Pontos idő: 2024. március 29., péntek 10:27



Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 Hasznos tippek, tanácsok Akvaristáknak. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 10:17
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem a kollégákhoz, hogy milyen módszerrel szoktátok kiszedni a külső szűrő mocskából a garnélákat? Ti is 1-1,5 órát ültök a mosdó mellett és próbáljátok külön szedni a ganétól? :-) :?:


2016. február 24., szerda 19:34
Profil

Csatlakozott: 2014. június 18., szerda 19:54
Hozzászólások: 199
Nagyobb fémhalogénekkel játszadoztam már, de 70 wattal még nem. Egy 284 literes akva fölé tervezek egy Odyseea 4x54w plusz ha bele sikerülne műteni 2db 70wattos HQI-t akkor lennék igazán boldog. Szóval akinek van ilyen 70-es lámpálya mennyire melegszik és üveg búra van-e rajta? Akinek qvadja van attól meg azt szeretném megtudni annak milyen búrája van?
Előre is köszönöm!


2015. augusztus 31., hétfő 21:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
SlyChocolate írta:
Szóval a tanulság az ütés mindennek használ.
:D

Ezt hívom én a szovjet módszernek. :D

_________________
Kép


2015. július 2., csütörtök 7:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Egy kis apróság ami akár az akva leürülését is megakadályozhatja az-az a visszacsapó szelep.
Ezzel kapcsolatban írnék pár sört, ízzzééé sort.
:lol:
A minap azt hitem tönkrement az egyik visszacsapóm nem ment át semmi zárva volt.
Amit utána véletlen leejtettem a parkettára.
Majd újra visszarakva csak a próba kedvéért és láss csodád újra működött az-az a jó irányban átengedte a levegőztetőt.
Szóval a tanulság az ütés mindennek használ.
:D
Viccet félre téve ha fenn akad benne a kis gumi membrán egy kis kocogtatással esetleg javítható lehet a dolog.
Persze a biztonság kedvéért mindig cserélni kell!!!

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. július 1., szerda 21:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Mexx2 írta:
Pupu írta:
Most olvasom csak a HQI-s történetet. Elsőre engem is meglepett a történet, de képet/videót látva valóban működik a dolog.Bár logikus, hisz a lámpákkal udvarokat világítanak be...
A jelenlegi akváriumomnál nem tudom kivitelezni a magasság emelését(250L-re 30cm magasan 2db 1500W HQI 7 óra világítással),
de a következő akváriumomnál alig várom, hogy kivitelezhessem ezt.
Első tesztemnél 2 lámpával fogok próbálkozni de 60-70cm közti magasságból. Megnézzük a növények mit fognak szólni. Bár ez még pár hét, de én már nagyon várom. :lol: :pápá:


Gondolom az 1500w elírás.
Mert az tekerei rendesen a villanyórát


Igen jól láttad, köszönöm az észrevételt. Véletlen elírtam. 150W akart lenni. :)


2015. május 4., hétfő 11:59
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Pupu írta:
Most olvasom csak a HQI-s történetet. Elsőre engem is meglepett a történet, de képet/videót látva valóban működik a dolog.Bár logikus, hisz a lámpákkal udvarokat világítanak be...
A jelenlegi akváriumomnál nem tudom kivitelezni a magasság emelését(250L-re 30cm magasan 2db 1500W HQI 7 óra világítással),
de a következő akváriumomnál alig várom, hogy kivitelezhessem ezt.
Első tesztemnél 2 lámpával fogok próbálkozni de 60-70cm közti magasságból. Megnézzük a növények mit fognak szólni. Bár ez még pár hét, de én már nagyon várom. :lol: :pápá:


Gondolom az 1500w elírás.
Mert az tekerei rendesen a villanyórát

_________________
K.Tamás


2015. május 4., hétfő 9:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Most olvasom csak a HQI-s történetet. Elsőre engem is meglepett a történet, de képet/videót látva valóban működik a dolog.Bár logikus, hisz a lámpákkal udvarokat világítanak be...
A jelenlegi akváriumomnál nem tudom kivitelezni a magasság emelését(250L-re 30cm magasan 2db 150W HQI 7 óra világítással),
de a következő akváriumomnál alig várom, hogy kivitelezhessem ezt.
Első tesztemnél 2 lámpával fogok próbálkozni de 60-70cm közti magasságból. Megnézzük a növények mit fognak szólni. Bár ez még pár hét, de én már nagyon várom. :lol: :pápá:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pupu 2015. május 4., hétfő 11:58-kor.



2015. május 4., hétfő 0:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
150W 84 literre 23cm. magasan 7 óra világítással!


2015. május 3., vasárnap 10:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Srácok.
Ez a téma anno ki lett tárgyalva bőven...
De nem a vízfelszíne és a lámpa köztti magasság a fő algásodás oka.
Persze az is sokat számíthat de maga az izzó színvisszaadása a lényeg.
Azonos (gyártó, széria) izzó ami a trigon felett természetes színeket adott a boltban
Az nálam pl. full zöld színeket produkált mindenhol.
Amit anno a Mester is megtapasztalt és leírt itt is.
Sajna a HQI-k közt nagy a szórás így szinte két azonos "körte" nincs egy adott szériában!
;)

Csoki ! Itt a magasság játszott szerepet .

Hátha megszán minket és reagál a delikvens :)

_________________
Kép


2015. április 29., szerda 18:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pit975 írta:
papó írta:
zoi írta:
Molroth írta:
Ez egyáltalán nem necces olyan technikával, mint ami Neked is van! ;)

Igazából arra gondoltam, hogy nem lenne-e kevés? A két szélére vajon mennyi fény jutna? Ha meg nagyon megemelem, beragyogja az egész lakást, az lehet zavaró lenne. Szóval ez itt a nagy kérdés, meg az, hogy egy hqi izzó mennyi ideig használható? Mert azért egy izzó drágább, mint a 4 fénycső a quadba..
papó írta:
A lényeget lehagytam én balga ..
2 db HQI volt és most , hogy 1db van több lett a fénye -természetesen a szemünknek ...

És eladja a másikat? 8-) :lol:

Rögtön berendezett még egy akváriumot :)
Pitnek vajon mennyire van a vízfelszíntől a pilács ?


Sziasztok, nem tudom hogy én vagyok e megszólítva de ha nem akkor is válaszolok :D Nekem 18 cm-re van a víz felszíntől, és 7 órát világítok.

Igen , Te lettél megszólítva és köszi a reagálást :)

_________________
Kép


2015. április 29., szerda 18:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron