Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 10:38



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 Oktogon 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Ha már napló... a közelmúltban kicseréltem a szűrőt. Egy kis Tetra 400as szűrt idehaza egy garnéla neveldét már jóideje. Gondoltam egyet és múlt héten rávettem magam a cserére. Így most az oktogon van megtámogatva siporax-mátrix-perlon hármassal, a kis 30literes pedig jóféle gyári szivaccsal :)
A tápozásra visszatérve. Mivel a héten beköltözött egy marék hal (összesen vannak 28an, bár ebből 20 nanó) úgy gondoltam, nem adagolom azt a napi 1ml macro tápot. Marad a heti 5-6ml planter és a napi 2ml liqui carbo.

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2018. január 5., péntek 20:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A szokásos patyolat tisztaság :)

_________________
Kép


2018. január 4., csütörtök 23:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A mai és a tegnapi napon szaporodott kicsit a halállomány. Jött egy húsz fős zöld neon csapat illetve 3 narancs-kék guppi is. Ja és két cserép cabomba (vagy limnophila) is elültetésre került. Róluk még képek nincsenek, de az eddigiekről már igen. Íme:

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2018. január 4., csütörtök 17:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
A növényesítés folyamán bekerült 3 tő Anubias nana, 1 adag lángmoha, 1 cserép Microsorium windelov és pár gomboc gömbmoha. Azaz eddig az összes növényem kötözve van ültetve még nincs. A fauna 5 corybóll és 10 rákból áll. Egyenlőre ehhez kellene a tápozást igazítanom. Napi 2ml planter, 1ml makro és 1ml carbo-ra gondoltam. Jó lehet? Sok vagy kevés?

1-1 nyomás is elegendőnek tűnik .-

_________________
Kép


2018. január 2., kedd 19:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A növényesítés folyamán bekerült 3 tő Anubias nana, 1 adag lángmoha, 1 cserép Microsorium windelov és pár gomboc gömbmoha. Azaz eddig az összes növényem kötözve van ültetve még nincs. A fauna 5 corybóll és 10 rákból áll. Egyenlőre ehhez kellene a tápozást igazítanom. Napi 2ml planter, 1ml makro és 1ml carbo-ra gondoltam. Jó lehet? Sok vagy kevés?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2018. január 2., kedd 12:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
hzshalas írta:
Kérdezném, hogy ha csak Tf mikro/makro ill. carbo megy bele 5-5-5ml és Co2 nem, így működőképes lehet-e algamentesen hosszú távon?

Igen .. azóta lett egy color elnevezésű kiegészítő adalék .
Ingyen adjuk egyenlőre .
Tesztüzem :)


Hm, köszönöm a lehetőséget, január elején zaklatni foglak :)

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2017. december 30., szombat 20:15
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Kérdezném, hogy ha csak Tf mikro/makro ill. carbo megy bele 5-5-5ml és Co2 nem, így működőképes lehet-e algamentesen hosszú távon?

Igen .. azóta lett egy color elnevezésű kiegészítő adalék .
Ingyen adjuk egyenlőre .
Tesztüzem :)

_________________
Kép


2017. december 30., szombat 19:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kérdezném, hogy ha csak Tf mikro/makro ill. carbo megy bele 5-5-5ml és Co2 nem, így működőképes lehet-e algamentesen hosszú távon?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2017. december 30., szombat 19:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Második felvonás...
Először is Boldog Karácsonyt Mindenknek :)
Tavaly -azaz 16' nyarán- az addig gyönyörűen fejlődő akvában kezdtek sokasodni a gondok. Egyre gyakrabban pipáltak a halak, jöttek "levegőzni" a rákok. A növények is megálltak a fejlődésben, s nem egy a pusztulás útjára lépett. Több hetes sikertelen küzdelem után, végül is úgy döntöttem, szétszedem az akváriumot. Furcsa mód ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek mi is volt a gond. A víz leengedése során ahogy egyre közelebb jutva a talajhoz egyre büdösebb volt. A talaj árasztotta magából az ammóniát. (gondolom az lehet aminek szúrós, kellemetlen szaga van.) Az, hogy mi okozhatta a talaj ilyen mértékű "berohadását" nem tudom. Az aljzat kb. 5 cm vastag marosi homok volt, amivel se előtte, se azóta nem volt gondom. Az állatoktól és a maradék is növényektől megváltam. Egy időre elég lett..

Családi unszolásra (na jó, nem kellett kétszer mondani :) ) azonban decemberben újra nekifogtam és így év vége felé be is költözött pár lakó az egyenlőre csak mohával szegényesen berendezett, szőlőtőkés oktogonba. A technika a régi: belsőszűrő-Eheim Aquaball- végén egy Hydor deflector, ami még mindig nagyon tetszik.
A fényt a korábbi 24w-os led biztosítja. CO2 egyenlőre nincs,táp is csak a carbó. A talaj mosott amazónia...
Egyenlőre itt tartok, növényesítés hamarosan. Ami biztos lesz az a Hygrophila pinnatifida,Trident, Anubias és az elmaradhatatlan Buce

Nagyon sajnálom hogy csalódás lett a csodás akváriumod vége.
A Tac össze kell ám ezt raknod :)
Várjuk a képeket .

_________________
Kép


2017. december 27., szerda 19:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Második felvonás...
Először is Boldog Karácsonyt Mindenknek :)
Tavaly -azaz 16' nyarán- az addig gyönyörűen fejlődő akvában kezdtek sokasodni a gondok. Egyre gyakrabban pipáltak a halak, jöttek "levegőzni" a rákok. A növények is megálltak a fejlődésben, s nem egy a pusztulás útjára lépett. Több hetes sikertelen küzdelem után, végül is úgy döntöttem, szétszedem az akváriumot. Furcsa mód ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek mi is volt a gond. A víz leengedése során ahogy egyre közelebb jutva a talajhoz egyre büdösebb volt. A talaj árasztotta magából az ammóniát. (gondolom az lehet aminek szúrós, kellemetlen szaga van.) Az, hogy mi okozhatta a talaj ilyen mértékű "berohadását" nem tudom. Az aljzat kb. 5 cm vastag marosi homok volt, amivel se előtte, se azóta nem volt gondom. Az állatoktól és a maradék is növényektől megváltam. Egy időre elég lett..

Családi unszolásra (na jó, nem kellett kétszer mondani :) ) azonban decemberben újra nekifogtam és így év vége felé be is költözött pár lakó az egyenlőre csak mohával szegényesen berendezett, szőlőtőkés oktogonba. A technika a régi: belsőszűrő-Eheim Aquaball- végén egy Hydor deflector, ami még mindig nagyon tetszik.
A fényt a korábbi 24w-os led biztosítja. CO2 egyenlőre nincs,táp is csak a carbó. A talaj mosott amazónia...
Egyenlőre itt tartok, növényesítés hamarosan. Ami biztos lesz az a Hygrophila pinnatifida,Trident, Anubias és az elmaradhatatlan Buce

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2017. december 27., szerda 12:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron