Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:54



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Jól néz ki. Algát nem is látni. Tetszik :)


2016. március 29., kedd 10:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap jutott végre rendesen idő az akvára! De szerencsére sokat nem kellett rajta matatni, mert az algaevők szépen teszik a dolgukat. Az üveget végre nem kellett borotválni, csak a vízkövet kellett dörzsikézni. :) A microsorumokról eltávolítottam az elhalt leveleket (nem nagyon szeret nálam, lehet macro hiányzik neki.. fekete foltos sok levél.), meg az anubiasokról is levagdostam a carbotól megégett elhalt leveleket és párat újra is kellett kötözni, mert nem nagyon akarta megfogni a fát a gyökérzettel.
Találtam egy nagyon pici gyökeres araquia hajtás kezdeményt... egy kerámia gyűrűbe tömtem egy kevés mohát és bele szúrtam, aztán szépen odarögzítettem a fához... hátha megembereli magát! Hasonló helyen kötöttek ki az elhalt trident levelek végén lévő csemeték is. :)
A stemek sajna még nem kandikálnak ki a fa mögül, de mintha kezdenék összeszedni magukat! A másik dolog amivel még elégedetlen vagyok a mohák... Nem nagyon akarnak virulni, de remélem, hogy ez is elindul hamarosan, és akkor tudok még pár helyre telepíteni, mert a legtöbb helyről kipusztult a carbo és/vagy alga irtó miatt.
Alga fronton viszont nagyon jól állok, nagyon szépen vissza szorult mindenhonnan, bár még nem algamentes, de teljesen elfogadható szinten van.
A co2-vel viszont szívok... Megint kb 2 hét alatt elment egy töltet. Valahol ereszt a rendszer. Lehet a kupakok mentek totál tönkre... Jön az utánpótlás, de egyre inkább gondolkozok azon, hogy mit tudnék beáldozni érte, mert nagyon unom a banánt! :evil: :evil: :evil: :evil:

Amúgy összességében most elégedett vagyok az akvával. Eleve egy lassú akváriumnak terveztem, szóval nem vagyok csalódott, de kíváncsi vagyok, hogy május végére sikerül-e egy fotózható formát összehozni... :)
Most így fest:
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2016. március 29., kedd 10:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
T.Tamás30 írta:
Egy ADa akvárium feelingje ugrott be erről a látványról....
A jó vázad (hardscape) megvan hozzá,már csak okosan válogatva tovább kell húzni a látványt egy nature aquarium-ig :)
Jó lesz ez,gratula ! :)


Köszi szépen! Kezdéskor már megvolt szinte minden, ami kellene hozzá, csak azóta volt nem kevés stagnálás és visszafejlődés, mert nem tudtam úgy törődni az akvával, ahogy kellene, nem volt sokáig CO2, és a fény is csak egy csővel ment. Remélem, hamarosan teljes pompájában tudom majd megmutatni. :)

pit975 írta:
Igen az eleocharis-ra gondoltam, leírások alapján gyorsan nő.

Hasonló az acicularishoz, meg a parvulához. Engem anno Nebula és Viktor (Lantos) is lebeszélt róla, mert inkább nagyobb akváriumba való, mert elég agresszívan terjeszkedik. De nálam most minden oldalról behatárolt a terület, szóval nagyon nem tud szétfutni, lehet, hogy bepróbálom úgy, hogy az aranymetszés közelébe teszem a bal oldalra, és átcsoportosítom a jobb oldalra a rotalát, hogy azon az oldalon legyező szerűen szétterüljön.

pit975 írta:
T.Tamás30 írta:
Egy ADa akvárium feelingje ugrott be erről a látványról....


Mert ennek ADA feelingje van... :D


Jaj, hájjal kenegettek! :D

_________________
Kép


2016. március 25., péntek 10:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
T.Tamás30 írta:
Egy ADa akvárium feelingje ugrott be erről a látványról....


Mert ennek ADA feelingje van... :D

_________________
KépKépKép


2016. március 24., csütörtök 21:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Igen az eleocharis-ra gondoltam, leírások alapján gyorsan nő.

_________________
KépKépKép


2016. március 24., csütörtök 21:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Egy ADa akvárium feelingje ugrott be erről a látványról....
A jó vázad (hardscape) megvan hozzá,már csak okosan válogatva tovább kell húzni a látványt egy nature aquarium-ig :)
Jó lesz ez,gratula ! :)


2016. március 24., csütörtök 19:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
pit975 írta:
Nagyon szép Laci, nekem is tetszik hogy ilyen szellős, juncus repens helyett valami szellősebb stemet raknék mondjuk montevidensis.

Köszi! Én is élvezem, hogy van bőven szabad tér a halaknak, és mégis van bőven mászóka a garniknak. :) Montevidensis alatt melyik verzióra gondolsz, eleochars montevidensis? Az nekem valahogy nem passzolna az indicához, de elgondolkozok azért rajta, bele ültetted akicsit a bogarat a fülembe, csak az a baj, hogy ez nem az a kimondott igazi stem növény.

papó írta:
Kevés microsorium trident a fára .
Mögé vallisneriai .
Körötte rotalla bonsai .
Ilyesmi ?

Tridentből van a fán, de direkt csak visszafogottan, mert nem szeretném, hogy nagy gombóc legyen belőle, ahhoz kicsi ez az akvárium, hogy szépen ki tudjon teljesedni. A valisnériát, meg a rotala bonsai (ez az ammania bonsai új neve?) túl vaskosnak tartom.
Gondolkozok rajta!

_________________
Kép


2016. március 24., csütörtök 8:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kevés microsorium trident a fára .
Mögé vallisneriai .
Körötte rotalla bonsai .
Ilyesmi ?

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 19:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Nagyon szép Laci, nekem is tetszik hogy ilyen szellős, juncus repens helyett valami szellősebb stemet raknék mondjuk montevidensis.

_________________
KépKépKép


2016. március 23., szerda 19:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Hmm nem tudom mi lenne az elképzelésed .


Az a baj, hogy én sem! :D
Illetve annyi van, hogy szeretném megőrizni a szellősséget, légiességet, hogy ne csak egy növény massza legyen, és szeretném, hogy ázsiai hatás érződjön rajta. A juncus repenst pont emiatt szeretném középre ültetni stemnek, mert van egy bambuszra emlékeztető hatása. Mellette a rotalát viszonylag alacsonyan tartva hagynám meg körbe.

A fára is szeretnék valamit, ami kitölti a középső teret és harmonizál a többi, vékonyabb hosszúkás levelű stem növénnyel. Erre lehet, hogy az araquiával futok még egy kört, mert mást egyelőre nem tudok a helyére elképzelni egyáltalán.
Bucephalandrán gondolkoztam még, de:
1 lassú
2 robusztusabb szerkezetű, mint amit szeretnék

Ezen kívül még mohából kell több, mert sok helyen az algával együtt mennie kellett a mohának is. ezeket még pótolnom kell, de az is lehet, hogy megnézem, milyen kevesebb mohával a dolog.

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 16:49
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron