Pontos idő: 2024. március 29., péntek 16:12



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Oktogon 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
hzshalas írta:
Hogy lehet úgy képet felrakni, hogy megjelenjen a kis nagyító ikon a bal felső sarkában?

Ha jól tudom az méret függő.
A kisebb felbontás estén nincs olyan.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2016. február 19., péntek 19:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Hogy lehet úgy képet felrakni, hogy megjelenjen a kis nagyító ikon a bal felső sarkában?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 19., péntek 19:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Valami hasonlónak néz ki az enyém is, nem? :) Teljes a bizonytalanságom...

Nem baj ha bizonytalan vagy ...kiirtod oszt egye meg a fene :)
Viccet félretéve a carbo másnapra bepirosítja az ecsetet de az agancsot nem annyira .
Ami képet feltettél mintha mindkettőből lenne a növényen.
Alul ecset , feljebb agancs .

_________________
Kép


2016. február 19., péntek 19:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Valami hasonlónak néz ki az enyém is, nem? :) Teljes a bizonytalanságom...

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 19., péntek 18:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ez a staghorn/agancs alga:
KépCAM00572 by Laci Sziládi, on Flickr

_________________
Kép


2016. február 19., péntek 15:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Próbálok egy jó képet feltenni az algáról. Ha csipesszel megfogom vagy elengedi a levelet vagy elszakad. Sajna a pinnatifidáról nem 1szerű leszedni, mivel olyan némely levél, mint egy kefe... Levágni se akarom mindet, mert nem marad flóra az akváriumban :)
Ma délelőtt még csináltam egy nagytakarítást. Amelyik tőkét ki tudtam venni az leecseteltem carbóval, ami benntmaradt oda pedig peroxidot nyomtam. Azán vízcsere és a belsőszűrőt is kivettem, befejezte pályafutását. Majd kapott még egy kis bacikultúrát és 6ml plantert (egész hétre). Co beállítva 1bubi/sec-re, azzal a módszerrel ahogy Papó mondotta. Azaz megvolt egy alapos nagykarbantartás.
Ami módosítás történt, az annyi, hogy a nem kimondottan akvarisztikai ledek helyett visszaraktam a "hagyományos" compact csöves világítást ami szerényebben adja elő magát. 10-20W ami túl combos de ezekhez a növényekhez jónak kell lennie. Majd kiderül.
Na és a kép az algáról:
Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 19., péntek 12:43
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
hzshalas írta:
hzshalas írta:
papó írta:
hzshalas írta:
A peroxidos kezelés mehet a mohára is? Ha nem akk ott mi a teendő?


Semmi baja nem lesz ha megy rá egy kevés .

Rendben, akkor holnap főpróba. Köszönöm

Ahogy terveztem is, ma megcsináltam a peroxidos kezelést. 5ml-t fecskendővel nyomtam a "leglátványosabb" felületekre, lekapcsolt szűrővel. Itt-ott volt kis bubizás. Aztán próbáltam leszedegetni, de nem igazán jártam sikerrel. Kevés vizet lecsréltem és most várom az eredményt. Közben végérvényesen beüzemeltem a külsű co reaktort is. Arra jutottam, hogy a diffuzorom nem igazán volt a helyzet magaslatán és ez hozhatta elő az agyancsot. Ja és napi 2ml helyett megemeltem a carbót 4ml-re. Várok.

Szia! Ha nehezen jön le, akkor az valószínűlen nem agancs alga, hanem az ecset alga egyik változata. Az agancs alga jellegzetessége, hogy kicsit vastagabb és csak egy ponton tapad le, onnan ágazik el bojtszerűen, mint valami lágy korall. Ja, és csipesszel könnyen leszedhető.

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el

Na meg ragacsos, nyúlós....


2016. február 19., péntek 11:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
hzshalas írta:
hzshalas írta:
papó írta:
hzshalas írta:
A peroxidos kezelés mehet a mohára is? Ha nem akk ott mi a teendő?


Semmi baja nem lesz ha megy rá egy kevés .

Rendben, akkor holnap főpróba. Köszönöm

Ahogy terveztem is, ma megcsináltam a peroxidos kezelést. 5ml-t fecskendővel nyomtam a "leglátványosabb" felületekre, lekapcsolt szűrővel. Itt-ott volt kis bubizás. Aztán próbáltam leszedegetni, de nem igazán jártam sikerrel. Kevés vizet lecsréltem és most várom az eredményt. Közben végérvényesen beüzemeltem a külsű co reaktort is. Arra jutottam, hogy a diffuzorom nem igazán volt a helyzet magaslatán és ez hozhatta elő az agyancsot. Ja és napi 2ml helyett megemeltem a carbót 4ml-re. Várok.

Szia! Ha nehezen jön le, akkor az valószínűlen nem agancs alga, hanem az ecset alga egyik változata. Az agancs alga jellegzetessége, hogy kicsit vastagabb és csak egy ponton tapad le, onnan ágazik el bojtszerűen, mint valami lágy korall. Ja, és csipesszel könnyen leszedhető.

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el

_________________
Kép


2016. február 19., péntek 9:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Kis helyzetjelentés: A peroxiddal kezelt leveleken és dekoron mintha szürkülne az agancs. Sajna azonban megjelent már az anubias, buce, bolbi levelein is itt-ott. ( Igaz, mind lassan növő.) Az algaevő sereg -amano, sziámi- csak bogarássza. Vajh mi hozhatta elő? Nincs korhadó fa, nincs mulm.A talaj marosi homok szerű. Az akvában a növények lassan mind 1 hónaposak vagy régebbiek. A co2, reaktorral beoldva 20-30bpm. A drop checker limeos. A beömlés egy hydor deflektoron keresztül történik, aminek köszönhetően körkörösen eljut mindenhová a széndioxiddal dúsított víz. Egyedül ez a deflektor amivel még nincs tapasztalatom. Fentről, középen lóg be. Jó ötletnek tűnt, tűnik ilyen alakú akváriumban. Szerintem. Szerintetek?
Kép


Nincs tapasztalatom a deflektor működésével kapcsolatban , tengeri akváriumban használtam egy darabig , ott ló lett volna ha nem fogja annyira vissza az áramlást .
Nem lehetséges , hogy a fényed nem a legjobb erre a célra ?
Mint ha a deflektoron is lenne egy kis alga .

_________________
Kép


2016. február 18., csütörtök 18:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kis helyzetjelentés: A peroxiddal kezelt leveleken és dekoron mintha szürkülne az agancs. Sajna azonban megjelent már az anubias, buce, bolbi levelein is itt-ott. ( Igaz, mind lassan növő.) Az algaevő sereg -amano, sziámi- csak bogarássza. Vajh mi hozhatta elő? Nincs korhadó fa, nincs mulm.A talaj marosi homok szerű. Az akvában a növények lassan mind 1 hónaposak vagy régebbiek. A co2, reaktorral beoldva 20-30bpm. A drop checker limeos. A beömlés egy hydor deflektoron keresztül történik, aminek köszönhetően körkörösen eljut mindenhová a széndioxiddal dúsított víz. Egyedül ez a deflektor amivel még nincs tapasztalatom. Fentről, középen lóg be. Jó ötletnek tűnt, tűnik ilyen alakú akváriumban. Szerintem. Szerintetek?
Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 18., csütörtök 15:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron