Pontos idő: 2024. április 19., péntek 21:12



Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 Hegyi erdő és a tisztás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2017. augusztus 31., csütörtök 14:40
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Tinnye
Nagyon szép az aki :) szeretném megkérdezni hogy a vöröses barnás mohád az a vörös alga? Vettem én is, de nem maradt meg nálam. Egy közelebbi fotót esetleg lehet kérni róla?


2017. szeptember 5., kedd 20:20
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Nagyon szépen alakul! nekem bejön a fehér háttér, úgyis az a lényeg ami előtte van ;)


2017. szeptember 4., hétfő 17:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. június 19., hétfő 9:00
Hozzászólások: 59
Sziasztok!

Nos, volt egy nagy nyírás. Részben azért, mert már nagyon elszabadult egyik-másik növény, és sok növénytörmelék gyülemlett fel, amit csak így tudtam kiszedni, másrészt mert egyes ecsetalgás részektől nem tudtam máshogy megszabadulni. (Folyamatosan küzdök vele, pedig már sodrás is alig van, perlont is cseréltem a minap, kivágtam az összes növényt, amin nagyobb telepeket alkotott, de még mindig van. Nem találom a megoldást).
Kicsit át is rendeztem, illetve a másik nagy változás, hogy felkerült egy fehér fólia háttér. Vélemény? Jobb így? Rosszabb? Vagy ennek már mindegy? :)

Kép

Igazából nekem vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban. Tetszik, hogy jobban kiemeli a növényeket, halakat, és kitakarja a háttérben a csöveket/vezetékeket. Viszont, nagyon steril lett. Azon gondolkozok, hogy valami halvány kék (olyan párás, nyári égszínkék) színre kellene cserélni inkább, hogy egy kicsit természetesebb hatású legyen. Vagy esetleg valami narancssárgás (naplementés) hatású háttér jöhet még szóba. Szerintetek? (fekete, sötét kék nem lesz, világos vonalon mozognék tovább :) )


2017. szeptember 4., hétfő 14:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. június 19., hétfő 9:00
Hozzászólások: 59
edit86 írta:
Valami csodálatos az akvád !
Gratula!

Tapatalkkal küldve az én SM-J330FN eszközömről


Nagyon szépen köszönöm! :)


2017. augusztus 15., kedd 16:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Valami csodálatos az akvád !
Gratula!

Tapatalkkal küldve az én SM-J330FN eszközömről

_________________
Kép


2017. augusztus 11., péntek 21:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. június 19., hétfő 9:00
Hozzászólások: 59
Értem! Köszi mindkettőtöknek!


2017. augusztus 10., csütörtök 12:12
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
A szűrésnél a nagyság inkább a bacik számánál számít. Minél nagyobb a szűrő, nagyobb a vödör, több szűrőanyag fér el benne, amin a bacik élnek. Az áramlás inkább legyen kicsit levéve. Ha a víz felszínére irányítod, akkor nem kavarja fel az aljzatot, ami oka lehet az algának. :)
Nagyon szép akva!

_________________
Kép Kép Kép


2017. augusztus 8., kedd 20:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
coyote1985 írta:
papó írta:
coyote1985 írta:
Megint átgyúrtam kicsit...sajnos félig-meddig kényszer hatására. Elburjánzott az ecsetalga, megküldöttünk, elvileg én kerültem ki győztesen, de voltak áldozatok, mint például két szivacs, illetve az egyébként nemrég magára találó Echinodorus tenellus "mezőm". Mire végre leküzdöttem a többi algát, az ecsetalga úgy benőtte, hogy inkább kidobtam mindet, rádaásul a anubiasok leveleit is meg kellett csapdosni rendesen.
Ím a csata utáni állapot:
[

Aztán rendeltem ezt azt a Tropical Fishtől :) Gábor/Papó, ezúton is köszönöm az ajándékokat!

Igazából nagyon kapóra jött a két plusz Eleocharis acicularis mini, mert kicsit alul lőttem a szükséges mennyiséget. Így összesen 4 adag acicularis és 1 parvula mini került a helyére. Amúgy, így elültetve semmi különbséget nem látok köztük, de majd látjuk merre fejlődnek :)
Vettem még új köveket is, és picit átrendeztem, csináltam új kis teraszokat, próbáltam kicsit átláthatóbban ültetgetni. Ez lett belőle:
Kép


Határozottan jobb lett a felépítés , mélyebb az akvárium az alacsonyabb növényekkel .
A parvula még mindig olyan lesz mint amit ma vettél , miközben az acicularist már nyírni fogod. .
Az áramlást lejjebb kellene venned , mert újra jönni fog az ecset .


Ezt nem igazán értem, eddig mindenhol csak azt hallottam, olvastam, hogy minél nagyobb a szűrés, annál jobb. Akkor ez így mégsem igaz? Az ecsetalga szereti ha erős a szűrés? Vagy én értem félre?
Egy Eheim 2275 szűrőm van, azon tekerjem le azt szabályozót, vagy vagy az esőztetőt állítsam csak meredekebbre? Mindkét esetben a kérdésem, hogy mennyire? :) Amúgy, ha nagyon letekerem, akkor nem fog előjönni a többi alga, és tisztítani fog rendesen? Bocsánat a hülye kérdésekért, de inkább felteszem őket, minthogy újra algásodjon.

Amúgy köszönöm, örülök, ha jobbnak látod így a felépítést :) A parvulából ezért kértem csak egyet, gondoltam kipróbálom mit tud, én is inkább az acicularistól várom az áttörést :) Nem nagyon fog látszani egyébként, mert taktikusan hátra ültettem a kövek mellé a parvulát, így ha nem fog nőni, akkor sem nagyon lehet majd észrevenni első ránézésre ;)

Ahol az áramlás éri a növényt vagy a dekort , ott jönni fog az alga . a Víz felszíne mozogjon alulról és nem kell vihar . A kiömlés csapján zárj .

_________________
Kép


2017. augusztus 8., kedd 17:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. június 19., hétfő 9:00
Hozzászólások: 59
titusz írta:
Szèpen alakul! Valahogy teltebbnek ,zöldebbnek hat mint eddig.
(a bazaltok helyett èn ajànlanàm neked a fekete lávakövet, olcsón hozzà lehet jutni ès ehhez a landscapes stilushoz jobban illene a texturàja, de ez a te viziód :)


Köszönöm! :) Sok múlik a fényképen is, az meg erősen függ attól, hogy milyen fényt kap kívülről, de tényleg talán kicsit zöldebb most. Szerintem a lángmoha dob rajta sokat, nagyon szépen lombosodik, a karácsonnyal ellentétben nem lefelé hajlik, hanem felfelé tör, és szép sötétzöld színű. Ráadásul a vörösmoha mellett kicsit kontrasztosabb is.

Ami a lávakövet illeti, azzal három bajom van. Egyrészt lyukacsos, így tartok tőle, hogy sok trutyi megülne benne. Másrészt a cél az lenne, hogy valami hegyi szikláknak tűnő dolgot rittyentsek a fának tűnő növénykék mögé. A lávakő rusztikusabb, és tartok tőle, hogy így eltűnne a sziklák illúziója (már ha most megvan egyáltalán :D ) Végül pedig, és ez a legfőbb indokom, ahhoz hogy cseréljem, ahhoz sajnos szét kellene szednem az egészet, és ezt egy ideig még nem tervezem. Most 86 napos az akvárium, legalább egy évet akarok adni neki :)


2017. augusztus 8., kedd 11:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. június 19., hétfő 9:00
Hozzászólások: 59
papó írta:
coyote1985 írta:
Megint átgyúrtam kicsit...sajnos félig-meddig kényszer hatására. Elburjánzott az ecsetalga, megküldöttünk, elvileg én kerültem ki győztesen, de voltak áldozatok, mint például két szivacs, illetve az egyébként nemrég magára találó Echinodorus tenellus "mezőm". Mire végre leküzdöttem a többi algát, az ecsetalga úgy benőtte, hogy inkább kidobtam mindet, rádaásul a anubiasok leveleit is meg kellett csapdosni rendesen.
Ím a csata utáni állapot:
[

Aztán rendeltem ezt azt a Tropical Fishtől :) Gábor/Papó, ezúton is köszönöm az ajándékokat!

Igazából nagyon kapóra jött a két plusz Eleocharis acicularis mini, mert kicsit alul lőttem a szükséges mennyiséget. Így összesen 4 adag acicularis és 1 parvula mini került a helyére. Amúgy, így elültetve semmi különbséget nem látok köztük, de majd látjuk merre fejlődnek :)
Vettem még új köveket is, és picit átrendeztem, csináltam új kis teraszokat, próbáltam kicsit átláthatóbban ültetgetni. Ez lett belőle:
Kép


Határozottan jobb lett a felépítés , mélyebb az akvárium az alacsonyabb növényekkel .
A parvula még mindig olyan lesz mint amit ma vettél , miközben az acicularist már nyírni fogod. .
Az áramlást lejjebb kellene venned , mert újra jönni fog az ecset .


Ezt nem igazán értem, eddig mindenhol csak azt hallottam, olvastam, hogy minél nagyobb a szűrés, annál jobb. Akkor ez így mégsem igaz? Az ecsetalga szereti ha erős a szűrés? Vagy én értem félre?
Egy Eheim 2275 szűrőm van, azon tekerjem le azt szabályozót, vagy vagy az esőztetőt állítsam csak meredekebbre? Mindkét esetben a kérdésem, hogy mennyire? :) Amúgy, ha nagyon letekerem, akkor nem fog előjönni a többi alga, és tisztítani fog rendesen? Bocsánat a hülye kérdésekért, de inkább felteszem őket, minthogy újra algásodjon.

Amúgy köszönöm, örülök, ha jobbnak látod így a felépítést :) A parvulából ezért kértem csak egyet, gondoltam kipróbálom mit tud, én is inkább az acicularistól várom az áttörést :) Nem nagyon fog látszani egyébként, mert taktikusan hátra ültettem a kövek mellé a parvulát, így ha nem fog nőni, akkor sem nagyon lehet majd észrevenni első ránézésre ;)


2017. augusztus 8., kedd 11:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: