Pontos idő: 2024. április 20., szombat 5:45



Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Fodrozzodjon vagy ne a víz felszíne??? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
dexkill írta:
Selena írta:
Egyszerűbb egy legpumpat üzemeltetni, nem? Nálam napközben folyatosan megy...


Az viszont szerintem nagyon sok CO2-t hajt ki, mivel nagyon nagy lesz a gáz-folyadék határfelület.

Nálam a Co2 adagolás pH alapú...lehet kicsit még van bonyolitva... Szóval a pH 6.4-6.7 között mozog valamint megy a legpumpa az ozonnal...nem tudom így jo-e...de nem akarok beleszólni mivel csak amatőrködök... ;)


2015. december 14., hétfő 22:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
JANNUS333 írta:
Selena írta:
Egyszerűbb egy legpumpat üzemeltetni, nem? Nálam napközben folyatosan megy...

Napközben nekem bio oumpa nyomja..a növények..

Igen, az nálam is így van, viszont a legpumpa nyomja az ózont...


2015. december 14., hétfő 22:30
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Selena írta:
Egyszerűbb egy legpumpat üzemeltetni, nem? Nálam napközben folyatosan megy...


Az viszont szerintem nagyon sok CO2-t hajt ki, mivel nagyon nagy lesz a gáz-folyadék határfelület.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. december 14., hétfő 22:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Selena írta:
Egyszerűbb egy legpumpat üzemeltetni, nem? Nálam napközben folyatosan megy...

Napközben nekem bio oumpa nyomja..a növények..


2015. december 14., hétfő 22:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Egyszerűbb egy legpumpat üzemeltetni, nem? Nálam napközben folyatosan megy...


2015. december 14., hétfő 22:19
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Az előbb agyon dicsértem az írományod, de mellé nyomtam a kűld gombnak... :lol:
Ugyhogy röviden :ez így van ahogy mondod.


2015. december 14., hétfő 22:18
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
A barna alga kifejezetten oxigénhiányos, anaero körülmények között él, akvárium aljzaton/ban, ott ahol a mulm bomlása lokálisan oxigénhiányt okoz. Tehát ahogy Jannus333 írta, a felszínről beoldott oxigén fontos része az alga elleni harcnak, de azért a CO2 kiadásunkat nem igazán növeli.

:)

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. december 14., hétfő 21:58
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
JANNUS333 írta:
amiben ugyebár oxigén van túlsúlyban


78% nitrogén
21% oxigén

;)

Az oxigén oldhatósága vízben 8 mg/l akváriumhőmérsékleten (20-25°C, nem tudom pontosan fejből). A nitrogén jóval kisebb. A CO2 mivel kémiai reakcióba lép magas, légköri nyomáson 1400 mg/l. Mivel csak a víz felszínén (folyadék-gáz határfelületen) van csak gázcsere, az oxigén gyorsan fogy (kivéve fény mellett, amikor a fotószintézis termeli), így a halak/garnik miatt célszerű/kell mozognia a felszínnek, de nem eszetlen módon. (Tudjátok van az a példa, amikor kisgyerek unja a szénsavas üdítőt, és szívószállal buborékol benne: akkor az egész oldat térfogatán van gázcsere). De mondok egy kísérletet: fogjunk egy frissen bontott ásványvizet (3000 mg/l CO2) és izomból rázzuk fel, majd engedjük el a nyomást. Aztán igyunk belőle, és ismételjük meg. Aztán megint... 3x izomból történő rázás után is lesz még ereje. Érdekesség kedvért egy másik palack vízből hígítsunk 100 ml-t 1000 ml-re csapvízzel, így kb. 300 mg/l lesz a CO2 szintje. Találós kérdés: melyik lesz erősebb? Még mindig az összerázott, tehát abban még mindig több a CO2. Az akváriumban 10-30 mg/l CO2 kell. Ezt nem lehet csak úgy kiűzni a felszín mozgással. :)

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. december 14., hétfő 21:46
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
JANNUS333 írta:
Szerintem jobb ha nem. Gógyizásom szerint a fodrozódással kerülnek be a légköri gázok a vízbe, amiben ugyebár oxigén van túlsúlyban. Ha nem mozdúl a víztükör a gázok nehezebben is jutnak ki a vízből így a drága jó kis co-nk is. Ez az én álláspontom, nem vagyok fizikus...és kíváncsi vagyok én is ki hogy gondolja ezt ,hisz nekünk ugyan csak nem mindegy. Hajrá, posztolni ne unatkozzak este!!

Kicsit megvltozott a véleményem...mostanság egy hangyányit feljebb van az esőztetőm...úgy érzéssel hogy azért mozogjon a vízfelszin. Nem tudnám már megmondani miért is húztam feljebb de egészségesebb lett szemmel láthatóan az aki...egy kicsit oxigén hiányos lehetett az aki (szűrő baci szempontjából sem elhanyagolható) de a barna algámmak elég volt hogy egy kicsit feljebb emeltem és visszavonult...


2015. december 14., hétfő 20:34
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Szerintem minimum éjszaka fodrozódjon. Olyankor általában nem adagoljuk ugye a CO2-t, és nem árt az akvát úgymond átszellőztetni. Ráadásul az esetleges surface scum kialakulást is megelőzhetjük fodrozódással.

Az algák - elsősorban ecset - kialakulását én az áramlás szabályozásával oldottam meg. A külső szűrő csapján állítottam egy keveset és kész is. Egyelőre kiválóan működik.


2015. november 2., hétfő 19:15
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron