Pontos idő: 2024. március 29., péntek 12:58



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 The tomb of the ancient beast 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
Helló mindenki, aki ezt még olvassa. :D
Jól eltűntem ezzel az akvával.... Hát megkaptam az ultimátumot, hogy csináljak vele valamit, mert már elég csúnyácska, úgyhogy ez az akva befejezte a pályafutását. Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...
Hát röviden ennyi. A napló zárható, köszöntem szépen az eddigi figyelmet! :)

Köszi a beszámolót :)

_________________
Kép


2018. január 22., hétfő 19:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Helló mindenki, aki ezt még olvassa. :D
Jól eltűntem ezzel az akvával.... Hát megkaptam az ultimátumot, hogy csináljak vele valamit, mert már elég csúnyácska, úgyhogy ez az akva befejezte a pályafutását. Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...
Hát röviden ennyi. A napló zárható, köszöntem szépen az eddigi figyelmet! :)

_________________
Kép


2018. január 22., hétfő 14:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sziasztok! Megint egy újabb update. :D
Most szért nincsen még új akva, mert nemrég kezdtem az új pozíciómban a melót, és nulla időm van az akvára. Sajnos rá is faragtam a hanyagságra, mert már a szűrőt is pucolni kellene, az aljzatot is, meg a növények miatt a flow is eltűnt, úgyhogy egyszer csak elkezdett megjelenni pár ecset pamacs... gondoltam ezzel még megküzdök, de aztán feltűnt, hogy a garnélák nem nagyon mutatkoznak... aztán egyszer közelebbről is volt “szerencsém” megnézni a helyzetet, találtam is a dzsungelben jó pár rc tetemet. :(
Úgyhogy hétvégén vízcsere volt, egy jó növény szanálással együtt. Remélem, hogy sikerült időben közbelépnem... Most sokkal szellősebb lett, íme egy fénykép:
KépUntitled by Laci Sziládi, on Flickr

UI.: Bocsánat a koszos csövekért, már írtam levelet a Jézuskának, hogy hozzon egy ada csőtisztító kefét, mert nagyon jó kisfiú voltam idén. :D

_________________
Kép


2017. november 28., kedd 17:48
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Nincs is szebb és nem is kell több az életben..
Édespofák..


2017. október 31., kedd 17:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sziasztok! Az akvával nem igazán történik semmi, lassan felélednek a növények, a microt lassan gyomlálni kell, mert megeszi az akvát, ahogy a mohák is.
Igazából egy fotót szeretnék csak megosztani, a család legkisebb kertész palántájáról. Gyengusz, zoomos, mobilos kép, de a lényeg látszik. :) [HEAVY BLACK HEART]️
Kép
Minden nap jön mind a két kis maki, és segítenek az etetésben. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2017. október 31., kedd 9:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Végre méltó helye van
Boldogságot az új kégliben az egész családnak .

_________________
Kép


2017. szeptember 9., szombat 20:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Jó ideje nem jelentkeztem, még mindi érzem a költözés utórengéseit... két picivel azért nem egyszerű, na... Ráadásul mindig van valami plusz is. Gyakorlatilag minden hétvégén jön valaki háztűznézőbe, akkor volt egy családi dögvész is, és most meg a kisfiamnak sikerült eltörnie a kulcscsontját. :(
Az akva brutál elhanyagolt, amit nagyon szégyenlek, de egyszerűen nincs hozzá lelki erőm, hogy hozzányúljak, mert egyrészt ez csak egy ideiglenes növénytárolónak indult, ráadásul most nem tudom, hogy milyen irányba menjek, ezt tetézi az is, hogy most elég nagy változás lesz a melóhelyemen, és még nem tudom, hogy ez mit hoz magával... De előbb vissza az akvára:
- A szűrőt már nagyon takarítanom kellene...
- A szűrőcsöveket/üvegeket is, de nincsen még mindig egy jó kefém hozzá...
- A RO szűrőt még mindig nem szereltem fel.. kellene vennem egy szűkítőt, meg el kellene döntenem, hogy a fürdőt csúnytsam el, ahol nem akkora baj, ha esetleg túlfolyik a víz a kannából; vagy a konyhába szereljem a mosogató szekrénybe, ahol nincs szem előtt, de ha ott eláztatom a konyhaszekrényt, akkor harakiri...
- CSöveket kellene már cserélnem a lámpásban....
- Az időkapcsolókat is be kéne már iktatni a rendszerbe, mert most akkor van fény, ha felkapcsolom...
- A CO2 rendszert is be kellene élesítenem, DE: Vagy egy új palackot kellene vennem, ami most nem igazán fér bele a keretbe. (költözés utáni költségek, végszámlák, ovikezdés, stb... :eek:) A másik alternatíva pedig egy sodastreames közdarab beszerzése (Valakinek van esetleg ilyen?) és kispalack megvásárolása.
- Az új szekrény megvásárolása, átalakítása, megerősítése...

Egyre inkább arra az elhatározásra jutok, hogy idén szökőévet tartok, és inkább valami pénztakarékos low tech akva fog születni, amint meglesz pl az új szekrény, meg pár alapvető dologra vége be tudok ruházni. Egy biztos, az akva a mostani formájában nem sokáig lesz fenntartható, mert lassan megesz mindent a montecarlo és félek egy kicsit, hogy felszakad. Az indica most úgy néz ki, mint egy silány rotundifolia, a gratiola majdnem teljesen eltűnt... a mini rotala szintén... Az anubiasok, microk nagyon jól elvannak, a bucék meg még nagy virágzásba is borultak. Ja, a mohák... hát ők behúzták a kéziféket.... :S

Hogy legyen kép is, beszúrok egy régebbit. Ezt látni a nappaliban a kanapéról (a kupi miatt bocsi, ez még nem sokkal a költözés utáni állapot!):
KépUntitled by Laci Sziládi, on Flickr

_________________
Kép


2017. szeptember 4., hétfő 11:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Molroth írta:
papó írta:
Grat .Laci .
Mi lenne ha időd is lenne ? :)

Köszönöm szépen. :) Ha időm is lenne, akkor nem egy ilyen hevenyészett, koncepciótlan növénytároló lenne. :) De remélem, hogy 2-3 hónapon belül sikerül valami szuper dologgal előrukkolni. :)

Hevenyészett növénytàroló
Örülnék én egy ilyennek!
Ott van nagyon!


2017. június 14., szerda 20:23
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Szuper lett.
Látom a korábbi aggodalom az Mc miatt alaptalan volt :) gratulálok.
Bár nekem kicsit furán hat az alagut a fák tövében. Úgy elviszi a szemet. De ez csak az én észrevételem, de hozzáteszem bárcsak nekem lenne ilyen tiptop az akvám :D


2017. június 14., szerda 9:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Grat .Laci .
Mi lenne ha időd is lenne ? :)

Köszönöm szépen. :) Ha időm is lenne, akkor nem egy ilyen hevenyészett, koncepciótlan növénytároló lenne. :) De remélem, hogy 2-3 hónapon belül sikerül valami szuper dologgal előrukkolni. :)

_________________
Kép


2017. június 13., kedd 20:38
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: