Pontos idő: 2024. április 19., péntek 17:14



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 Friendship tree 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Papó tanácsát megfogadva egy 50%-os csapvizes csere következett, majd néhány nap múlva jön még egy. Szerinte az aktív talaj a ludas az alga problémában: még mindig nagyon lehúzza a kh-t. A két csere után újra kezelem az algát, remélem visszavonulót fúj.


2017. március 11., szombat 8:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Kipróbáltam a csodaporos algairtást, de sajnos nálam nem hozott áttörést. A rhizo még mindig elég jól elvan. Sajnos időm is kevés az akváriummal foglalkozni, a kezelés utáni vízcsere is este 9 körül történt elég fáradtan. Kicsit neki is keseredtem, az akva kb úgy néz ki, mintha néhány hete indult volna, és kezdek kifogyni az ötletekből :( Egy egyszerű növényes kockát szerettem volna összerakni, de egyáltalán nem lett egyszerű, és egyelőre inkább eldugnám, mint mutogatnám.


Nem tudom hogyan tudnék segíteni
Csörögj rám és megbeszéljük.

_________________
Kép


2017. március 10., péntek 8:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Kipróbáltam a csodaporos algairtást, de sajnos nálam nem hozott áttörést. A rhizo még mindig elég jól elvan. Sajnos időm is kevés az akváriummal foglalkozni, a kezelés utáni vízcsere is este 9 körül történt elég fáradtan. Kicsit neki is keseredtem, az akva kb úgy néz ki, mintha néhány hete indult volna, és kezdek kifogyni az ötletekből :( Egy egyszerű növényes kockát szerettem volna összerakni, de egyáltalán nem lett egyszerű, és egyelőre inkább eldugnám, mint mutogatnám.


2017. március 10., péntek 6:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Ma fejeződik be egy 3 napos sötétkúra. Holnaptól mehet a fény teljes időtartamban, vagy vegyem vissza picit néhány napig?

Kell a fény .

_________________
Kép


2017. február 22., szerda 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ma fejeződik be egy 3 napos sötétkúra. Holnaptól mehet a fény teljes időtartamban, vagy vegyem vissza picit néhány napig?


2017. február 22., szerda 17:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zoi írta:
Sziasztok!
Picit régen jelentkeztem, de nem sok változás történt. Négy Oto csak bekerült a barna alga ellen és a fa karbantartására. Jól végzik a dolgukat, a barna alga azóta szépen felszívódott. Rhizo még mindig jelen van, múlt héten 4 vízcserét iktattam be, és carboval is kezeltem minden nap. A héten visszaálltam a heti vízcserére, és csak carboval kezeltem. Nem növekedett, de visszahúzódni sem nagyon akart. Ma vízcsere előtt amit tudtam eltávolítottam fogkefével. Leginkább az újonnan ültetett parvula emers elhaló levelein jelentkezik, így bízom benne, ha ezek a levelek eltűnnek az alga is visszavonul. Bizakodásra ad okot, hogy az üvegnél egyre több helyen látszik a parvula gyökere és hajtása. Tápozás napi 1 ml planter, fél mili macro, 2 ml carbo.
Ez a helyzet jelenleg, telefonnal:
Kép

Kép


Ha tömegesen van ültetve a parvula , az majdnem minden esetben lejátszódik

_________________
Kép


2017. február 12., vasárnap 21:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Sziasztok!
Picit régen jelentkeztem, de nem sok változás történt. Négy Oto csak bekerült a barna alga ellen és a fa karbantartására. Jól végzik a dolgukat, a barna alga azóta szépen felszívódott. Rhizo még mindig jelen van, múlt héten 4 vízcserét iktattam be, és carboval is kezeltem minden nap. A héten visszaálltam a heti vízcserére, és csak carboval kezeltem. Nem növekedett, de visszahúzódni sem nagyon akart. Ma vízcsere előtt amit tudtam eltávolítottam fogkefével. Leginkább az újonnan ültetett parvula emers elhaló levelein jelentkezik, így bízom benne, ha ezek a levelek eltűnnek az alga is visszavonul. Bizakodásra ad okot, hogy az üvegnél egyre több helyen látszik a parvula gyökere és hajtása. Tápozás napi 1 ml planter, fél mili macro, 2 ml carbo.
Ez a helyzet jelenleg, telefonnal:
Kép

Kép


2017. február 12., vasárnap 20:16
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Jól nézz ki mindkét ketyere...petsze az akira ráférne hogy meginduljanak a növények és kiűzzék azt a fránya barnaságot...


2017. január 28., szombat 22:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Sajnos az előző fénymegvonás nem hozott maradandó megoldást, a barna alga visszatámadt, és némi rhizo is jelentkezett. Papó segítségével megtuningoltam az eléggé meggyérült parvulát. Ezúton is köszönöm a növényeket! Újra van blyxa is az akváriumban, a fa tövébe ültettem.
Ma csináltam egy alapos vízcserét, és holnapra is tervezek egyet. Remélem végre sikerül a növényeknek felül kerekedni az algán. A CO2 beoldást a héten megérkezett, kínából rendelt inline difi végzi, jóval hatékonyabban, mint az eddig haszált diffuzor. Készítettem róla egy képet beszerelés előtt, így néz ki:
Kép
És a végére az akváriumról egy jelenlegi kép:
Kép


2017. január 28., szombat 20:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Vasárnap újra kigyúltak a fények. Többre számítottam, de egy alapos pucoválás és vízcsere után tegnap már nem volt okom panaszra. Talán a barna alga és a rhizo is visszavonul. Hétközben be kellene iktatnom még egy vízcserét, de most eléggé kilátástalan a délutáni programom, nem biztos, hogy sikerül. A növények jól tűrték a fénynélküliséget, nem pusztult el semmi. Érdekes, hogy a három nap alatt vagy 30 ppm-mel csökkent a tds. Vízcsere előtt kb 130 volt, holott az előző vízcserekor még 160-70 körül. A talaj ezek szerint még mindig dolgozik. A növényeket is meg kellene már reguláznom, de lehet, hogy csak hétvégén lesz rá időm.


2017. január 24., kedd 13:41
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron