Pontos idő: 2024. április 18., csütörtök 18:46



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 High Tech Power Led Lighting 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Hathor írta:
Bocsánatot kérek. Töröljétek nyugodtan. Kár volt szólnom, szokás szerint eltévedtem. Sajnálom.

Ha lenne egy képed a garnélákról akkor ott milyen jól mutatna , de csak ígéred.

_________________
Kép


2013. január 19., szombat 21:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Mexx2 írta:
Mennyire melegszik?
Nyáron nem fűti a helyiséget?



Hűtés nélkül brutálisan. 60-70fokra simán felmegy. Hűtéssel 28-32fok.
Egyáltalán nem veszed észre ,hogy fűtene!

_________________
Kép Kép


2013. január 6., vasárnap 22:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Mennyire melegszik?
Nyáron nem fűti a helyiséget?

_________________
K.Tamás


2013. január 6., vasárnap 20:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 12., hétfő 17:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Icepeak írta:
kisszsu írta:
OFF:
Nem olvastam végig mert Én nem értek annyira hozzá :oops:
De a szívem nagyot dobbant mikor megláttam, az e-cigit az egyik képen ;) :pápá:



Hihi:) A melós ecigim:) Netán teis használod?

Igen :) ,nekem is van melós, utcai, otthon meg majd minden helyiségbe egy :D . Nem rossz dolog, csak sajna senkit nem tudok megtéríteni :geek: . Nem baj nekem bejött. :mrgreen:


2013. január 6., vasárnap 18:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
kisszsu írta:
OFF:
Nem olvastam végig mert Én nem értek annyira hozzá :oops:
De a szívem nagyot dobbant mikor megláttam, az e-cigit az egyik képen ;) :pápá:



Hihi:) A melós ecigim:) Netán teis használod?

_________________
Kép Kép


2013. január 6., vasárnap 18:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 12., hétfő 17:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
OFF:
Nem olvastam végig mert Én nem értek annyira hozzá :oops:
De a szívem nagyot dobbant mikor megláttam, az e-cigit az egyik képen ;) :pápá:


2013. január 6., vasárnap 17:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Nem tudom hol kezdjem sajnos. Elég hosszan tudnék erről a világításról írni. Elég sokan kezdenek belefogni a leddel való akvárium világításba , és miért is? Egyszerű. Olcsó mert megbízható(minőségi), energiatakarékos és nem utolsó sorban a teljesítménye miatt!!

Csatolmány:
fénypanel.jpg

(2W 150lumen)


A többi világításhoz képest ez se sokkal olcsóbb , de ha az ember figyelmes és szeret barkácsolni akkor súlyos ezreket tízezreket meg lehet spórolni. A világhálónak köszönhetően már bárhonann be lehet szerezni a ledeket , de azért óvatosságra intek mindenkit. Nem érdemes mindig a legolcsóbbakat megvenni. Sajnos saját tapasztalatból mondom azt ,hogy a gagyi kínai ledekhez olyan dolgokat írnak oda aminek a fele se igaz , de mégha igaz is lenne akkoris 1-2 hónap és búcsút inthetünk neki. Olyan teljesítményvesztést szenvednek el amit már szabad szemmel is észre lehet venni. Nem ajánlom. Inkább adj ki rá több pénzt , keresgélj többet , érdeklődj. Hidd el megéri.
Tudjátok mindig saját hibájából tanul az ember. Én megtanultam....

Csatolmány:
szar2.JPG

(Kb 2hónap után csak pislákol , pedig hűtve volt...és nem utolsó sorban nem volt túlhajtva sőt majdnem nyitó feszültségen ment)
Csatolmány:
szar1.JPG

(Aluminium bordára ragasztva hőátadó ragaccsal, kaksi ledek...)


Energiagazdálkodása a világítások közül a ledeknek a legjobb. Több fényt (lument) kapunk kisebb vagy ugyanazon a teljesítményen mint a többi fényforrás esetében. Amit mindenkébb figyelembe kell vennünk az az ,hogy a fénycsövekhez képest a led nem 360fokban szorja a fényt , hanem pont szerűen. Meg merem kockáztatni azt ,hogy egy neon lumen beli teljesítményét a legjobb refikkel is az 1/3 dobhatjuk a levesbe. Ez a lednél nem így van mivel úgymond "hátra" nem világít. Egy pontból adja ki magából és szorja szét a fényt. Nem szükséges számolnunk veszteséggel. Lássuk néhány példával.

15W power led 1500lumen VS. T8 18W 1200lumen 3W-al kevesebbet fogyaszt a led , 25% több fényt kapunk. Veszteségekkel számolva Led 1200Lumen - T8 18W
800Lumen. Ez így már elég meggyőző!

3*15W power led 4500lumen VS. T5 2*24W 3700Lumen 3W kevesebb fogyasztás , 700Lumennel több fény. Veszteségek után Led 4500Lumen - T5 48W 2467Lumen.
Még mindig 3W kevesebb fogyasztás és mostmár 2033Lumennel(MAJDNEM 50%!!!) több fény!!! Miről beszélünk?:) Hozzáteszem itt számolhattam volna 2*15W power leddel még úgyis jobban jön ki a led (-18W +533lumen)

Ez így megy tovább neonoknál. Mindenki ki tudja számolni:) Tudom lesz ilyen kérdés. És a HQI???? Nem használtam még sose HQI világítást. Csak az infó alapján számolok.

5*15W power led 7500Lumen VS HQI 70W 4800Lumen. Itt nincs veszteség egyiknél se. Nem akarok róla többet írni a fent említettek miatt!




Kb ennyi a meggyőzésről. Jöjjön az én pilácsom.

Nyers adatok

Led:
Teljesítmény : 2*15W
Lumen teljesítmény: 2*1500W
Színhőmérséklet: 5000K
Munkaponti fesz.: 12V
Munkaponti árame.: 2*1250mA
Csatolmány:
IMG_0618.JPG

Csatolmány:
IMG_0619.JPG


Táp:
Stabil 12V (kötelező , megóvjuk a ledet!!!)
Max teljesítmény 30W
Max árame. 2.5A
Csatolmány:
IMG_0620.JPG

Sajnos nem méreteztem túl, pedig fontos lenne. A ledek teljesítményénél minimum egy 20% erősebb tápot javaslok. Megint a saját hibájából tanul az ember...

Hűtés.

Alumónium :D:D:D Nagy. ismétlem nagy kell! Ha 100% hajtva van a led akkor aktív hűtést kell kötelező muszály használni. Teljesítmény vesztést szenved el a sz@r hűtéssel szerelt led. Minél nagyobb annál jobb!!! Az egyik legfontosabb dolog!!!!

Armatúra:
Rozsdamentes igénytelen valami. Nem akarok róla beszélni....



Tudom tudom szeretnétek látni menet közben a ledeket , de még várjunk egy picit! Mindenkinek a legfontosabb az ár. Hát nem írom meg a pontos árat , csak megközelítőleg , hogy mi mennyibe került.

Led(2db): 10.000-15.000Ft
Táp: 3000-5000Ft
Bordák(2db): 3000-5000Ft
Venti(2db): 2000-3000
Armatúra :1000-2000

Ha mindent összeszámolok max áron akkor is 30.000Ft. A led megfelelően használva(hűtve...) kibír 2évet szvsz úgy ,hogy nincs nagy teljesítményvesztés(max 10%) Egy 2*24W neon armatúra + cső 20.000-22.000Ft. Hozzájön az hogy félévente cső csere. 2évre kiszámolva 8*1500Ft ami 12000Ft. Azaz Led 2évre 30.000Ft VAGY neon 2évre 32-34000 Ft. Mindenki döntse el. Én merem ajánlani és mindenkinek szívesen segítek az építésben tervezésben! Akkor néhány menet közbeni kép

Csatolmány:
IMG_0621.JPG

Csatolmány:
IMG_0622.JPG




ui: Nem a szépségre ment a világításom hanem teljesítményre. Kövi szebb lesz , mert már bizonyított a számomra.
Ezek az én véleményem és az én tapasztalatom a ledekkel kapcsolatosan. Elfogadok minden kritikát , csak azt nem ,hogy a led szar! Az nézze meg a naplómat és és nyalja kis a se emm...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2013. január 6., vasárnap 14:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron