Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 2:06



Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Akvakertészet 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
papó írta:
maximas írta:
Átöblögettem vagy 5-6x, tehát ha volt valami szennyeződés az tuti lement róla, ez már csak "törmelék darabkák" voltak szerintem.
Remélem nem okoz problémát :)

Semmilyen problémát nem okoz , hiszen az is szűrőanyag. ;)



maximum kerül a talajra/ba is belőle ami még egy pozitívum!


2012. január 28., szombat 11:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mexx2 írta:
Az én véleményem ezzel a témával az, hogy míg a hagyományos akvarizálás 50% hal és 50% növényből áll.
Addig az akvakertészet 80-90% növény és 10% hal telepítésből áll, így a növényekre fektetik a hangsúlyt.
A másik fórumon szerintem annyiszor rendezik át az akváriumokat a gazdáik (ami szerintem nem kis pénz), mert hosszú távon megunják, mivel nincs benne annyi élet mint a hagyományos akváriumban, ahol meg van a növény-hal kontraszt.

Mert én például egy idő után megunom (még a képek nézését is), mivel ugyanaz a látvány, míg amiben vannak különféle halak addig vegyesen figyeljük a viselkedésüket és a környezetüket is.
+
Teljes mértékben veled vagyok . 8-)

_________________
Kép


2012. január 21., szombat 20:18
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Az én véleményem ezzel a témával az, hogy míg a hagyományos akvarizálás 50% hal és 50% növényből áll.
Addig az akvakertészet 80-90% növény és 10% hal telepítésből áll, így a növényekre fektetik a hangsúlyt.
A másik fórumon szerintem annyiszor rendezik át az akváriumokat a gazdáik (ami szerintem nem kis pénz), mert hosszú távon megunják, mivel nincs benne annyi élet mint a hagyományos akváriumban, ahol meg van a növény-hal kontraszt.

Mert én például egy idő után megunom (még a képek nézését is), mivel ugyanaz a látvány, míg amiben vannak különféle halak addig vegyesen figyeljük a viselkedésüket és a környezetüket is.

_________________
K.Tamás


2012. január 21., szombat 16:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
maximas írta:
Átöblögettem vagy 5-6x, tehát ha volt valami szennyeződés az tuti lement róla, ez már csak "törmelék darabkák" voltak szerintem.
Remélem nem okoz problémát :)

Semmilyen problémát nem okoz , hiszen az is szűrőanyag. ;)

_________________
Kép


2011. január 29., szombat 20:02
Profil

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 18:52
Hozzászólások: 34
Átöblögettem vagy 5-6x, tehát ha volt valami szennyeződés az tuti lement róla, ez már csak "törmelék darabkák" voltak szerintem.
Remélem nem okoz problémát :)


2011. január 29., szombat 19:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
maximas írta:
Beleraktam a halakat, nogyon jól néznek ki együtt, szerintem még veszek hozzájuk 10 zöld neont. Szerintem 20 neon bőven elfér benne, olyan kis kicsik :)
A Liberty szűrőből pedig kiszedtem az aktív szenet és jól megtömtem (harisnyába raktam) a matrix-al amit kaptam, igaz az elején zavaros lett a víz tőle, de most már szépen leülepedett. 8-)

Hát egy picikét még nőnek azok a halacsok , bár már ivarérettek :!:
Mondjuk a szűrőanyagot át kellett volna öbliteni mielőtt beteszed a szűrőbe.
Elfelejtettem felhívni a figyelmed :(

_________________
Kép


2011. január 29., szombat 18:45
Profil

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 18:52
Hozzászólások: 34
Beleraktam a halakat, nogyon jól néznek ki együtt, szerintem még veszek hozzájuk 10 zöld neont. Szerintem 20 neon bőven elfér benne, olyan kis kicsik :)
A Liberty szűrőből pedig kiszedtem az aktív szenet és jól megtömtem (harisnyába raktam) a matrix-al amit kaptam, igaz az elején zavaros lett a víz tőle, de most már szépen leülepedett. 8-)


2011. január 29., szombat 11:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Srácok !
Meg lehet beszélni mindent és meg is kell. De .....ne feledjétek, a más hibájából is -ha van - lehet tanúlni.
Béke 8-) és nyugalom ;)

_________________
Kép


2011. január 25., kedd 20:34
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Azt írják erről az ominózus akváriumról :"A kezdeti ammónia-felgyülemlés és algásodás elkerülése érdekében létfontosságú, hogy egy növényes akváriumban ne csak néhány szétültetett csenevész növényke, hanem sűrű növényvilág legyen - az első naptól. Abban az esetben, ha valaki nem engedheti meg magának, hogy az enyémhez hasonlóan ilyen növényekből ilyen mennyiséget tegyen be, annak továbbra is azt javasolom, hogy valami olcsó stem-ből tegyen be minél többet. Ezeket a bejáratás után ki lehet venni az akváriumból - ha már a "végleges növényzet" megerősödött, elterjedt.

A sűrű ültetés tehát egyértelmű növényes akvarisztikai alapszabály, nem a "gyorsan legyen szép" elv mentén lett ilyen. Ez fontos"

Nos ezek szerint a többi akvárium mely össze lett rakva erősíti a szabályt , mint kivételek.
Azokban ugyan is nincs irgatmatlan mennyiségü növény na meg nem is gyorsan növőek.
és én vagyok a hülye :oops:

"


2011. január 25., kedd 13:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
HUGO írta:
Nem értek veled egyet! Vegyünk egy példát, ha Te a kertedben fűvet szeretnél akkor nem csak a kerted sarkába raksz fűmagod, hanem kivánt területet teljes beveted. A kertészet arról szól hogy karban is tud tartanni.

Nem tudom ez is be lett vetve :
http://www.tropicalfish.hu/?view=224
kb 10 napja.
Ma már egészen máshogyan néz ki. :D
Fűmag = gyepszőnyeg :?:


Példának szántam.

_________________
Pé.Zoli


2011. január 25., kedd 12:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron