Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 6:47



Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 DIY Csillag Patrik kísérletek 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Sajnos Én is így hallottam. Egy fapados porlasztóköves éjszakai levegőztetés máskor már a barna alga nagyját leigázta ekkorra.
Na mindegy... Bizakodom.

Annó mikor indítottam a "CUBE"-ot nálam is volt barna truty, alga vagy valami hasonló...
Felvettem a levegőztetést 22:00-12:00-ról 21:30-15:00-ra és pár hét és már csak távoli emlék a barna truty...
Szóval ahogy véget ér este a CO2, indul a légpumpa addig megy amíg másnap újra nem indul a CO2...
Magyarán felváltva mennek.
Jah és a pumpa majdnem teljes teljesítményében nyomja.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 20., vasárnap 10:53
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Sajnos Én is így hallottam. Egy fapados porlasztóköves éjszakai levegőztetés máskor már a barna alga nagyját leigázta ekkorra.
Na mindegy... Bizakodom.


2014. április 20., vasárnap 10:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Derékszögű háromszög esetén valóban. Csak a csatlakozás helyét kell kitalálni, mert
ahhoz hogy forasztani tudjam horgany lemezzel kellene beoltani sósavat és azzal lekenni
a rács forrasztandó részét. Akkor nem kellene egy nagy fület hagyni a csatlakozásnak.
Már csak azt árulja el valaki mennyi idő után kezd ez ártani a barna vagy a zöld pontalgának. :)

Állítólag soha, legalábbis a twin tulajok többség így nyilatkozott.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 20., vasárnap 6:42
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Derékszögű háromszög esetén valóban. Csak a csatlakozás helyét kell kitalálni, mert
ahhoz hogy forasztani tudjam horgany lemezzel kellene beoltani sósavat és azzal lekenni
a rács forrasztandó részét. Akkor nem kellene egy nagy fület hagyni a csatlakozásnak.
Már csak azt árulja el valaki mennyi idő után kezd ez ártani a barna vagy a zöld pontalgának. :)


2014. április 20., vasárnap 6:33
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Háromszögletű alakban nem lenne jobb ?

Kisebb helyen elférne...

_________________
Kép


2014. április 19., szombat 20:56
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
A DIY verziónál szerintem a rács sűrűségéből kifolyólag kb. 5-10 perc folyamatos használat után feldúsul benne a levegő és kiszorítja a vizet a
2 rács közül, ezért megáll a folyamat. 5 peren belüli használat és ennél valamivel hosszabb pihenő idő beiktatásával nem lép föl ilyen gond.
Magyarul 5-10 percnél tovább nem érdemes folyamatosan nyomatni, mert leáll. Ha leáll magától nem igen megy ki belőle a levegő.
Ha mondjuk 3 percnél leállítja az időkapcsoló és ad neki 20-30 perc pihit, akkor kiürül belőle a begyűlt apró bubi.
Valamivel ritkább rácsal lehet hogy nem lenne ilyen gond, de valószínű a hatásfoka is gyatrább lenne.


2014. április 19., szombat 20:32
Profil

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
Killer !
A csillag hogyan viselkedik hoszabb mint 2 perc folyamatos müködéssel ?


2014. április 19., szombat 19:40
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Nem a gyári méretei alapján készült.
Csupán papíron terveztem meg az alakját.
Sőt, nincs két tök egyforma az eddig készült kísérleti darabokból.
A tok alakjának semmi jelentősége nincs egyébként. Teljesen mindegy milyen.
Se jobb, se rosszabb nem lesz tőle a porlasztás.
A felhasznált műanyag úgynevezett habosított PVC lemez. Nem tudom hol lehet venni, mert én is kaptam régen.
Jobban mondva ki kellett volna dobni egy csomó táblát, ami ebből készült, de felhasználtam.
A használt fémrácsot úgy kell keresni neten, hogy rozsdamentes acél szitaszövet.
Általában rozsdamentes cuccokat forgalmazó cégeknél kapható.
Szálvastagság 0.4mm. Szövet lyukméret, 0.99x0.99mm.
Ezektől eltérések megengedettek.
0.6mm anyagvastagság, illetve 2x2mm-es lyukméretnél nagyobb már szerintem nem megfelelő.
A rácskorongok között 3mm-es távtartó karika van.
Ennél is jobb lenne expandált rozsdamentes acél rács, csak sajnos nem kaptam sehol.
Felhasznált feszültség DC 15.3V 4A. De működött számítógép tápegység 12V-os ágával is. Tapasztalatom szerint DC 12-19V-ig 0.4-4A-ig bármi jó volt.
Igazából porlasztás szempontjából lényegi különbséget nem tapasztaltam köztük.


2014. április 19., szombat 19:23
Profil

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
tamasir írta:
Látva ezt a nagyszerűnek tűnő szerkezetet felvetődik, hogy meg kell csinálni.
DIY Killer81-nek már nagy tapasztalata sűrűsödött össze. Nekünk még gondot okoznak az alkatrészek nevei, meg beszerzéseinek helyen.
Jó lenne ha ezeket megosztanád velünk. Pl pontosan mi a neve és beszerzési helye a PVC lemeznek, vagy azt tudjuk hogy milyen méretei vannak a szövetnek, de ha van egy neve, ára, beszerezhetőségi helye nagyon jó lenne tudnunk.
Szeretnénk beszállni ebbe a kísérlet sorozatba. Talán több tapasztalat vagy körülmény előbbre vihetné a megoldást.
Jól jönne ha Krisztián az általa készített PVC tartó méretezett rajzát feldobná, ha nem titok. Sajnos még nem volt kezemben egy ereteti csillag és a méretekről a látott videókból és a GA-ban látott készülékről van csak.
Elnézést hogy újoncként ennyi mindent vetek fel egyszerre.

Űdv a fórumon !
Kérdéseidre csak Killer tudja a választ.
Ellenben amiért írok .
Ma volt a kezemben egy eredeti Twin -star.
Szerintem nem mér semmit a szerkezet .
Ha nem szakaszosan "dolgozna" egyszerűen leállna.
Úgy vettem észre , hogy egy bizonyos idő után a két rács között felgyülemlik a levegő buborék és mint szigetelő anyag leállítja
leállítaná a folyamatot .
Ezt megelőzendő kikapcsol a szerkezet és míg újra be nem indul addig van idő a buborékoknak távozni.
Sajnos nem volt egy másik adapter amivel 100 % ig biztos lehetnék a megállapításomban.


2014. április 19., szombat 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. március 24., hétfő 15:58
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budaörs
Látva ezt a nagyszerűnek tűnő szerkezetet felvetődik, hogy meg kell csinálni.
DIY Killer81-nek már nagy tapasztalata sűrűsödött össze. Nekünk még gondot okoznak az alkatrészek nevei, meg beszerzéseinek helyen.
Jó lenne ha ezeket megosztanád velünk. Pl pontosan mi a neve és beszerzési helye a PVC lemeznek, vagy azt tudjuk hogy milyen méretei vannak a szövetnek, de ha van egy neve, ára, beszerezhetőségi helye nagyon jó lenne tudnunk.
Szeretnénk beszállni ebbe a kísérlet sorozatba. Talán több tapasztalat vagy körülmény előbbre vihetné a megoldást.
Jól jönne ha Krisztián az általa készített PVC tartó méretezett rajzát feldobná, ha nem titok. Sajnos még nem volt kezemben egy ereteti csillag és a méretekről a látott videókból és a GA-ban látott készülékről van csak.
Elnézést hogy újoncként ennyi mindent vetek fel egyszerre.


2014. április 19., szombat 16:58
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron