Pontos idő: 2024. március 29., péntek 15:30



Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 Hasznos tippek, tanácsok Akvaristáknak. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. november 10., csütörtök 10:36
Hozzászólások: 25
SlyChocolate írta:
Minap jelentősen csökkent a szűrőm (2075) teljesítménye.
Oka a garnélák védelme érdekében a szívó ág kosarára húzott közepesen durva szivacs teljesen elmulmosodott.
Takarítást követően a szűrő újra régi fényében tolja a vizet.
Szóval tanulság ha drasztikusan lecsökken a vízhozama a külső szűrőnknek az első megnézni a szívó ágat!
Ha van rajta szivacs kitakarítani!
;)


Én is tapasztaltam. Alternatíva, ha a szívó ág kosarára damillal körbe egy színben is passzoló szunyoghálót kötsz. Garnik nem férnek át és nem is dugul el, mint a szivacs. Vizcserénél lehajtod róla a garnikat (mert imádnak ott eszegetni), és a leszippantott vizzel együtt ezt a hálót is meg tudod tisztitani.

_________________
További képek/akváriumok: www.picasaweb.com/laszkan


2011. november 18., péntek 16:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Minap jelentősen csökkent a szűrőm (2075) teljesítménye.
Oka a garnélák védelme érdekében a szívó ág kosarára húzott közepesen durva szivacs teljesen elmulmosodott.
Takarítást követően a szűrő újra régi fényében tolja a vizet.
Szóval tanulság ha drasztikusan lecsökken a vízhozama a külső szűrőnknek az első megnézni a szívó ágat!
Ha van rajta szivacs kitakarítani!
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. november 12., szombat 10:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hűtésnél elpárolgott víz után keletkező vízkőcsík eltávolítására eddigi legjobb módszer nekem a Tetratec Easy Wipe tisztítókendő.Próbáltam a pengét,citromlevet,vízelőkészítőt,de messze ez a legkényelmesebb és leghatékonyabb.Ajánlom mindenkinek aki eddig még nem próbálta,pillanatok alatt lehozza a vízkőcsíkot és algát az üvegről.Egy kendőt kétszer szoktam használni,takarítás után berakom egy zárható kis zacsiba,és jó a következő takarításhoz is!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 30., kedd 16:14
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
:lol: :lol: a sok likacs....
bár mondjuk annyi eszem nekem is lehetett volna hogy beleteszem egy rongyba de már mindegy :)


2011. augusztus 21., vasárnap 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 21., vasárnap 17:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Bocsi, hogy csak most írok a témában.
Anno mikor vettem a Dragon köveket épp Te Gabi bá ajánlottad, hogy kalapáccsal törjem össze.
Annyi a titok, hogy ne legyenek repeszek semerre egy vastagabb ruhába be kell göngyölni a követ.
Utána már nyugodtan rá lehet sújtani.
Mivel kemény szikláról van szó legalább az 5 Kg-os "samú" szükséges a szétrobbantásukhoz.

No ige n , de nekem a legutolsó akcióm nem jött össze .
Túlságosan jukacsos volt a kő és nem maradt az egészből csak a sok likacs :lol:

_________________
Kép


2011. augusztus 21., vasárnap 17:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Bocsi, hogy csak most írok a témában.
Anno mikor vettem a Dragon köveket épp Te Gabi bá ajánlottad, hogy kalapáccsal törjem össze.
Annyi a titok, hogy ne legyenek repeszek semerre egy vastagabb ruhába be kell göngyölni a követ.
Utána már nyugodtan rá lehet sújtani.
Mivel kemény szikláról van szó legalább az 5 Kg-os "samú" szükséges a szétrobbantásukhoz.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 21., vasárnap 16:37
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
papó írta:
daniel018 írta:
Sziasztok!
csak nem bírtam ki hétfőig hogy megvegyem a kővágó flexkorongot, így hát belekezdtem egy vésővel és egy nagy fejű kalapáccsal a feldarabolásnak. Úgy találtam ki az elején hogy egy követ 4 nagy részre vágok, de mivel nem úgy törik ahogy én akarom lett belőle 9 nagyobb darab (>15cm) és kb 6 kisebb. Szerintem sokkal jobban jártam így mert tök természetesen tört az egész és nagyon szép kis darabok születtek belőle. És tényleg olyan mint az ementáli sajt... :) Kb 15 percig ütlegeltem és kész is lettem és megspóroltam azt hogy a flex miatt lett volna egy egyenes felületem.
A szomszédbácsi közben megkérdezte hogy bányában szeretnék dolgozni, vagy szobrásznak készülök e... :lol:

De jó , hogy sikerült !
Azért nem mertem ajánlani a kalapácsot mert én egyszer kipróbáltam és sehogy sem úgy tört ahogyan én szerettem volna.
Igaz , hogy egy "samu" akadt a kezembe :lol:

:lol: samuval én sem mertem mert gondoltam hogy az összes törmelék a szememben fog landolni... :) de így nagyon kis csinosak lettek :D


2011. augusztus 21., vasárnap 16:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
daniel018 írta:
Sziasztok!
csak nem bírtam ki hétfőig hogy megvegyem a kővágó flexkorongot, így hát belekezdtem egy vésővel és egy nagy fejű kalapáccsal a feldarabolásnak. Úgy találtam ki az elején hogy egy követ 4 nagy részre vágok, de mivel nem úgy törik ahogy én akarom lett belőle 9 nagyobb darab (>15cm) és kb 6 kisebb. Szerintem sokkal jobban jártam így mert tök természetesen tört az egész és nagyon szép kis darabok születtek belőle. És tényleg olyan mint az ementáli sajt... :) Kb 15 percig ütlegeltem és kész is lettem és megspóroltam azt hogy a flex miatt lett volna egy egyenes felületem.
A szomszédbácsi közben megkérdezte hogy bányában szeretnék dolgozni, vagy szobrásznak készülök e... :lol:

De jó , hogy sikerült !
Azért nem mertem ajánlani a kalapácsot mert én egyszer kipróbáltam és sehogy sem úgy tört ahogyan én szerettem volna.
Igaz , hogy egy "samu" akadt a kezembe :lol:

_________________
Kép


2011. augusztus 21., vasárnap 16:19
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Sziasztok!
csak nem bírtam ki hétfőig hogy megvegyem a kővágó flexkorongot, így hát belekezdtem egy vésővel és egy nagy fejű kalapáccsal a feldarabolásnak. Úgy találtam ki az elején hogy egy követ 4 nagy részre vágok, de mivel nem úgy törik ahogy én akarom lett belőle 9 nagyobb darab (>15cm) és kb 6 kisebb. Szerintem sokkal jobban jártam így mert tök természetesen tört az egész és nagyon szép kis darabok születtek belőle. És tényleg olyan mint az ementáli sajt... :) Kb 15 percig ütlegeltem és kész is lettem és megspóroltam azt hogy a flex miatt lett volna egy egyenes felületem.
A szomszédbácsi közben megkérdezte hogy bányában szeretnék dolgozni, vagy szobrásznak készülök e... :lol:


2011. augusztus 21., vasárnap 16:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron