Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 18:34



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Iriomote 西表 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
Sziasztok !
Szóval akkor jöjjön az "élménybeszámoló " :D
Reggel kezdtem mint azt már írtam is 9 körül,lassan komótosan szedegettem ki a növényeket,volt mit ez kb eltartott és nem viccelek 11 ig,közben kipecáztam a halakat is aki arra úszott kifogtam és ment az átmeneti szállásra.Mire az összes növény kijött jó nagy kosz maradt utána az akváriumban itt látszik hogy a felszín még zöldült az alsó szinteken már megindult a rothadás,nem is csodálkoztam hogy már támadott az alga.Annak ellenére hogy szedegettem ki a köveket még így is 35 kg követ sikerült pecázni.A felépítmény stabil volt és jól tartotta magát.
A talajt kimertem és szokás szerint kezdtem az átmosást mert ezt használtam fel az emelést megcsinálni.
Az akváriumot elmostam szép tiszta lett. Lecsomiztam az újat meg ki.
A helyére raktam beszabtam a polifomot alá,és mert új akvárium feltöltöttem csurig.
Miután a vizet leszívtam és minden rendben volt kezdődött az építkezés behoztam a köveket és fákat.Mint írtam a kb kép meg volt a fejemben,de ahhoz képest is változtattam mert az üveg az ugye más mint a kartondoboz.Ezért is írtam hogy jellegét tekintve az építkezés inkább volt improvizálós mint előre átgondolt.
A legózás 13 körül kezdtem és kb 16 ig forgattam kivettem beraktam felborítottam :facepalm:,de a végén már azért összeállta kép és így hagytam főleg mert a derekam is jelezte jó lesz az úgy
Ezután szokásos rutinból először a mohák és különböző nem ültetős növények rögzítésébe kezdtem.Aztán nekiláttam az előtér és a folyómeder beültetésének.Igen jól olvassátok egyenlőre a folyómeder be lesz növényesítve a későbbiekben egy olyan kép kialakításra törekszem mint mikor már kiszáradt a meder és a növények visszanövik ezt a területet.
A növényesítéssel kb és most nem elírtam 19 óráig szórakoztam.Arra már az első alkalommal rájöttem hogy a hátsó részt nem lesz egyszerű ültetni de szerettem volna elöl teret hagyni és így kialakítani a mélységérzetet.Feltöltés megtörtént 52 liter vizet szívott be az akvárium.
A világítást 7 órára lőttem be,tápok co2 megy az első naptól.A szűrőt úgy ahogy van visszakötöttem ezért a retkes cső na meg azért mert nem akartam rögtön egy tisztított szűrővel indítani.Majd erre is sor kerül,na meg közrejátszott hogy ez 21:15 kor történt és már túlléptem a 20:00 ás határt amit időben meghatároztam.
Minden a helyére került,Én meg kb a koporsóba tudtam volna befeküdni
Összefoglalva elégedett vagyok elsőre a látvánnyal,persze első napos akváriumként rengeteg javítani valót látok,és a kisebb részleteket kövekkel kisebb fákkal és a növények megfelelő helyen való szerepeltetésével remélem sikerül majd maradandót alkotni.
Jöjjenek a képek ha már ennyit olvastatok,minden változik jelenleg is de ez Tőlem már megszokott :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


2017. június 25., vasárnap 19:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
herQmanOne írta:
keszalvo írta:
herQmanOne írta:
Szia. Már egy ideje szemezek az ilyen típusú lámpákkal. Régóta használsz chihiros - t?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Szia !
Kb fél éve megy az akvárium fölött.Így hogy kettő van lehet játszadozni a bevilágítás helyével és erősségével is.Nem egy ADA minőség és fényben sem tud annyit de amennyibe került a két lámpa megérte az árát,a kettő volt 22.000.-Ft

Köszi! Ezek szerint meg vagy vele elégedve. :) nekem low tech fölé kellene. Hallottam rém híreket hogy algásít, gondolom nem tapasztaltál ilyet.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről


Az üzletben 2 akvárium fölött is van hasonló pilács 40 cm es méretben .
Nekem is tetszik , igaz , 60 cm es akvárium fölé tudok olcsóbb és jobb világítást .

_________________
Kép


2017. május 13., szombat 17:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 12:02
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
keszalvo írta:
herQmanOne írta:
Szia. Már egy ideje szemezek az ilyen típusú lámpákkal. Régóta használsz chihiros - t?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Szia !
Kb fél éve megy az akvárium fölött.Így hogy kettő van lehet játszadozni a bevilágítás helyével és erősségével is.Nem egy ADA minőség és fényben sem tud annyit de amennyibe került a két lámpa megérte az árát,a kettő volt 22.000.-Ft

Köszi! Ezek szerint meg vagy vele elégedve. :) nekem low tech fölé kellene. Hallottam rém híreket hogy algásít, gondolom nem tapasztaltál ilyet.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről


2017. május 13., szombat 16:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
herQmanOne írta:
Szia. Már egy ideje szemezek az ilyen típusú lámpákkal. Régóta használsz chihiros - t?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Szia !
Kb fél éve megy az akvárium fölött.Így hogy kettő van lehet játszadozni a bevilágítás helyével és erősségével is.Nem egy ADA minőség és fényben sem tud annyit de amennyibe került a két lámpa megérte az árát,a kettő volt 22.000.-Ft


2017. május 13., szombat 16:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 12:02
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Szia. Már egy ideje szemezek az ilyen típusú lámpákkal. Régóta használsz chihiros - t?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről


2017. május 12., péntek 19:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
keszalvo írta:
papó írta:
keszalvo írta:
papó írta:
Nos az elején egy kérdés .
Ha már új akvárium , akkor miért ilyen "keskeny " ?
Nem lehetett volna legalább 60 40x40 vagy még mélyebb amelyben jobban tudtál volna építkezni ?

Az a helyzet hogy kis lépésekkel haladok előre,a technika is ezt a korlátot szabta meg a bútor mérete is.
Szívesen építkeznék egy 90 x 40 x 40 ben is de hát az egy kisebb anyagi csőd szélére sodorna :D
Egyenlőre ebben teszek próbát ;)

Hmm . Mennyivel lett volna drágább ?
Illetőleg mi kellett volna más technika az akváriumon kívül ?
Komolyan érdekel a véleményed .

Ha szélesebb az akvárium,akkor a lámpák is ugrottak mert csak 60 cm szélességig jók.
A szűrő egy Tetra ex 800 plus ( még TAC nyéremény) ez még pont el fogja vinni a 84 litert.Szóval a szűrő és lámpa is új kellene egy nagyobb akvárium esetén,a bútort meg már említettem.Mondhatnám hogy kis pénz kis foci,de Te is tudod papó nem minden az anyagi része,az ötlet és a kreativítás amit nem tudsz megvenni.
Ja és van egy másik tényező is a feleség

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről


Köszi a kimerítő választ .
Na akkor rajt :) :hogyis?:

_________________
Kép


2017. május 11., csütörtök 21:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
papó írta:
keszalvo írta:
papó írta:
Nos az elején egy kérdés .
Ha már új akvárium , akkor miért ilyen "keskeny " ?
Nem lehetett volna legalább 60 40x40 vagy még mélyebb amelyben jobban tudtál volna építkezni ?

Az a helyzet hogy kis lépésekkel haladok előre,a technika is ezt a korlátot szabta meg a bútor mérete is.
Szívesen építkeznék egy 90 x 40 x 40 ben is de hát az egy kisebb anyagi csőd szélére sodorna :D
Egyenlőre ebben teszek próbát ;)

Hmm . Mennyivel lett volna drágább ?
Illetőleg mi kellett volna más technika az akváriumon kívül ?
Komolyan érdekel a véleményed .

Ha szélesebb az akvárium,akkor a lámpák is ugrottak mert csak 60 cm szélességig jók.
A szűrő egy Tetra ex 800 plus ( még TAC nyéremény) ez még pont el fogja vinni a 84 litert.Szóval a szűrő és lámpa is új kellene egy nagyobb akvárium esetén,a bútort meg már említettem.Mondhatnám hogy kis pénz kis foci,de Te is tudod papó nem minden az anyagi része,az ötlet és a kreativítás amit nem tudsz megvenni.
Ja és van egy másik tényező is a feleség

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről


2017. május 11., csütörtök 20:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
keszalvo írta:
papó írta:
Nos az elején egy kérdés .
Ha már új akvárium , akkor miért ilyen "keskeny " ?
Nem lehetett volna legalább 60 40x40 vagy még mélyebb amelyben jobban tudtál volna építkezni ?

Az a helyzet hogy kis lépésekkel haladok előre,a technika is ezt a korlátot szabta meg a bútor mérete is.
Szívesen építkeznék egy 90 x 40 x 40 ben is de hát az egy kisebb anyagi csőd szélére sodorna :D
Egyenlőre ebben teszek próbát ;)

Hmm . Mennyivel lett volna drágább ?
Illetőleg mi kellett volna más technika az akváriumon kívül ?
Komolyan érdekel a véleményed .

_________________
Kép


2017. május 11., csütörtök 19:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
JANNUS333 írta:
Keszalvo mester! Nagyon komolyba nyomod már az előkészületeket is...várjuk a további fejleményeket is..

Ó a mester egy erős túlzás de köszönöm a biztatást ;)


2017. május 11., csütörtök 16:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
papó írta:
Nos az elején egy kérdés .
Ha már új akvárium , akkor miért ilyen "keskeny " ?
Nem lehetett volna legalább 60 40x40 vagy még mélyebb amelyben jobban tudtál volna építkezni ?

Az a helyzet hogy kis lépésekkel haladok előre,a technika is ezt a korlátot szabta meg a bútor mérete is.
Szívesen építkeznék egy 90 x 40 x 40 ben is de hát az egy kisebb anyagi csőd szélére sodorna :D
Egyenlőre ebben teszek próbát ;)


2017. május 11., csütörtök 16:42
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron