Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 20:38



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Házilag elektronikus előtét??? 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2012. június 11., hétfő 7:52
Hozzászólások: 3
Tibó írta:
Dajka Zoltán írta:
Sziasztok!
Ha valakinek ez segítséget jelent az ilyen jellegű barkácsolásban akkor szívesen megmutatom, lefotózom, vagy valami. Bár valószínűleg jobb saját szemmel látni az ilyet, mert nem biztos, hogy fotón minden úgy látszik ahogy kéne.
Írjatok ha érdekel a dolog.

Üdv. Z.

Jómagam kíváncsi lennék rá. Pár képet tegyél már fel, hátha sikerül kihámoznom valamit a fényképekből. :D
Egy ideje töröm a fejem egy nano akváriumon és van egy kis méretű kompakt világításom aminek az előtétje tönkrement.


Akkor nemsoká rakok fel képeket. Csak ahhoz kicsit meg kell bontani, mert természetesen zárt dobozban van a nyák. De már amúgy is időszerű,mert kicsit át akarom majd építeni az itt látott ezüst fóliás megoldáshoz hasonló módon. Igyekszek minél hamarabb képekkel szolgálni. :D


2012. június 12., kedd 13:03
Profil

Csatlakozott: 2011. június 25., szombat 8:04
Hozzászólások: 94
Dajka Zoltán írta:
Sziasztok!
Ha valakinek ez segítséget jelent az ilyen jellegű barkácsolásban akkor szívesen megmutatom, lefotózom, vagy valami. Bár valószínűleg jobb saját szemmel látni az ilyet, mert nem biztos, hogy fotón minden úgy látszik ahogy kéne.
Írjatok ha érdekel a dolog.

Üdv. Z.

Jómagam kíváncsi lennék rá. Pár képet tegyél már fel, hátha sikerül kihámoznom valamit a fényképekből. :D
Egy ideje töröm a fejem egy nano akváriumon és van egy kis méretű kompakt világításom aminek az előtétje tönkrement.


2012. június 11., hétfő 12:00
Profil

Csatlakozott: 2012. június 11., hétfő 7:52
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat, de bevallom nem vagyok túl jártas a témában. Azt tudom, hogy a konnektorba nem érdemes belepisilni :D Komolyra fordítva.
Én úgy vettem az akváriumom, hogy adtak hozzá egy házilag szerelt világítást. Gőzöm sincs az ellenállásokról, meg diódákról meg hasonlókról, hogy mi milyen és micsoda, de tökéletesen működik, már évek óta. Mielőtt megvettem is évekig volt használva szóval olyan rossz nem lehet. A srác aki építette egyébként fizikus a Debreceni Atommagkutató Intézetben, szóval kicsit többet konyít a témához nálam. Ha valakinek ez segítséget jelent az ilyen jellegű barkácsolásban akkor szívesen megmutatom, lefotózom, vagy valami. Bár valószínűleg jobb saját szemmel látni az ilyet, mert nem biztos, hogy fotón minden úgy látszik ahogy kéne.
Írjatok ha érdekel a dolog.

Üdv. Z.


2012. június 11., hétfő 8:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 10:56
Hozzászólások: 197
Így is van!

Mondom nekem is vannak üzemben ilyen világítsaim,
még inverteres meghajtóm is van beépítve (gyakorlatilag ugyanez, csak egyenáramról megy 12v), de csinálni, nem egy kezdő barkács játék!

Nem jó poén mikor megcsipked egy ilyen:D


2011. szeptember 21., szerda 13:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
deck írta:
Szia!

A márkásabb kompaktokból kiszedett előtét simán jó lehet, egy darabig.. (márkafüggő, meg hogy meddig ment előtte, milyen alkatrészekből van...).
Az hogy házilag csinálj elfogadható minőségű ballasztot, hááát... Én nem tenném :D Na az fog ám nem kevésbe kerülni, sokkal jobban jársz, ha veszel egy bármilyen elektronikus előtétet, amire nyílván van valamennyi garancia.

Én nem ilyeneknél kezdenék NYÁK-ot gyártani.. Ettől függetlenül én is használok otthon ilyen bontott fojtókat, de teljesen más megfontolásból, egyszerűen szeretek veszélyesen élni :D:D

Egyetlen egy amire figyelni kell a teljesítmény.
Ha a cső nem több mit az előtét nem lehet gond.
Ennyi.
Jah és kézzel ne lehessen érinteni.
;)
Én már több mint egy éve így világítok és semmi gond az előtétekkel.
Persze abban egyetértek aki nem csinált még ilyet inkább nem fogjon hozzá.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 21., szerda 13:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Gyerekek most komolyan minek kínlódni ilyen kapcsolásokkal?
Ezek az áramkörök rezgőkörök itt elég ha csak pár menettel kevesebbet tekersz a ferrit magra és kész a katasztrófa.
Arról nem is beélve, hogy spec tranyók kellenek hozzájuk ami nem olcsó.
Ha mindenképp spórolni kell akkor az energia takarékos izzókban található áramköröknél nincs jobb megoldás.
Ami ráadásul 20 de akár 50 Wattig is képes az F-csöveket gyújtani.
Anno valahol megvolt.
Nem találom...
:roll:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 21., szerda 13:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 10:56
Hozzászólások: 197
Komolyra fordítva, nem lehetetlen dolog házilag jó előtétet csinálni, sőt!
Sok igenjó kapcsolás van neten, de nem olcsó összehozni a dolgot...

Mérlegelni kell...


2011. szeptember 21., szerda 12:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 10:56
Hozzászólások: 197
Szia!

A márkásabb kompaktokból kiszedett előtét simán jó lehet, egy darabig.. (márkafüggő, meg hogy meddig ment előtte, milyen alkatrészekből van...).
Az hogy házilag csinálj elfogadható minőségű ballasztot, hááát... Én nem tenném :D Na az fog ám nem kevésbe kerülni, sokkal jobban jársz, ha veszel egy bármilyen elektronikus előtétet, amire nyílván van valamennyi garancia.

Én nem ilyeneknél kezdenék NYÁK-ot gyártani.. Ettől függetlenül én is használok otthon ilyen bontott fojtókat, de teljesen más megfontolásból, egyszerűen szeretek veszélyesen élni :D:D


2011. szeptember 21., szerda 12:33
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 21., szerda 10:11
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest IV.
attila978 írta:
Üdv.
Mi a véleményetek és a tapasztalatotok az otthoni barkács előtétekkel kapcsolatban?
Gondolok itt a kompakt fénycsövekből kinyert előtétekre, meg a nyáklemezre megépített előtétekre.
Nem akkarok még erre is több ezret költeni(gyárira). Tartósak-e és nem tudják -e tökre tenni a csöveket.

Én egy 20W-os kompakt fénycső elektronikáját kötöttem egy 18W T8 fénycsőre. Pár perc világítás után megadta magát, és levert minden biztosítékot a lakásban, pedig szoktam barkácsolni és szerintem jól kötöttem be (el sem lehet rontani). Másnál lehet működik, de én még egyszer nem kísérleteztem.


2011. szeptember 21., szerda 12:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 10., szombat 20:25
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Üdv.
Mi a véleményetek és a tapasztalatotok az otthoni barkács előtétekkel kapcsolatban?
Gondolok itt a kompakt fénycsövekből kinyert előtétekre, meg a nyáklemezre megépített előtétekre.
Nem akkarok még erre is több ezret költeni(gyárira). Tartósak-e és nem tudják -e tökre tenni a csöveket.


2011. szeptember 15., csütörtök 19:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: