Pontos idő: 2024. április 20., szombat 8:06



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 The tomb of the ancient beast 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Mindig elcsodalkozom...patika tiszta az akid....no meg jol elrendezett...tényleg jó hangulata van..

Köszi szépen! Az elrendezést inkább hagyjuk, de a tisztaság tényleg megvan, nagyon jól egyensúlyban van minden egyelőre, annak ellenére, hogy nincs táptalaj, és agyagos aljzat sem.

_________________
Kép


2017. június 13., kedd 20:36
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Grat .Laci .
Mi lenne ha időd is lenne ? :)

_________________
Kép


2017. június 13., kedd 18:34
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Mindig elcsodalkozom...patika tiszta az akid....no meg jol elrendezett...tényleg jó hangulata van..


2017. június 13., kedd 15:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Kicsit eltűnetem, nem nagyon van időm/energiám az akvára, a naplózásra meg még kevésbé, de itt van egy kis képes beszámoló. :)
Az akvárium szuperül elvan, szerencsére majdnem gondozás mentes, csak etetni/tápozni kell, meg mennek a heti-kétheti vízcserék. Némi ecset megjelent a lily-re váltás miatti kezdeti flow gondok miatt, illetve a két heti karbantartások miatt, de csak nagyon minimális mennyiségben.
És akkor a képek:
Kép2017.06.04. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.06.04. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.06.04. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.06.04. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.06.04. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2107.05.14. by Laci Sziládi, on Flickr

És a végére egy kis videó szösszenet is :) :


Van egy kis hangulata már az akvának, bár a hétvégén pont jól megnyestem a rotala bokrocskákat. A költözés közeledik, úgyhogy az akvának már nem sok van hátra. Azért már várom az új hardscape építését. :)

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2017. június 13., kedd 12:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon szépen alakul Laci !

_________________
Kép


2017. április 18., kedd 21:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Alakul a helyzet. Szombaton a gratiolát kicsit szétültettem, a rotalát pedig megnyírtam és a nyesedéket vissza ültettem. A Barna alga még jelen van, ezen felül egy kis bba is van, de alig látható kis pamacsból kell 2-3 db-ot elképzelni. Az anci tegnap nagyon rendzkedett, hamarosan megkapja ő is a kilakoltató végzést... hoztam pár képet is:
KépKépKépKépKép


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2017. április 18., kedd 20:39
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Pofás lesz ez az aksid is ahogy látom :) Sztem az mcvel nem lesz gond. Még az első aksimba pikkpakk benőtte az aljzatot, ha beindul onnantól nincs megállás :)


2017. április 10., hétfő 9:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ismét eltelt egy hét, ismét megvolt egy vízcsere. Most ~30L RO ment az akvába, és kiköltözött a megmaradt vitorláshal, mert az utóbbi időben keményen rászokott a garnéláimra... Estére eszrevettem a front üvegen némi por algát, szóval kezdődik a buli! Lehet, hogy kicsit vissza kellene vennem a tápozásból, mert még azért nincs túl sok növény és lehet, hogy elég lenne 6-6ml micmac helyett 4-4 ml is. Meglátjuk... Ma letakarítom, és ha visszajön, akkor megnézem, mit mutat a kevesebb tápra, végső esetben ott az algexit. A barna alga is kezd előjönni, úgyhogy mozgalmas hetek elé néz az akva, de totál bizakodó vagyok, mert a növényak szépen fejlődnek. A rotala kezd beindulni, tele van új hajtásokkal, lassan toppolni kell, a mini rotala is elkezdett növögetni, a gratiola és a montecarlo pedig láthatóan jól érzi magát. :) A bubizás is beindult a héten, ez a látvány már nagyon hiányzott. :) Persze nem kell nagy bubi záporra gondolni, csak nagyon picike buborékokat eregetnek a növények... hiába, lassan cserélnem kellene a fénycsöveket. :)
Hoztam két részlet fotót, de egy kicsit opálos volt a víz a bacitól vízcsere után. A háttérben látszódik a gratiola növekedése is:
Kép2017.04.09 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.04.09 by Laci Sziládi, on Flickr

A porszívózással még óvatosan kell bánni, mert még nem kapaszkodott meg eléggé az mc, remélem, ez azért majd javul, ha összeér majd a gyep és kezd megvastagodni. :)

Köszi, hogy benéztél! ;)

_________________
Kép


2017. április 10., hétfő 8:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Ez nem a fissi, ez a tavasz :)


Ahogy az egyszeri mondás is tartja: Itt a tavasz, dagad a f.... issi! :D


Pupu írta:
A fissidens már csak ilyen!
Nekem nagy meglepetésemre 3 féle lávakőből bújt elő, úgy, hogy azok a kövek egy fél évet pincében töltöttek egy dobozban, majd mind jól megsikálva és lecarbozva.
(emellett még spiky moha is előkerült) :lol:


Nálam az egyik, kb 1 centis bazalt darabkán egyszercsak a riccardia hajtott ki, mindenféle előzmény nélkül, úgy, hogy soha nem volt a közelében sem riccardiának, és előtte még akváriumban sem. Magában az akvában volt egy kb 1 cm2 mennyiségű riccardia még az indításkor, de elolvadt és majd egy évig nyoma sem volt. :D

_________________
Kép


2017. április 4., kedd 7:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Molroth írta:
És a tavasz is beköszöntött. :)
Kihajtott a fissi, hiába kapott a fa egy kiadós, forróvizes gyökérkefés kezelést. :)
Kép



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével



A fissidens már csak ilyen!
Nekem nagy meglepetésemre 3 féle lávakőből bújt elő, úgy, hogy azok a kövek egy fél évet pincében töltöttek egy dobozban, majd mind jól megsikálva és lecarbozva.
(emellett még spiky moha is előkerült) :lol:


2017. április 3., hétfő 21:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron