Pontos idő: 2024. április 19., péntek 9:53



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 Fonál alga 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
papó írta:
A fonal az alacsony kh és alacsony Gh mellett jelenik meg .
Ahogy érik az akváriumod -ha nem lepte el az egészet brutálisan - el fog tűnni.
Egy kevés magnézium adagolása is segít sok esetben ha ezzel emelhetjük a Gh t.
No és természetesen a CO2.


A kh valahol 3-6 között, a GH olyan 6-8 környékén lehet Sera gyorsteszt szerint. Ez azért annyira nem alacsony szerintem. Magnéziumot mivel tudok bevinni? A CO2 az ugye most került bele, és mivel nem mágnesszelepes éjszaka is megy. Jelenleg olyan 6mp-ként egy bubi. Egy kis éjszakai levegőztetés esetleg?


2012. november 20., kedd 22:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
korcsmaros írta:
Sok topikot átnézve a fonál algáról nem találtam sok infót, ezért gondoltam nyitok egyet.
Engem eddig elég szépen elkerültek az algák, viszont a Fissidensen kb, egy hete megjelent a fonál alga, ami folyamatosan terjed. Csipesszel szedegetem szorgalmasan, de inkább a kiváltó okot szeretném megszüntetni. A garnik és az otok úgy látom nem szeretik, pedig nincsenek túletetve. Mi okozza a megjelenését? A CO adagolás segít megszüntetni? Én most váltottam spray rendszerről difivel adagolt nagynyomásúra. Valahol azt olvastam, hogy alacsonyabb PH esetén jelenik meg elsősorban. az enyém 6,9. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

A fonal az alacsony kh és alacsony Gh mellett jelenik meg .
Ahogy érik az akváriumod -ha nem lepte el az egészet brutálisan - el fog tűnni.
Egy kevés magnézium adagolása is segít sok esetben ha ezzel emelhetjük a Gh t.
No és természetesen a CO2.

_________________
Kép


2012. november 20., kedd 22:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Sok topikot átnézve a fonál algáról nem találtam sok infót, ezért gondoltam nyitok egyet.
Engem eddig elég szépen elkerültek az algák, viszont a Fissidensen kb, egy hete megjelent a fonál alga, ami folyamatosan terjed. Csipesszel szedegetem szorgalmasan, de inkább a kiváltó okot szeretném megszüntetni. A garnik és az otok úgy látom nem szeretik, pedig nincsenek túletetve. Mi okozza a megjelenését? A CO adagolás segít megszüntetni? Én most váltottam spray rendszerről difivel adagolt nagynyomásúra. Valahol azt olvastam, hogy alacsonyabb PH esetén jelenik meg elsősorban. az enyém 6,9. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?


2012. november 20., kedd 22:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron