Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 23:40



Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Újra 2017 nature 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Ha már megnyitottam akkor folytatom:
Inditás:2017.07.04.
Méret: 80*30*40, 96l
Vilàgitàs: 2* 14w T8 led fénycső, 6500K, 2*1200lm, napi 8 óra
Szűrés: Fluval 106
szivacs, keràmiagyűrű (fluval) ,matrix trop, perlon
Tàptalaj: nincs, aquaplant tablettàk
Aljzat: kavics,manado
Dekor: seiryu, redmoore,mangrove, vasfa
Tàp: Tf planter, macro, lcarbo
Növények: hm, mc, ludwigia repens, ludwigia (talàn palustris?), microsorum pteropus, fissi, reineckii mini, polysperma, pinnatifida, crypto weendti green, brown, meg valami hosszú ( talàn @papó segit mi az amit hoztam), riccia, difformis, rotala
(Ahhoz képest, hogy negyed ennyit sem terveztem még én is belefàradtam ) bocsàsatok meg, ha nem pontosan írtam a növények neveit!
és a kép

Kép


2017. július 9., vasárnap 12:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Sziasztok!
lassan elérkezik az idő, hogy elbúcsúzzam a Cheap rivertől, lehetne folytatni de nem látom értelmét, sok hibát elkövettem vele és sokat is tanultam.
Egy kicsit összeszedettebben szeretném vele újrakezdeni, ehhez szükségem lenne tanácsokra.
Sokat hánykolódtam álmatlanul, hogyan is kezdje új pályafutását sok-sok ötlet átfutott az agyamon, de végül győzőtt a realitás. Nagyon tetszenek a landscapes, erdős cuccok de se a technika sem az anyagi forrásaim nem elegendőek hozzá, a szívásos részeket meg kihagynám míg fel nem adom...
így arra jutottam, hogy megpróbálkozom egy nature -al. Egy egyszerű két szigetes verzió, buja növényzettel és pár faággal, de ép csak annyival, hogy némi törést adjanak a növénytömegnek.
Aljzatnak maradna a manado kérdés az, hogy legyen táptalaj vagy ne? magamat ismerve elég sokat matatnék mire minden növény megtalálná a helyét, de ha az elején sikerülne belőni a stem sort akkor már jobban megálnám.
illetve elöl homok, vagy kavics legyen inkább, fontos lenne, hogy a pandáknak is jó legyen?
A jó tanácsokat ne tartsátok magatokban a célom egy hosszú távon fenntartható akvárium lenne ami képes nap mint nap elbűvölni!


2017. február 27., hétfő 22:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron