Pontos idő: 2024. március 29., péntek 7:29



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 Csináld magad (DIY) a gyári helyett. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Szilikon gumi van benne , de sajnos nem volt aki víztisztát készítsen , ezért lett piros , de hidd el nem rossz élőben.
Sajnos ez a változat csak 13 as ban van készen.
De minden üvegünk van minden méretben ugyan abban az árban , csak valamiért nincs nyitva a neten.

_________________
Kép


2014. április 18., péntek 20:37
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
papó írta:
Matyi írta:
papó írta:
Matyi írta:
Sziasztok!


Mivel elég sűrűn cserélsz vizet , nem hiszem hogy gondot okozna az alu.
Más kérdés , hogy -szerintem - hosszú távon nem lesz szép.

Üveg miért nem jó ?


Szia!
Az oxidáció az ami gondolom kikezdené és néha nem ártana polírozni vagy valahogy lepucolni.

Sajna félek kicsit a törékeny üveg dolgoktól :(
Agyhúgykövet kapnék ha lezúznék egy drága üveg kifolyót vagy ami pucolásától tartok az a befolyó végének a tisztán tartása.
Tetszik az üveg, pláne ha szép formás. de felénk az üveg ki és befolyó 10+os áron jönne ki :(

13-as vagy 16 os üvegre lenne szükséged ?
Azért csak nézz szét nálunk is :D
http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-ak ... aner-block



Néztem ;) 17 es méret az ami nekem megfelelne.hiányoltam az árakat.
http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-akvarisztika/uvegtermek/tropicalfish-uveg-szuro-befolyocso-tf12-17mm?p=12
http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-akvarisztika/uvegtermek/tropicalfish-uveg-szuro-kifolyocso-tf22-17mm?p=0
http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-akvarisztika/uvegtermek/tropicalfish-uveg-szuro-kifolyocso-tf32-17mm?p=0

Ez a Cleaner Block szuper ötlet pláne ha víztiszta vagy szilikon gumi kerül bele ;) No és 17-es méretbe


2014. április 18., péntek 20:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Matyi írta:
papó írta:
Matyi írta:
Sziasztok!


Mivel elég sűrűn cserélsz vizet , nem hiszem hogy gondot okozna az alu.
Más kérdés , hogy -szerintem - hosszú távon nem lesz szép.

Üveg miért nem jó ?


Szia!
Az oxidáció az ami gondolom kikezdené és néha nem ártana polírozni vagy valahogy lepucolni.

Sajna félek kicsit a törékeny üveg dolgoktól :(
Agyhúgykövet kapnék ha lezúznék egy drága üveg kifolyót vagy ami pucolásától tartok az a befolyó végének a tisztán tartása.
Tetszik az üveg, pláne ha szép formás. de felénk az üveg ki és befolyó 10+os áron jönne ki :(

13-as vagy 16 os üvegre lenne szükséged ?
Azért csak nézz szét nálunk is :D
http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-ak ... aner-block

_________________
Kép


2014. április 18., péntek 20:21
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
papó írta:
Matyi írta:
Sziasztok!


Mivel elég sűrűn cserélsz vizet , nem hiszem hogy gondot okozna az alu.
Más kérdés , hogy -szerintem - hosszú távon nem lesz szép.

Üveg miért nem jó ?


Szia!
Az oxidáció az ami gondolom kikezdené és néha nem ártana polírozni vagy valahogy lepucolni.

Sajna félek kicsit a törékeny üveg dolgoktól :(
Agyhúgykövet kapnék ha lezúznék egy drága üveg kifolyót vagy ami pucolásától tartok az a befolyó végének a tisztán tartása.
Tetszik az üveg, pláne ha szép formás. de felénk az üveg ki és befolyó 10+os áron jönne ki :(


2014. április 18., péntek 20:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Matyi írta:
Sziasztok!
Lenne egy lehet hogy buta kérdésem... Alumínium dolgokat lehet használni az akváriumba pláne ha van CO2 is?
Szűrő csövezését gondoltam lecserélni, de mivel valahogy nem igazán tudom értelmes költségből kihozni savváló anyagból így gondoltam megpróbálnám az alumínium hajlítgatását.
A "szakik" vagy elvarázsolt árakat mondanak vagy még azt se tudnak kibökni pedig rozsdamentes anyagokból tákolnak nap mint nap termékeket.
Ha esetleg valaki tud rozsdamentes anyagból a kivitelezésben segíteni az is jelentkezhet ;)
Kép


Mivel elég sűrűn cserélsz vizet , nem hiszem hogy gondot okozna az alu.
Más kérdés , hogy -szerintem - hosszú távon nem lesz szép.

Üveg miért nem jó ?

_________________
Kép


2014. április 18., péntek 19:59
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Sziasztok!
Lenne egy lehet hogy buta kérdésem... Alumínium dolgokat lehet használni az akváriumba pláne ha van CO2 is?
Szűrő csövezését gondoltam lecserélni, de mivel valahogy nem igazán tudom értelmes költségből kihozni savváló anyagból így gondoltam megpróbálnám az alumínium hajlítgatását.
A "szakik" vagy elvarázsolt árakat mondanak vagy még azt se tudnak kibökni pedig rozsdamentes anyagokból tákolnak nap mint nap termékeket.
Ha esetleg valaki tud rozsdamentes anyagból a kivitelezésben segíteni az is jelentkezhet ;)
Kép


2014. április 18., péntek 19:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Igazából akár ezt is fellehet majd függeszteni bár elég furán nézne úgy ki.

Tapatalk 2-vel küldve az én ST25i-ről

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. április 1., kedd 9:25
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Függesztett lámpatesten nem gondolkodtál?

_________________
K.Tamás


2014. április 1., kedd 8:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
tommyv írta:
Multis írta:
tommyv írta:
Nekem tetszik, milyen lemezből tervezed elkészíteni?

0.8-1 mm-es savállóból tervezem(lehet hogy nem lesz elég tartása,ezt majd a bádogos megmondja), bár festeni nem lesz a legkönnyebb de max picit felcsiszolom előtte, hogy jobban tapadjon rá a festék.Hétvégén megyek a bádogoshoz a makettel és meglátom mit lehet belelő kihozni, mert nem tudom hogy minden megoldható-e úgy ahogy a próbadarabon is látni.


És mi lenne ha nem festenéd? Jól néz ki az alapból is nem? Vagy a hegesztés miatt kell ?

Sajna már be van mattulva a lemez így festve szebb lesz.Hegesztésen még nem is gondolkodtam :ezkesz: , bár van ismerős aki járatos a szakmában...

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 31., hétfő 22:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Multis írta:
tommyv írta:
Nekem tetszik, milyen lemezből tervezed elkészíteni?

0.8-1 mm-es savállóból tervezem(lehet hogy nem lesz elég tartása,ezt majd a bádogos megmondja), bár festeni nem lesz a legkönnyebb de max picit felcsiszolom előtte, hogy jobban tapadjon rá a festék.Hétvégén megyek a bádogoshoz a makettel és meglátom mit lehet belelő kihozni, mert nem tudom hogy minden megoldható-e úgy ahogy a próbadarabon is látni.


És mi lenne ha nem festenéd? Jól néz ki az alapból is nem? Vagy a hegesztés miatt kell ?

_________________
Kép


2014. március 31., hétfő 22:06
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron