Pontos idő: 2024. március 19., kedd 8:47



Hozzászólás a témához  [ 2385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 239  Következő
 Kérdések 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
papó írta:
Johnifiú írta:
Helló srácok :)

Világítással kapcsolatba volna kérdésem. Egy 140*50*50 centis akva fölé milyen megoldással lehetne világítást (T5) csinálni.


Mit szólnál a 3 db led fénycsőhöz ?


A ledhez nem értek :D . Mondhatni lövésem sincs. Hogyan volna a ledcső méretbe ? Nem vagyok semmi jó elrontója :D
igazából lecserélem a nagy akvát és megszüntetem a kicsit. 1el is van elég dolog. Két méret között vaciláltam a 140*50*50 vagy 125*50*55. Az utobbi az sima ügy t5 -el a 140eshez lövésem sincs. Nagyon durva fénye volt a Ledcsőnek. Nekem tetszett :D


Ha javasolhatom , a 125x50x55 a jobb méret . Esetleg elmehetsz 130cm hosszig .

_________________
Kép


2017. április 21., péntek 19:17
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
Helló srácok :)

Világítással kapcsolatba volna kérdésem. Egy 140*50*50 centis akva fölé milyen megoldással lehetne világítást (T5) csinálni.


Mit szólnál a 3 db led fénycsőhöz ?


A ledhez nem értek :D . Mondhatni lövésem sincs. Hogyan volna a ledcső méretbe ? Nem vagyok semmi jó elrontója :D
igazából lecserélem a nagy akvát és megszüntetem a kicsit. 1el is van elég dolog. Két méret között vaciláltam a 140*50*50 vagy 125*50*55. Az utobbi az sima ügy t5 -el a 140eshez lövésem sincs. Nagyon durva fénye volt a Ledcsőnek. Nekem tetszett :D


2017. április 21., péntek 18:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
Helló srácok :)

Világítással kapcsolatba volna kérdésem. Egy 140*50*50 centis akva fölé milyen megoldással lehetne világítást (T5) csinálni.


Mit szólnál a 3 db led fénycsőhöz ?

_________________
Kép


2017. április 21., péntek 18:12
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Helló srácok :)

Világítással kapcsolatba volna kérdésem. Egy 140*50*50 centis akva fölé milyen megoldással lehetne világítást (T5) csinálni.


2017. április 21., péntek 18:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
papó írta:
outsider írta:
Seachem Prime és Stability kapható nálatok?


Természetesen kívánságra be tudnánk szerezni , de az akvaristák nagy megelégedésére , másfajta termékeket forgalmazunk .

_________________
Kép


2017. április 13., csütörtök 17:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
outsider írta:
Seachem Prime és Stability kapható nálatok?


Természetesen kívánságra be tudnánk szerezni , de az akvaristák nagy megelégedésére , másfajta termékeket forgalmazunk .

_________________
Kép


2017. április 13., csütörtök 17:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. február 17., péntek 22:25
Hozzászólások: 54
Seachem Prime és Stability kapható nálatok?


2017. április 13., csütörtök 14:19
Profil

Csatlakozott: 2017. március 28., kedd 21:32
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Newark on trent (UK)
Hát sajna a front és hátlap is a sarkánál sérült, nagyjából 5-6 centi hossyan pattogzódott le. Szinte ugyanúgy néz ki, ezért csak az egyik sarkot fényképeztem. A javítás a helyi üveges (Anglia) tarifája szerint átszámítva 70e HUF volna. Természetesen a rizikó miatt akarom nagyon megfontolni az akváriumként való hasznosítást (~450L kivinné a kanapét a nappaliból, ha elszabadul). Ha kiszerelném a háttérszűrőt lehetne hatalmas terrárium, csak penész megenne úgy sajnálnám.


2017. március 29., szerda 21:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Littleringwood írta:
Üdv mindenkinek,

A hétvégén beújítottam egy tisztességes méretű (120x65x65) akváriumot. Használtan vettem, tengeri aksiként tele irdatlan lerakódásokkal, de nem is ez a lényeg. A furgonból kirakodás alatt ahogy húztuk ki, lecsúszott a kartonpapírról, és a plató végi csúszásgátlón, nagy ropogás közepette lemorzsolódott a sarka, de nagyon csúnyán. Ha azt mondom, hogy sikítófrászt kaptam, nagyon enyhén fogalmazok. Kérdés: Tisztes mennyiségű ragasztóval biztonságossá tehető, vagy időzített bomba, és max terráriumnak jó ezentúl. Szeretnék mindent megtenni érte, mert hosszan vadásztam rá. Üvegvastagsága 10mm, hátterében beépített szűrő, elég masszív cucc. A dekorléceket lekaptam róla, az üvegmorzsalékot kitisztítottam a sarkokból, jelenleg víztartó, további repedéseket nem látok, de, ha ez eldurran, akkor lesz ám cunami. Alább a képek magukért beszélnek.

http://indafoto.hu/littleringwood/akvarium_baleset

Tiszteletem a fórumon neked!
Ha jól látom csak egy oldal sérült?
Ha igen én, ezt kanyar nélkül cseréltettén üvegessel aminek az ára töredéke egy komplett akvának.
:?
Ne rizikózz, ez hatalmas víztömeg!!!
:oops: ;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2017. március 29., szerda 19:53
Profil

Csatlakozott: 2017. március 28., kedd 21:32
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Newark on trent (UK)
Nem látok további repedéseket, persze mikroszkópom nincs. Sajnos a jobb oldal elől és hátul is ugyanígy sérült, viszont csak azon a részen, ami még a szilikon alatt van, ezért sem szivárog. Nem tudom, egy ilyen mechanikai behatás után, az üveg mit fog bírni nyomás alatt. Ha biztonsági üveg, (feltételezem az, mert a levált szilánkok igen aprók voltak) attól félek, mint egy üvegasztal egyszer csak ezernyi apró szilánkra robban szét, ha nem az akkor meg végigfut egy csík aztán rohangálhatok a lavórral.


2017. március 29., szerda 19:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 239  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: