Pontos idő: 2024. április 19., péntek 7:18



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Nagyon DIY párszázas diffúzor 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tervezgetem a citromsavval és szódabikarbónával üzemelő co2 rendszerem, és találtam hozzá a youtube-on egy könnyen és olcsón összedobható diy difit, amit megosztanék, hátha esetleg valakinek jól jön, akár szükségmegoldásként, amíg üvegtechnikusnál van a törött darab. :) Versenyezni nem tud Killer kerámia difijével, cserébe egyszerűbben összedobható.

A hozzávalók:
- Pár centis szűrő cső
- 4-5 darab arctisztító vattakorong (100%-ban vegyszermentes legyen, bár én eddig csak ilyennel találkoztam)
- a szűrőcső belsejébe szorítható méretű fecskendő
- tapadókorong (pl tartalék szűrőcső tartós korong)
- co2 cső
- PVC vágó kés, vagy borotvapenge
- sör (opcionálisan választható)

Az elkészítése:
1. A fecskendőből kiveszed a dugattyút, és a külső részt a kívánt méretre vágod. NEkem egy 5ml-es példány volt az áldozat, amit a 3ml-es jelölésnél elvágtam a pengével. Értelemszerűen a végén lévő kis fütykösre kerül majd a co2 cső.

2. A vatta korongokat egymásra rakod, és jó erősen az asztalhoz felcsavarod. A bútorokat nem szükséges szerte szét tolnod! Áááááá, bocsánat! :D :p

3. Az összesodort vattát elkezded belegyömöszölni a szűrőcső darabba, a vatta felénél kb 1-2 centivel tovább. Minél szorosabb, annál apróbb bubikat fog csinálni.

4. Fogod a pengét és a vatta felénél elvágod a gumicsövet és az abba gyömöszölt vattát. Szép sima és egyenletes felületet fogsz kapni, mintha nem is vatta lenne.

5. A szűrőcső másik felét is méretre vágod és rátolod a fecskendő végére.

6. Örül és mosolyog, miközben a sört iszod! :D

Íme két kép a pre-alfa verzióról:

Kép

Kép

Sok sikert az elkészítéshez! :)

Mivel még nincs kész a co2 rendszerem, ezért videóval nem tudok szolgálni egyelőre. Egy fecskendővel toltam bele levegőt, tűrhetően porlasztott, nem raktam bele elég vattát.

_________________
Kép


2013. szeptember 10., kedd 17:08
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron