Pontos idő: 2024. április 19., péntek 23:11



Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Szubjektív véleményem 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Nekem nem gond, mivel úgyis költözök vissza NO-ba... :)
Papóval viszont biztosan tartani fogom a kapcsolatot meg ezzel a fórummal.

Én nem szeretem ha hülyének vesznek. Nem ide tartozik, de ha már szóba hoztad a GA-t. Ők hülyének vettek és emiatt hagytam ott őket! Pedig nagyon gondolkoztam egy ADA 150W-os HQI lámpában, már majdnem meg is rendeltem tőlük, de inkább csináltatok egy 60W-os LED lámpát helyette. Lehet nekik ez nem nagy pénz, de elestek egy vevőjüktől a garanciális hozzáállásuk miatt. Én a német mentalitáshoz vagyok szokva, lehet ez a baj. Csak egy példa. No-ban vettem 80€-ért egy tengeri halat, ami másnapra elpusztult. Felhívtam a kereskedést ahol vettem, hogy most mi van és a legnagyobb természetességgel mondták, hogy fagyasszam le és egy kis vízmintával vigyem vissza. Így is lett, az ürge elvette a halat meg a vízmintát, elment aztán úgy 10 perc múlva visszajött és csak annyit kérdezett, hogy levásárlom-e a pénzt vagy kérem vissza. Én persze levásároltam.
Mit nyert a bolt? Egy visszajáró és elégedett vevőt.
Mit vesztett a bolt? A hal beszerzési árát
Mit nyertem én? Egy olyan boltot, ahova szívesen visszajárok
Mit vesztettem én? Semmit.

Akkor el lehet gondolkozni, hogy mi lenne Mo-n ebben az esetben...


2015. július 30., csütörtök 16:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Selena írta:
Pendulum: egyébként nem értem ezt a hisztit a részedről. Egyszerűen a Kilépés gombra kattintasz és nem írod be a fórum URL-jét a keresőbe többször. Ennyi.
Én is így tettem a törökbálinti céggel és a fórumukkal, miután a náluk vásárölt üveg kifolyó az első alkalommal a hajlatánál a kezembe darabokra tört. Reklamáltam és a válasz annyi volt, hogy "miért veszek ilyen szar kínai terméket", hozzáteszem NÁLUK!!! Mindez azután, hogy több százezer Ft-ért vettem technikát NÁLUK.

Szóval van egy pár cég, akinek még sokat kell tanulnia a garancia és főleg a termékfelelősség körében!

Papónál most vettem egy másikat - hozzáteszem olsóbban - de már így érzetre is kb. kétszerese az üveg falvastagsága és sokkal jobban tisztítható is!


Szerintem felesleges az embernek felégetni a hidakat maga mögött! Igazából nem tudtam hová tenni ezt az egész hiszti dolgot, én örülök, ha kritikát kapok, mert az többnyire mindig őszinte! Tapasztaltabb illetőtől meg pláne. Én úgy érzem, hogy egy kicsit kevés volt a hobbi és a közösség iránti alázatosság ebben az esetben. Biztos rosszul eshetett, hogy kritikákat kapott erre az akváriumra, de hát nem tudom mit várt...

No, és ami miatt elkezdtem gépelni a hozzászólást: Szóval kár teljesen elszigetelődni a közösség bármely részétől. Nem a GA védelmében írom, de senki sem tökéletes, mindenkinek lehet rossz napja, és még sorolhatnám a közhelyeket vég nélkül! :D Az üveg kifolyóval kapcsolatban egyébként részben mindkettőtöknek igazatok van, az az igazság, hogy azt kár volt megvenni, de ebbe kár bele menni, nem akarok vitát indítani és tényleg nem akarok védeni senkit. Külön kell azért választani az üzleti dolgokat a közösségtől. A másik fórumon van nagyon sok profi emberke, akiktől sok okos dolgot lehet tanulni/ellesni. Viktor pl nagyon sokat tesz azért a közösségért, ahogy pl itt Papó. Én személy szerint mindkettőjüknek sokat köszönhetek és ez tök jó! Máshogy közelítik meg a hobbit, más módszerekkel dolgoznak, de pont ez a jó a dologban, hogy ugyanazt láthatod több szemszögből. Lényeg a lényeg: Aki így maga mögött hagy egy közösséget, az leginkább magával szúr ki!

_________________
Kép


2015. július 30., csütörtök 15:50
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Selena írta:
Pendulum: egyébként nem értem ezt a hisztit a részedről. Egyszerűen a Kilépés gombra kattintasz és nem írod be a fórum URL-jét a keresőbe többször. Ennyi.
Én is így tettem a törökbálinti céggel és a fórumukkal, miután a náluk vásárölt üveg kifolyó az első alkalommal a hajlatánál a kezembe darabokra tört. Reklamáltam és a válasz annyi volt, hogy "miért veszek ilyen szar kínai terméket", hozzáteszem NÁLUK!!! Mindez azután, hogy több százezer Ft-ért vettem technikát NÁLUK.

Szóval van egy pár cég, akinek még sokat kell tanulnia a garancia és főleg a termékfelelősség körében!

Papónál most vettem egy másikat - hozzáteszem olsóbban - de már így érzetre is kb. kétszerese az üveg falvastagsága és sokkal jobban tisztítható is!

Egyetértek .
Ha nem tetszik valakinek a közeg el kell kerülni.
Ennyi .


2015. július 30., csütörtök 14:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Pendulum: egyébként nem értem ezt a hisztit a részedről. Egyszerűen a Kilépés gombra kattintasz és nem írod be a fórum URL-jét a keresőbe többször. Ennyi.
Én is így tettem a törökbálinti céggel és a fórumukkal, miután a náluk vásárölt üveg kifolyó az első alkalommal a hajlatánál a kezembe darabokra tört. Reklamáltam és a válasz annyi volt, hogy "miért veszek ilyen szar kínai terméket", hozzáteszem NÁLUK!!! Mindez azután, hogy több százezer Ft-ért vettem technikát NÁLUK.

Szóval van egy pár cég, akinek még sokat kell tanulnia a garancia és főleg a termékfelelősség körében!

Papónál most vettem egy másikat - hozzáteszem olsóbban - de már így érzetre is kb. kétszerese az üveg falvastagsága és sokkal jobban tisztítható is!


2015. július 30., csütörtök 9:49
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: