Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 7:12



Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 Mountainside forest 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
Ma átkerült 3 süncsiga, meg 10 valahány garnéla a kis akváriumból, egy hosszabb szoktatás után, önként jelentkeztek, ezért is tettem át őket .
Jelenleg matat mindenki, remélhetőleg a önkéntes felderítő csapatból nem lesz elhullás .


2018. június 2., szombat 13:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
Bekerült egy kevéske karácsonyi moha ide-oda pár gyökérre ragasztva, remélem megerednek.
Nézegettem a halacsokat, lehetséges hengeli razbóra lesz, olyan 16 darab.
A lámpa 28 cm -re volt, most feltettem 36,5 cm-re, meglátjuk, mivel jön az üvegre a zöld pont rendesen.
Kicseréltem a ventit, feltettem a régi taiwanin volt megbuherált jblt, a hőfokot 24,5-ön tartja folyamatosan, fölé nem megy.
Ja, elfelejtettem, végre ma mértem, az ammonia 0 nitrit 0 :)


2018. június 1., péntek 16:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
papó írta:
solon írta:
12. nap.
A nitrit sajnos, nem jó, betett a baciknak a 6 órás áramszünet, valahogy a 9.napon lehetett. :( Úgyhogy kivárás van ezzel kapcsolatba, pedig, a csiguszokat, meg az amanokat, már lassan szeretném beletenni.
A sün csiguszok a kis akvába vannak, ott minden oldala az akváriumnak zöld pontalgás volt, de durván, jelenleg, szinte alig van, tényleg nagyon megérik az árukat ezek a csigák !
A nitrát, 40 körül van, mondjuk, ennél a talajnál már megszoktam, kell, vagy 2-3 hónap, míg letudom vinni a szintet.
A foszfát, meg szinte nulla, ezért elkezdtem adagolni foszfátot, hátha, mivel, megjelent a zöld pont alga az üvegen, meg hétvégén, felemelem 5 cm még a lámpát, hátha.
Az ammónia, kezd normális szinten lenni, ennek örülök.
Most már, másodszor kezdtem el cserélni fele ro, fele kezelt csapvízzel, mert a ph 6 alatt volt folyton, a tds, meg ne is mondjam.
Így jelenleg a ph 6.9-7.00 között van, a tdst így is 1 nap alatt visszahúzza a talaj 150-ről, 98-ra, nem semmi.
A növények, egyébként gyönyörűen nőnek. :D
A valóságban, nem fényképről, a ada solar annyira gyönyörűen adja vissza, ahogy hullámzik a víz, és ahogy az árnyékok játszanak, hogy eszméletlen, nagyon tetszik ! :P
Egy jelenlegi kép az akváról.

Nagyon ügyesen elmanőverezed az akváriumodat a sok nehézség között .
Nagyon drukkolok , de nem lesz itt baj .

Köszönöm szépen! :)


2018. május 29., kedd 20:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
solon írta:
12. nap.
A nitrit sajnos, nem jó, betett a baciknak a 6 órás áramszünet, valahogy a 9.napon lehetett. :( Úgyhogy kivárás van ezzel kapcsolatba, pedig, a csiguszokat, meg az amanokat, már lassan szeretném beletenni.
A sün csiguszok a kis akvába vannak, ott minden oldala az akváriumnak zöld pontalgás volt, de durván, jelenleg, szinte alig van, tényleg nagyon megérik az árukat ezek a csigák !
A nitrát, 40 körül van, mondjuk, ennél a talajnál már megszoktam, kell, vagy 2-3 hónap, míg letudom vinni a szintet.
A foszfát, meg szinte nulla, ezért elkezdtem adagolni foszfátot, hátha, mivel, megjelent a zöld pont alga az üvegen, meg hétvégén, felemelem 5 cm még a lámpát, hátha.
Az ammónia, kezd normális szinten lenni, ennek örülök.
Most már, másodszor kezdtem el cserélni fele ro, fele kezelt csapvízzel, mert a ph 6 alatt volt folyton, a tds, meg ne is mondjam.
Így jelenleg a ph 6.9-7.00 között van, a tdst így is 1 nap alatt visszahúzza a talaj 150-ről, 98-ra, nem semmi.
A növények, egyébként gyönyörűen nőnek. :D
A valóságban, nem fényképről, a ada solar annyira gyönyörűen adja vissza, ahogy hullámzik a víz, és ahogy az árnyékok játszanak, hogy eszméletlen, nagyon tetszik ! :P
Egy jelenlegi kép az akváról.

Nagyon ügyesen elmanőverezed az akváriumodat a sok nehézség között .
Nagyon drukkolok , de nem lesz itt baj .

_________________
Kép


2018. május 29., kedd 19:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
12. nap.
A nitrit sajnos, nem jó, betett a baciknak a 6 órás áramszünet, valahogy a 9.napon lehetett. :( Úgyhogy kivárás van ezzel kapcsolatba, pedig, a csiguszokat, meg az amanokat, már lassan szeretném beletenni.
A sün csiguszok a kis akvába vannak, ott minden oldala az akváriumnak zöld pontalgás volt, de durván, jelenleg, szinte alig van, tényleg nagyon megérik az árukat ezek a csigák !
A nitrát, 40 körül van, mondjuk, ennél a talajnál már megszoktam, kell, vagy 2-3 hónap, míg letudom vinni a szintet.
A foszfát, meg szinte nulla, ezért elkezdtem adagolni foszfátot, hátha, mivel, megjelent a zöld pont alga az üvegen, meg hétvégén, felemelem 5 cm még a lámpát, hátha.
Az ammónia, kezd normális szinten lenni, ennek örülök.
Most már, másodszor kezdtem el cserélni fele ro, fele kezelt csapvízzel, mert a ph 6 alatt volt folyton, a tds, meg ne is mondjam.
Így jelenleg a ph 6.9-7.00 között van, a tdst így is 1 nap alatt visszahúzza a talaj 150-ről, 98-ra, nem semmi.
A növények, egyébként gyönyörűen nőnek. :D
A valóságban, nem fényképről, a ada solar annyira gyönyörűen adja vissza, ahogy hullámzik a víz, és ahogy az árnyékok játszanak, hogy eszméletlen, nagyon tetszik ! :P
Egy jelenlegi kép az akváról.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2018. május 29., kedd 17:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
solon írta:
Készítettem egy kis videót, majd beletanulok. :D

https://youtu.be/DolGuHWjKqU

Brutális ütemben nőnek a növényeid .
Majdnem kész .

_________________
Kép


2018. május 27., vasárnap 17:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
Készítettem egy kis videót, majd beletanulok. :D

https://youtu.be/DolGuHWjKqU


2018. május 26., szombat 19:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
9. nap.
Ma még megy egy vízcsere majd, és utána, átállok a 2 napi vízcserékre.
Tegnap előtt kicsit rendezgettem az akvát ,így valahogy jobban adja a képet magáról.
Bekerült pár darab Eriocaulon polaris , ide - oda.
Még karácsonyi mohák mennek majd a gyökerekre, és pár buce megy a fára.
Az algák szerencsére elkerülnek.
Néhány új kép.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2018. május 26., szombat 8:32
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
solon írta:
4. nap, még hosszú út áll előtte, de szerintem jól halad.
Sok változtatás lesz még, gyökerek pluszba, a meglévők igazítása, meg persze a nagy fa beigazítása, ha végre majd lenn marad.
A beindulást a növényeken, hátul jobbra a rotala bonsai-on látom, nagyon megindult.
A fa, elkezdett taknyosodni.
A rilik, és a süncsigák, várják, hogy , ha minden jól megy, 2 héten belül átkerüljenek.
Összesen, olyan 20 darab süncsigát, és 10 darab amanót tervezek bele.
Egy jelenlegi kép.

Igen , ahogy Papa írja .
Az üveg oldalában a kő elviszi a felépítményt .
Amúgy nagyon tetszik .
Algamentes folytatást .


2018. május 22., kedd 19:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. december 30., péntek 18:51
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Dorog
4. nap, még hosszú út áll előtte, de szerintem jól halad.
Sok változtatás lesz még, gyökerek pluszba, a meglévők igazítása, meg persze a nagy fa beigazítása, ha végre majd lenn marad.
A beindulást a növényeken, hátul jobbra a rotala bonsai-on látom, nagyon megindult.
A fa, elkezdett taknyosodni.
A rilik, és a süncsigák, várják, hogy , ha minden jól megy, 2 héten belül átkerüljenek.
Összesen, olyan 20 darab süncsigát, és 10 darab amanót tervezek bele.
Egy jelenlegi kép.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2018. május 21., hétfő 11:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: