Pontos idő: 2024. április 19., péntek 5:55



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 Weak - BLOG 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Örülök, hogy kezd visszakerülni a mindennapjaimba az akvarizálás. A jelenlegi setupot szeretném leváltani és indítani szeretnék egy kis teszt projektet is. Előbbinél folyamatosan változik a fejemben az, hogy mit építenék. Azt sem tudom, hogy high- vagy lowtech legyen. Valószínűleg előbbire teszem majd a voksom. Jelen pillanatban iwagumit szeretnék. Nagyon tetszik skócia így ott készült fotókból próbálok inspirációt gyűjteni.
Kép
Azért írtam azt, hogy "jelen pillanatban", mert - nem tudom, ki hogy van vele, de - minden indulás előtt sok-sok terv, ötlet fut át az agyamon, mire megállapodok egy layout mellett.

A másik, a "teszt" projekt, egy kicsit rázósabb téma. Nagyon szeretem a házibarkácsot. Leköt, ha bütykölgethetek mindenfélét. A probléma csak annyi, hogy - bár van némi mérnöki előképzettségem - sok dologhoz pusztán hülye vagyok. Ezt próbálom ellensúlyozni a rengeteg, meg nem valósítható elvetemült ötlettel. Itt volt pl. a tökéletes nyomásszabályzós habszifonos CO2 rendszer. Kivételesen ez pont olyan, a mai napig működőképes :) De volt itt üveg légpumpás skimmer is, és még ki tudja, hogy mi minden. Mostanában, vagyis már jóideje egy tök bonyolult, értelmetlen, de mókás dolgon törtem a fejem, amit ideje megvalósítani. Ezt csak akkor mutatnám be, ha összeállt. De ígérem, ha működik, ha nem, mesélek majd róla. ;)


2014. november 3., hétfő 16:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
papó írta:
Bármivel ösztönözni tudom az új alkotást ..csak szólj .... megtisztelsz ..

Nagyon köszönöm Papó, részemről a megtiszteltetés!


2014. november 1., szombat 17:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Bármivel ösztönözni tudom az új alkotást ..csak szólj .... megtisztelsz ..

_________________
Kép


2014. november 1., szombat 17:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Korábban egy másik naplóbanírtam arról, hogy mostanában nem foglalkoztam érdemben az akvarisztikával. Teljesen őszinte leszek: az útóbbi időszakban eléggé kiégtem. Rengeteg volt a munka, minden egyéb időt a családomnak szenteltem. Számomra ez így természetes, de ha objektíven szemléljük a kérdést, rájövünk, hogy azért mindannyiunknak szüksége van olyan időszakokra, amikor van ideje önmagára, a gondolataira. Nem lelkizni és nem is panaszkodni szeretnék itt, nyugi ;) Csupán jelezni, hogy erőfeszítéseket próbálok tenni azért, hogy ezek a percek a gondolataimmal újra visszakerüljenek az életembe… és talán pont egy új akváriumra bámulva valósulhatna ez meg.

A jelenlegi akvárium már több, mint két éve megy. Van néhány neon és több amano garnéla, ami szintén több mint két éves. Annak ellenére, hogy mostanában elhanyagoltam a tankot, sikerült életben tartanom ezeket az állatokat és a növények nagy részét. Ez mindenképp siker, abból kiindulva pláne, hogy kezdetben hónapnál tovább nem bírták nálam a halak / rákok az akvarizálás kezdetén :) Ez után a nem túl rövid bevezetés után itt, ebben a naplóban szeretnék agyalni azon, hogy milyen akváriumot is rakjak össze. Ez azért is fontos, mert egy napló vezetése - és az, hogy esetleg néhányan elolvassák majd, amiket írok - motivációt ad majd ahhoz, hogy megcsináljam az új setupot…

Kevés részlet van a fejemben arról, hogy mit szeretnék... a teljesség igénye nélkül:
Kép
Kép
Kép
:)


2014. november 1., szombat 16:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron