Pontos idő: 2024. április 26., péntek 6:48



Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 DIY Co2 külső reaktor 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Szerintem kell a szunyogháló

_________________
KépKép


2013. március 23., szombat 11:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Szerintetek kell egyáltalán bele ez a szúnyogháló? A kifolyó hosszú középső csövére -amit a szúnyogháló éppen eltakar- tekertem spirálisan egy csövet, hogy hosszabb úton vezesse meg a vizet a bubikkal. (Mint anno Levi85) Bár jelen állásában ebből semmi nem látszik.
Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. március 23., szombat 11:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
Kép
szia nekem is igy van megcsinálva csak van benne egy pvc cső bele ragasztva a ház aljáid visszáb 2 cm rel és tele raktam kábelvédő csővel ami felvan darabolva kb 2.3cm darabokal hihetetlen jó a co beoldásom remélem tudtam segiteni :pápá: ja és van benne porlasztó kő


2013. március 23., szombat 10:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Szerintem még egyszer szedd szét a reaktorod. :) ;)
Vedd le róla a porlasztókövet.
Azzal csak állandó probléma lesz,mert nagyon hamar el fog tömődni.Csak simán a csőből menjen a CO2 a reaktorba.
Így könnyebb légteleníteni is.
Lassabbnak nem lassabb e a módszer,pont a 100%-os beoldás miatt.Nálad szerintem beállítási gond lehet.
Viszont kevesebb Co2 kell,mint egy diffinél.
A légbubi szerintem levegő lehet.Nálam nincs semmi légbuborék,ebből kifolyólag hangja sincs.
Az elindításnál szokott egy kis hangja lenni,de légtelenítés után eltűnik,a kicsi maradék levegőt a rendszer kidolgozza magából.

_________________
KépKép


2013. március 23., szombat 8:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Akkor egy kis ON :)
Elkészültem végre én is ezzel a szűrőházas reaktorral. Porlasztókő, belógatás nélkül -azaz fixen a belső oldalra ragasztva- és a szúnyogháló töltetnek. Már az elején jelentkezett egy érdekes probléma. Légtelenítés. A légtelenítő helyére ugyanis betekertem egy festo gyors csatlakozót , belülre pedig ragasztottam egy kis méretű tetra porlasztókövet. A gyorscsatiból kiáll egy 10 centis cső rajta egy csappal. Gondoltam ha kell itt széthúzhatom bármikor a co-t ,illetve le is tudom légteleníteni a szűrőházat, csak kinyitom a csapot és kiengedem a levegőt. Sajna a gyakorlat más .Hiába nyitottam ki a csapot a levegő nem ,csak a víz csordogál kifelé. Pedig ha fejre fordítom az egészet akkor látni, hogy van a fejrészben egy szép nagy légbuborék. Arra gondolok, hogy mivel a légtelenítő nyílásba belülről bele van ragasztva a porlasztókő, lehet, hogy a víznyomás azon keresztül nem bírja kinyomni a levegőt. Valaki tapasztalt már ilyet? Ha igen, hogyan oldotta meg? Nagyon nem szeretném újból kiszerelni az aksi alól...
A másik dolog. A növények ugyan nekifogtak bubizni, de a DC nemigen akar átmenni világoszöldbe. A bubiszám maradt , mint korábban a difinél volt kb. 140bpm. Ha jobban ráadom a gázt képes kinyomni a szűrőházból a vizet. Elképzelhető, hogy a reaktorral -a kicsi bubiszámmal is 100%-os beoldás miatt- lassabban telítődik a víz co-val, mint difivel? Az, hogy a szűrőház fejrészében van egy valamekkora légbubi, az befolyásolhatja a co beoldódást?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. március 23., szombat 7:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Mexx2 írta:
Killer81 írta:
Múltkor kikísérleteztem ékszermérleggel, hogy hány gramm zselatin por kell fél liter vízhez az optimális gél állag eléréséhez és megtaláltam az ideális értéket, amikor már pont zselés, de még nem akadályozza az élesztőt az elfogyasztásban.
Ez azért jó, mert nem pocsékolja az ember a zselatin port, másrészt nem fordul elő, hogy csak lángvágó szedi ki a gélt a flakonból.
Ennek örömére elfelejtettem... :roll:
A zselés cukor egyébként nekem sokkal jobban bevált annó.



Tudományos áttörés és elfelejted? :lol: :o

:lol: Akkor mérd meg még egyszer! :twisted: :ostor:

_________________
KépKépKépKép


2012. augusztus 12., vasárnap 18:34
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Múltkor kikísérleteztem ékszermérleggel, hogy hány gramm zselatin por kell fél liter vízhez az optimális gél állag eléréséhez és megtaláltam az ideális értéket, amikor már pont zselés, de még nem akadályozza az élesztőt az elfogyasztásban.
Ez azért jó, mert nem pocsékolja az ember a zselatin port, másrészt nem fordul elő, hogy csak lángvágó szedi ki a gélt a flakonból.
Ennek örömére elfelejtettem... :roll:
A zselés cukor egyébként nekem sokkal jobban bevált annó.



Tudományos áttörés és elfelejted? :lol: :o

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 12., vasárnap 16:57
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Múltkor kikísérleteztem ékszermérleggel, hogy hány gramm zselatin por kell fél liter vízhez az optimális gél állag eléréséhez és megtaláltam az ideális értéket, amikor már pont zselés, de még nem akadályozza az élesztőt az elfogyasztásban.
Ez azért jó, mert nem pocsékolja az ember a zselatin port, másrészt nem fordul elő, hogy csak lángvágó szedi ki a gélt a flakonból.
Ennek örömére elfelejtettem... :roll:
A zselés cukor egyébként nekem sokkal jobban bevált annó.


2012. augusztus 12., vasárnap 16:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
Tegnap este nem volt erőm ezt a sok tudást elolvasni mert késő volt és fáradt voltam.
Erre ma végigolvastam és mi a tanulság belőle?
Ha ideges vagy igyál Málnaszörpöt. :o :shock:

Micsodiii???
Jól olvasom???
Malátasőrpöt???
:lol:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. július 30., hétfő 20:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mexx2 írta:
Tegnap este nem volt erőm ezt a sok tudást elolvasni mert késő volt és fáradt voltam.
Erre ma végigolvastam és mi a tanulság belőle?
Ha ideges vagy igyál Málnaszörpöt. :o :shock:

Ámen

_________________
Kép


2012. július 30., hétfő 20:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron