ml macro 2 ml carbo/nap és néhány csepp vas/hét megy.
Így néz ki most:
Kép


2017. május 15., hétfő 5:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
hzshalas írta:
Mi újság parvula fronton? Van bármilyen irányú változás az újraültetés óta? Sajna az alga nálam is szereti, kíváncsi vagyok te mire jutsz. Kitartás :)

Szia! A mai vízcsere után jelentkezem, és beszámolok a helyzetről.


2017. május 14., vasárnap 9:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Mi újság parvula fronton? Van bármilyen irányú változás az újraültetés óta? Sajna az alga nálam is szereti, kíváncsi vagyok te mire jutsz. Kitartás :)

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2017. május 14., vasárnap 9:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
edit86 írta:
Nálam is a fa volt a ludas csupa alga volt minden nem fejlődött semmi.
Ahogy kikerült a fa az bösszes alga eltünt szinte és minden megindult . Hajrá!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Igen, a Te eseted is közrejátszott a döntésemben, ezért is jó a fórum. Tanulhatunk a többiek tapasztalataiból. Remélem nálam is tényleg ez volt a gubanc.


2017. május 3., szerda 18:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Nálam is a fa volt a ludas csupa alga volt minden nem fejlődött semmi.
Ahogy kikerült a fa az bösszes alga eltünt szinte és minden megindult . Hajrá!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

_________________
Kép


2017. május 3., szerda 7:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Molroth írta:
Szevasz Zoi! Jó döntés volt! Valahogy nem volt egy turi formája annak a fának. Remélem, hogy ezzel az algamágnes kikerült az akvából, egy szép stemes akva még simán lehet belőle! ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Köszi! Igen, az elképzelés valami háromszög forma, balról stemekkel, jobbra szépen ellaposodva. Esetleg betűzök a dombba néhány mohásított ágat, bár ilyen vékonyat nem találtam itthon, és nem akarok úgy járni, mint az előzővel :) Szóval jöhetnek a javaslatok!


2017. május 3., szerda 5:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Szevasz Zoi! Jó döntés volt! Valahogy nem volt egy turi formája annak a fának. Remélem, hogy ezzel az algamágnes kikerült az akvából, egy szép stemes akva még simán lehet belőle! ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2017. május 2., kedd 21:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron