Pontos idő: 2024. április 23., kedd 23:42



Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 Újra 2017 nature 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Teljesen jó .
Azt háttérben levő hygrophillát cserélném le kisebb finomabb növényre .

_________________
Kép


2017. augusztus 6., vasárnap 17:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
1 hónaposan
Kép


2017. augusztus 6., vasárnap 15:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Segédkertész a hajónaplónak: a szoba hőmérséklete elérte a tartós 30 fokot , a kis venti folyamatosan megy, rásegitve egy állóventivel, így jelenleg a víz 27 fok.
Tegnap megtörtént a vízcsere mindkét aksinál.
Valahol szerintem most értem el, hogy túlnyomtam a makrot, kicsit kezdett feltámadni a cladophora is, de végre beindult az mc és a páfrányok is. Tegnap csak carbot kapott az aksi. Visszafogom kicsit a macrot csak 1ml/ nap fog menni, a planter 2naponta 1ml. a reineckii alsó levelei bealgásodtak és jelenleg a pinnatifidak állnak vesztésre , fakulnak nagyon.
Kép
A hónap túlélője címet ez a kis fissi bokrocska kapja kár, hogy nincs előtte kép kis damilvékony barnás szálakból állt, de mostanra szépen meghízott Kép
Bejegyzés vége!


2017. augusztus 2., szerda 10:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
papó írta:
titusz írta:
Egy jó reggelt fotó! most kapcsolt a lámpa, gondoltam benézek mi a helyzet és ez fogadott ,a növények vigyorogva várják a napot
Kép
(tudom nem nagy szám, a fotó minőség is gagyi, de most ezt nem akartam magamban tartani )


Köszi a képet .
Jó hangulata van .

Nem birtam magamban tartani


2017. július 31., hétfő 7:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
titusz írta:
Egy jó reggelt fotó! most kapcsolt a lámpa, gondoltam benézek mi a helyzet és ez fogadott ,a növények vigyorogva várják a napot
Kép
(tudom nem nagy szám, a fotó minőség is gagyi, de most ezt nem akartam magamban tartani )


Köszi a képet .
Jó hangulata van .

_________________
Kép


2017. július 30., vasárnap 16:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Egy jó reggelt fotó! most kapcsolt a lámpa, gondoltam benézek mi a helyzet és ez fogadott ,a növények vigyorogva várják a napot
Kép
(tudom nem nagy szám, a fotó minőség is gagyi, de most ezt nem akartam magamban tartani )


2017. július 30., vasárnap 10:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Teljesen elvesztettem az időérzékem, nem emlékeztem mikor volt vizcsere és melyik a planteres nap. Ha màr szabin vagyok mindkét üvegnél megejtettem egy vízcserét és szűrőpucolàst. A kicsi kapott egy nyíràst egy kis igazitàst. Nem lesz egyszerű tisztàn tartani ez màr most làtszik, a làvakő nagyon gyűjti a koszt :(
A nagy elvan szépen, de a finomhangolàs azért még folyik: 2 fénycső megy 11:15-19:45-ig 2400lm +15:00-18:00-ig még egy cső 800lm, így úgy néz ki nagyjàból kézben tartom a barna algàt és a növények színére is ràsegit kicsit, sajnos meglàtszik még az az idő amikor a plusz fény nem volt időzitőn (1-1 nap kimaradt, ha dolgoztam), az elmúlt napokban megerősödött a hàrtyàm , emeltem kicsit a macron ez segitett. Ecset algàm van, de ez még az előző setup hozzadéka ( nem takaritottam le rendesen a követ) , észrevettem a talajon egy kis cladophoràt azt leszívtam, egyelőre màst nem vettem észre.
A növények szêp ütemben nőnek, nem túl gyorsan, de pont jó így, nem kell minden héten metszeni. A ludwigiàk vannak belassúlva őket fizi utàn megpróbàlom valami normàlis gyökértáppal ellàtni. A monte carlo kérdéses még megmarad e, neki kevés ez a fény ill a microsorumok nem nagyon akarnak beindulni.
Bocs az untatàsért! (de így legalàbb nyomon tudom követni a történéseket)


2017. július 26., szerda 13:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
papó írta:
Azért ez már sokkal jobban bejön .

Köszönöm! Örülök, hogy tetszik!
Kicsit még borzas a szentem, de a nyíràssal még vàrni akarok még egy hetet. A polyspermàt majd alacsonyan akarom tartani, ha sikerül. Lehet valami màs jobb lenne oda, de nincs ötletem egyelőre.
Valahogy egyébként a fotón nem jön úgy àt a látvány mint élőben egy-két részlet még finomitàsra vàr, de időm mint a tenger
friz74 írta:
Nagyon jó! Egy kicsit a magas növény zavarja a szemem, szerintem jobb lenne nélküle. Amúgy nagyon rendben van! :)


2017. július 19., szerda 21:45
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Nagyon jó! Egy kicsit a magas növény zavarja a szemem, szerintem jobb lenne nélküle. Amúgy nagyon rendben van! :)

_________________
Kép Kép Kép


2017. július 19., szerda 21:09
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Azért ez már sokkal jobban bejön .

_________________
Kép


2017. július 19., szerda 18:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron