Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 16:05



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 Weak - BLOG 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
weak írta:
Nem venném ki a köveket. Az elrendezést is szeretném megtartani amíg újat nem indítok és félek hogy azzal nagyon-nagyon megbolygatnám az aljzatot. Ha csak szimlán óvatosan leszívom az algás részeket, kevésbé stresszes és - bár ez nem feltétlenül szempont - kisebb munka carbozni (a növények is meghálálják majd szerintem)

Ellenkező esetben pedig, a kövek tisztítására szerintem simán bedobnám a köveket a mosogatógépbe, tabletta nélkül akár. ;)
Ha a ricciát rozsdamentes hálóval lefogatom, az jó? :roll:

Nem jó .. majd küldök hálót is.

_________________
Kép


2014. november 18., kedd 20:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Nem venném ki a köveket. Az elrendezést is szeretném megtartani amíg újat nem indítok és félek hogy azzal nagyon-nagyon megbolygatnám az aljzatot. Ha csak szimlán óvatosan leszívom az algás részeket, kevésbé stresszes és - bár ez nem feltétlenül szempont - kisebb munka carbozni (a növények is meghálálják majd szerintem)

Ellenkező esetben pedig, a kövek tisztítására szerintem simán bedobnám a köveket a mosogatógépbe, tabletta nélkül akár. ;)
Ha a ricciát rozsdamentes hálóval lefogatom, az jó? :roll:


2014. november 18., kedd 20:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Ha lávaköve lenne akkor talán egyszerűbb, de a nagy köveket kifőzni nem kivitelezhető.

Csak lábas kérdése minden.
;)
papó írta:
Ilyen tömör köveknél a hipó bevált megoldás .

Már mint nem diffundál a kőbe a hypó?
papó írta:
De kinek mi a kézenfekvő .. az eredmény a fontos :)

Így van!
De én akkor is természetesebb és nyugodtabb megoldásnak tartom a főzést.
Abból tuti nem oldódik vissza semmi.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. november 18., kedd 19:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
papó írta:
Nem tudod kivenni a köveket ?
Nem egyszerűbb lenne ?
Ugyis takarítod a talajt is .
A kiszedett köveket beteszed hipóba 1 órára , utána jól átmosod és nyoma sem marad az algának.

Ettől sokkal jobb ha egyszerűen kifőzi a köveket.
Azt sem éli túl egy alga spóra sem
;)

Ha lávaköve lenne akkor talán egyszerűbb, de a nagy köveket kifőzni nem kivitelezhető.
Ilyen tömör köveknél a hipó bevált megoldás .
De kinek mi a kézenfekvő .. az eredmény a fontos :)

_________________
Kép


2014. november 18., kedd 19:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Nem tudod kivenni a köveket ?
Nem egyszerűbb lenne ?
Ugyis takarítod a talajt is .
A kiszedett köveket beteszed hipóba 1 órára , utána jól átmosod és nyoma sem marad az algának.

Ettől sokkal jobb ha egyszerűen kifőzi a köveket.
Azt sem éli túl egy alga spóra sem
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. november 18., kedd 18:55
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem tudod kivenni a köveket ?
Nem egyszerűbb lenne ?
Ugyis takarítod a talajt is .
A kiszedett köveket beteszed hipóba 1 órára , utána jól átmosod és nyoma sem marad az algának.

_________________
Kép


2014. november 18., kedd 18:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Jajj, miután majdnem befejeztem a postot, egy hirtelen fagyás miatt elszállt minden, amit leírtam eddig.

Lényegében a rövidebb távú tervekről írtam néhány gondolatot. Természetesen az akváriummalkapcsolatban.
Biztosan rászánok néhány hónapot arra, hogy a fejeben összeálljon a dolog. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy addig megpróbálom rendbehozni a jelenlegi teknősös akváriumot. Szerintem nem reménytelen, bár a fekete ecsetalga szinte mindenütt ott van, ahol nincs növény. Jelemzően a köveken és az aljzaton van a legtöbb. A terv a következő (mégegyszer):

• vízcserekor az aljzat algás részeit leszedem
• a köveket megpróbálom carbovan lepucolni (korábban szépen működött és tényleg minden dzsuvát leszedett)
• az anubias azon leveleit, amik nem szépek, leszedem és eltávolítom, utána megpróbálom valamilyen formát igazítani neki :)
• mivel nem emelnék annyira sokat a fényen, ezért arra gondoltam, hogy riccia szőnyeget csinálok az aljzatra
• nagyon szeretem a karácsony-mohát, ezért azt is vinnék be és valahogy rögzíteném a kövekhez (vajon csak kötözéssel tudom megoldani?)
Nagy vonalakban ez a terv, vélemény? :)
Kép


2014. november 18., kedd 15:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Skocia.Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


2014. november 7., péntek 16:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
papó írta:
Nem emlékezem olyan ötletedre amely "elvetemült :) lett volna .. sőt ..

Nem olyan elvetemültek? Lehet. Alapvetően az a probléma, hogy mikor tervezek valamit, lehet itt szó bármiről, képtelen vagyok kompromisszumokra. Ez inkább erénynek hangzik. De az, amivel ez jár, az egész projekt létrejöttét hiúsítja meg sok esetben. Pl. terveztem a gyerkőcöknek egy miniatűr konyhabútort. A feleségem, mikor meglátta a terveket, már konstatálta is: ebből nem lesz semmi. :) Működő csap, mosogatógép, tűzhely, hűtő, mikro és pultvilágítást is rakni szeretnék bele. Mindenre megvan a terv, a megoldás, de hogyha simán leszabadnám bútorlapból és több dolgot bíznék a gyerekek fantáziájára, akkor már kész lehetne. Van még itt bicikli felújításos projekt, egy spéci akvárium és akváriumbútor megépítése is.

Szóval a sok dolog mellett igyekszem kitartani a tervek mellett és végre megcsinálni.

Majd elfelejtettem: elkezdtem töprengeni DIY 70W HQI világításon is. Még az infobeszerzés fázisában vagyok… vajon egy sima HQI reflektor jó alap lehet? Egyáltalán mi kell hozzá?


2014. november 6., csütörtök 13:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem emlékezem olyan ötletedre amely "elvetemült :) lett volna .. sőt ..

_________________
Kép


2014. november 3., hétfő 18:44
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron