Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 11:23



Hozzászólás a témához  [ 168 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
 The dragon head valley 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
papó írta:
DonaTTT írta:
Sziasztok!
Itt van az ősz, a vendéglátásban egyre kevesebb a munka.Na vajon mire jó ez? :D Természetesen egy újjá építésre ez a legalkalmasabb időpont.A terv megvan, azon kívül még semmi
Ami tuti nem lesz, egy extra hú de kigondol scape. Ennek 2 oka is van, az egyik, hogy nem akarok ilyesmit a másik meg hogy nem tudok :D Nem lesz itt 100ezer féle növény.Ami remélhetőleg lesz az egy nyugodt egyszerű (na azért nem túlságosan) köves!!! scape, 4-6 féle növénnyel és kész.A cél egy egyszerűen karban tartható nem agyon vadult zöld dolog lenne :D Örülnék ha sikerülne jóárasítva seiryu követ szerezni mert hát az úgy pont passzolna a tervhez :D Ugyan itt egy 4x24-es odyssea is kerestetik jóárasítva (igen, tudom, egy kicsit telhetetlen vagyok, hogy nekem minden occcsóért kell ) Indítás amint megvan minden, nem szeretnék túlzottan sokat tökölni vele :)


A TAC ra gondolj azért :)
Hát azért nagyon tudnám értékelni, ha addig elindulna :D csak a köveken csúszhat el a sztori egy kicsit.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


2017. október 2., hétfő 18:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
DonaTTT írta:
Sziasztok!
Itt van az ősz, a vendéglátásban egyre kevesebb a munka.Na vajon mire jó ez? :D Természetesen egy újjá építésre ez a legalkalmasabb időpont.A terv megvan, azon kívül még semmi :lol:
Ami tuti nem lesz, egy extra hú de kigondol scape. Ennek 2 oka is van, az egyik, hogy nem akarok ilyesmit a másik meg hogy nem tudok :D Nem lesz itt 100ezer féle növény.Ami remélhetőleg lesz az egy nyugodt egyszerű (na azért nem túlságosan) köves!!! scape, 4-6 féle növénnyel és kész.A cél egy egyszerűen karban tartható nem agyon vadult zöld dolog lenne :D Örülnék ha sikerülne jóárasítva seiryu követ szerezni mert hát az úgy pont passzolna a tervhez :D Ugyan itt egy 4x24-es odyssea is kerestetik jóárasítva :lol: :lol: (igen, tudom, egy kicsit telhetetlen vagyok, hogy nekem minden occcsóért kell :lol: ) Indítás amint megvan minden, nem szeretnék túlzottan sokat tökölni vele :)


A TAC ra gondolj azért :)

_________________
Kép


2017. október 2., hétfő 18:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Sziasztok!
Itt van az ősz, a vendéglátásban egyre kevesebb a munka.Na vajon mire jó ez? :D Természetesen egy újjá építésre ez a legalkalmasabb időpont.A terv megvan, azon kívül még semmi :lol:
Ami tuti nem lesz, egy extra hú de kigondol scape. Ennek 2 oka is van, az egyik, hogy nem akarok ilyesmit a másik meg hogy nem tudok :D Nem lesz itt 100ezer féle növény.Ami remélhetőleg lesz az egy nyugodt egyszerű (na azért nem túlságosan) köves!!! scape, 4-6 féle növénnyel és kész.A cél egy egyszerűen karban tartható nem agyon vadult zöld dolog lenne :D Örülnék ha sikerülne jóárasítva seiryu követ szerezni mert hát az úgy pont passzolna a tervhez :D Ugyan itt egy 4x24-es odyssea is kerestetik jóárasítva :lol: :lol: (igen, tudom, egy kicsit telhetetlen vagyok, hogy nekem minden occcsóért kell :lol: ) Indítás amint megvan minden, nem szeretnék túlzottan sokat tökölni vele :)


2017. október 2., hétfő 17:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A hangulata meg van az akváriumnak .
A többi meg majd jön a karbantartással :)

_________________
Kép


2017. július 22., szombat 16:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Sziasztok!
Rendbe kellett ma szedni rendesen az akváriumot, mert 2 hete rá sem néztem. 9 napig a Balatonon voltam, utána meg rögtön munka, illetve csütörtökön volt egy étlap fotózásom is. Úgyhogy csak ma jutott rá idő. Ami biztos a rotala repülni fog hátulról. Visszavágva csúnya, amikor pedig szép lenne akkor meg már túl nőtt, szóval csúnya. Szerintem HM lesz helyette mert az visszavágva is szép. Egyébként lassan szét kell szedni. Már látszik rajta hogy nagyon öreg. Vagyis hát gondolom ezért nem akarnak rendesen fejlődni benne a növények, a táptalaj már nagyon nagyon rég kimerült, illetve a talaj is nagyon koszos. Még nem tudom mikor fogom, valószínűleg ősz közepe vége felé. Amíg a Balatonon voltam megjött az új gépem is egy Sony Alpha 7 személyében. Hihetetlen jó gép. Amikor az étlapra fotóztam, öröm volt vele dolgozni.
Na de íme a mostani, nem szép állapot és egy fotó munka közben
Pár képet majd rakok fel a megfelelő topicba. Szerencsére bármelyik képet használhatom és publikálhatom.KépKép

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


2017. július 22., szombat 15:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Ködös reggelre ébredtünk :D Mivel igen csak jól haladtam és mivel akadt egy kis szabadidőm pihenés képpen rendbe vágtam az akvát.Na ez az amire tegnap egyáltalán nem számítottam.Kicseréltem a szűrőanyagot is Matrix tropra.Kb 1.5 liter fért a szűrőbe, illetve egy réteg Sera perlon.Ezek után jól nyakon öntöttem bacival, hogy minél hamarabb regenerálódjon a szűrő. A fényem szinte biztosan kevés, úgyhogy remélem a közeljövőben sikerül szerezni egy másik lámpát. Kép

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


2017. június 16., péntek 20:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Megpróbálok :) az MC és a parvula lassan megindulni látszik, úgyhogy lassan a talaj is szép zöld lesz :D még a hátsó és középső részen van mit alakítani, és akkor egész tűrhető lesz. Ha minden jól megy, pár héten belül beszerzésre kerül egy Panasonic lumix g7 úgyhogy a képek minősége is nagyot fog ugrani.Igaz ehhez még a szóbeliknek úgy kell sikerülni ahogy azt elvárnám magamtól illetve elvárják tőlem. A következő karbantartás az a sajnos csak jövő szerdán lesz úgyhogy rendbe kell majd kapnom rendesen. Addig sajnos nem tudok hozzányúlni mert napi 8-10órákat tanulok.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


2017. június 15., csütörtök 19:30
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
papó írta:
DonaTTT írta:
papó írta:
Kösz a képeket :) és a részletes beszámolót .
Közben , ugye el is felejtettem , hogy a Tied a lett a hónap akváriuma cím amelyhez a gratuláción kívül az anyagiak is járnak .

Hmm, ez egészen biztos? Nekem valahogy D4n kolléga rémlik :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


Valóban :)
Megelőlegeztem :lol: :lol: :lol:


Húzzál belle Donát :lol: :lol: nincs mese..mostmár rá kell gyúrni a címre.. :lol:


2017. június 14., szerda 21:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Sikerült szereznem Sera vas tesztet. Mondjuk azt még nem tudom hogy kell használni :D
Beüzeneltem az RO-t is, a következő vízcsere már ozmó vízzel lesz. Csak mennének le az érettségik, aztán már nyugodt lehetnék.Szerencsére a matek emelt már befejeződött :) Most picit ápllolatlan az akvárium, de ez betudható annak, hogy kicsit meg vagyok csúszva a tételekkel.A következő 6 napra 60 tételem van :D amint túl vagyok a kínzásokon jelentkezem egy képes beszámolóval. Addig is ha valaki tudja hogy kell használni a tesztet, megsúghatná. :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


2017. június 14., szerda 20:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
DonaTTT írta:
papó írta:
Kösz a képeket :) és a részletes beszámolót .
Közben , ugye el is felejtettem , hogy a Tied a lett a hónap akváriuma cím amelyhez a gratuláción kívül az anyagiak is járnak .

Hmm, ez egészen biztos? Nekem valahogy D4n kolléga rémlik :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


Valóban :)
Megelőlegeztem :lol: :lol: :lol:

_________________
Kép


2017. június 8., csütörtök 20:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 168 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron