Pontos idő: 2024. április 24., szerda 18:38



Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 DIY Co2 külső reaktor 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
Nagyon szuper megoldások.
Azt hiszem -bocsi Viktor - itt Tibicuk az úttörő :D
Mindig elfelejtem mondani , hogy ha valami pneumatikai csatlakozóra van szükségetek akkor érdeklődjetek.
Nagyon sok fajta biz - b .. z van a boltban csak fel kellene tölteni a web re :D

Ez igaz, megelőzött.... :ezkesz:
Nekem a módszerem a takarításra a következő:
Elzárom a szimplacsapot a a nyomóágon, majd kiemelem a lily-t a vízből.
Kiveszem az adaptert a szűrőből és egy vödör felé tartom, majd megnyitom a nyomó ág csapját.(azt kihagytam, hogy a szívó végig zárva)
Így kijön a reaktor tetejéből a víz és csavarhatom szét...légpumpa nélkül.... :mrgreen:

_________________
KépKépKépKép


2012. július 26., csütörtök 20:36
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon szuper megoldások.
Azt hiszem -bocsi Viktor - itt Tibicuk az úttörő :D
Mindig elfelejtem mondani , hogy ha valami pneumatikai csatlakozóra van szükségetek akkor érdeklődjetek.
Nagyon sok fajta biz - b .. z van a boltban csak fel kellene tölteni a web re :D

_________________
Kép


2012. július 26., csütörtök 20:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Az én módszerem a tisztításra:
Ha van légpumpád vedd ki a kimenő ágat a vizből, maradhat fent az aksin csak ne legyen viz alatt a vége.
A CO2 csövet húzd le a visszacsapószelepnél, (azért itt mert különben a nyomás kinyomná a vizet a CO2 csövön át) és a CO2 cső helyére kösd a légpumpádat.
A légpumpa kb. 1 perc alatt kitolja szinte az összes vizet a reaktorba a kimenő csövön keresztül mivel ugyebár az a reaktor aljáról sziv, a levegőt meg a reaktor tetején nyomja be a pumpa. Utána akár a helyén is szétcsavarhatod a reaktort leveszed az alsó részét és már tisztitható is.
Csak arra figyelj hogy a szűrőnél zárt el a csapot a szétszedés előtt, mert ugyebár a szivóág felöl amúgy még jöhetne víz.

_________________
KépKép


2012. július 26., csütörtök 19:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
tibicuk írta:
Nekem ilyen van üzemben lassan egy hete.100%-os beoldás ,teljesítmény visszaesés minimális.
Azzal a különbséggel,hogy kemény szúnyoghálót tettem bele és nem tettem porlasztókövet,csövet,csak simán megy a co2.
Te is vedd le majd,mert algásodni fog rövid időn belül,ezért szét kell szedni a reaktort gyakran.
Nincs csobogás semmi,mert a szúnyogháló megtöri a co2-őt.
A szétszedésre van módszered,hogy ne öntsön el a víz?A csöveket előbb kell tisztítani,mint a reaktort.Mivel nincs duplacsap,
elég macerás szétszedni.
Nekem van erre egy módszerem.

Nekem is 100%os, de van egy kis csobogás, lehet kipróbálom a szúnyoghálót... Gondoltam, hogy algásodni fog, azért nem is tettem be porlasztókövet... A szétszedést leírom, ha gépnél leszek.

_________________
KépKépKépKép


2012. július 26., csütörtök 19:23
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Nekem ilyen van üzemben lassan egy hete.100%-os beoldás ,teljesítmény visszaesés minimális.
Azzal a különbséggel,hogy kemény szúnyoghálót tettem bele és nem tettem porlasztókövet,csövet,csak simán megy a co2.
Te is vedd le majd,mert algásodni fog rövid időn belül,ezért szét kell szedni a reaktort gyakran.
Nincs csobogás semmi,mert a szúnyogháló megtöri a co2-őt.
A szétszedésre van módszered,hogy ne öntsön el a víz?A csöveket előbb kell tisztítani,mint a reaktort.Mivel nincs duplacsap,
elég macerás szétszedni.
Nekem van erre egy módszerem.

_________________
KépKép


2012. július 26., csütörtök 19:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Sziasztok!

Mivel a diffuzoraimmal nem vagyok megelégedve, gondoltam csinálok egy külső reaktort.
Először pvc csőből akartam elkészíteni, de mivel nem túlságosan tapadt meg rajta az f.bs, feladtam.
Így hát egy (háztartási) vízszűrőházból lett fabrikálva.
Kellékek:
-vízszűrőház-4-5000Ft
-szűkítők-1000Ft
-teflonszalag-200Ft
-pvc cső-300ft
-pneumatika csatlakozó(6/4)mm 300ft
-infúzió cső-200Ft
-Tetra BB(volt itthon)
Végösszeg kb.:6500-7000Ft

Először is becsavartam a szűkítőket(teflonszalaggal betekerve, ami nélkül eresztene a dolog) a szűrőházba.
Kép

Majd levágtam méretre egy 3,2cm átmérőjű pvc csövet és az aljába vágtam pár lyukat( vagyis nem is lyukat, csak az aljából kinyestem pár darabot, de csak akkorát, hogy éppen ne férjenek át a biogolyók. A szűrőház tetejében lévő két gyűrű közé jó adag perlon vattát nyomkodtam, hogy megakadályozza, hogy a víz a pvc cső felett távozzon.
Kép

Betettem a golyókat és a csövet.
Kép

A p.cs-be egy olyan co2 csövet dugtam, amit előzőleg ráhúztam egy kisebb, kb.: 2cm-es infúzió csőre, ugyanis ez átfér a csatlakozón.Kép

Mivel szélesebb volt a csatlakozó, mint a szűrőház légtelenítő nyílása felett a műanyag, ezért azt lereszeltem, majd lecsiszoltam.
Kép

A végén őt is betekertem PTFE szalaggal és helyére csavartam.
A hatékonyságát most fogom tesztelni, de eddig úgy látom szépen oldja a gázt... :pápá:

_________________
KépKépKépKép


2012. július 26., csütörtök 13:55
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron