Pontos idő: 2024. április 23., kedd 23:37



Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 DIY Csillag Patrik kísérletek 
Szerző Üzenet
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Papó, okosok ezek a Koreaiak vagy kik. Ha akarják megoldják ezt is.
Például 15 éve egy sima kazettás Walkman-nél már megoldott volt, hogy ugyanazon a három szálon,
amin a hang megy a fülesbe, ugyanazt használja antennának és ugyanott vezérel még 6 funkciót.

Mindössze furcsa visszamérésre használni azt a két szálat, amin a feszt kapja a cucc.
Na de ha méri a redoxpotenciált, akkor esetleg kiszámolhatja azt, hogy meddig kell oxigént bontson.
De amíg oxigént bont nem tud mérni hogy áll. És még mindig nem tudja mennyi literhez dolgozik.
Ugyan van 2 fokozata, de az nagyon tág határok közé esik.
Azt tudom még elképzelni, hogy rövid ideig bont, aztán mér, ha kevés lett megint bont rövid ideig és megint mér.
Így kvázi be tudja szintezni a szükséges értéket.


2014. április 15., kedd 5:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
novenyesakvariumok írta:
Szia,
persze hogy megoldhato meres nelkül is siman idökapcsoloval, ezen nem is vitazok. Ahogy irtad, a tengerisek legtöbbje igy adagolja az ozont.
Csak a nemet forumokon olvastam, mert ott is szeretnenek csinalni egy masolatot, hogy a cucc mer, nem csak kapcsolgat.

Két drót van .
Ahol a feszültség beérkezik ott nem tud visszamérni.
Ma a kezemben volt a csillag .
Működik :D

_________________
Kép


2014. április 14., hétfő 22:38
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Szia,
persze hogy megoldhato meres nelkül is siman idökapcsoloval, ezen nem is vitazok. Ahogy irtad, a tengerisek legtöbbje igy adagolja az ozont.
Csak a nemet forumokon olvastam, mert ott is szeretnenek csinalni egy masolatot, hogy a cucc mer, nem csak kapcsolgat.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. április 14., hétfő 8:24
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
novenyesakvariumok írta:
Tevedsz. Pont ez a trukk a cuccban. Ezen a ket droton normalis esetben az aramot taplaljak be, akkor "fustol" a cucc. Aztan idonkent lekapcsol, akkor megy meresi modba. Gyakorlatilag a ket droton a viz redoxpotencialjat merik vissza tobbe-kevesbe pontosan a viz ellenallasanak valtozasabol. Enelkul ugyan az fog tortenni, mint mikor az ozont tultolod egy akvariumban.

Igazad lehet Gábor . de megjegyzem az ozonizátornál sem mérjük a redoxot.
Egy időkapcsolóra vannak kötve és kitűnően működnek ,ami pedig nincs időkapcsolón azt meghatározott időre kapcsoljuk be.
A redox mérő egy kényelmi szempont , de nem nélkülözhetetlen.
Megjegyzem egy redox mérőt építeni nem nagy ügy .

_________________
Kép


2014. április 14., hétfő 8:09
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Tevedsz. Pont ez a trukk a cuccban. Ezen a ket droton normalis esetben az aramot taplaljak be, akkor "fustol" a cucc. Aztan idonkent lekapcsol, akkor megy meresi modba. Gyakorlatilag a ket droton a viz redoxpotencialjat merik vissza tobbe-kevesbe pontosan a viz ellenallasanak valtozasabol. Enelkul ugyan az fog tortenni, mint mikor az ozont tultolod egy akvariumban.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. április 14., hétfő 5:32
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Bármilyen anyag szóba jöhet, ami rozsdamentes acél vagy saválló anyagú acél.
A gitárhúr valami ötvözet szerintem. Nem hiszem hogy jó. De lehet tévedek.
Lehet kapni viszont CO hegesztő cucchoz tekercsben saválló huzalt horror áron, mert csak nagy 100 méteres tekercsben árulják.
Na abból kéne vagy 4 méter valahonnan ahol hegesztenek ilyennel. 0.4-0.6mm vastagságból.
Vagy néztem egy cégnél expandált rozsdamentes lemezt. Kértem árajánlatot rá...

Kép

Ez az anyag kb. ugyanaz, amit a gyárinál használnak, ha megnézitek.
Nagy előnye a szövethez képest, hogy egy anyagból van nyírva és húzva rácsformára, tehát nem tudnak a szálak egymástól a korróziótól "szétválni", mint a szövetkenél.

Kép

Méricskélés után rozsdamentes rosta szövet pedig lenne egy debreceni cégnél is.
Itt volna 30x100cm 3eFt.

http://www.luinox.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=138&option=com_virtuemart&Itemid=79

Itt számolgattam az optimális lyuktávolságot és ez állna hozzá a legközelebb, bár talán kissé sűrű:
http://www.luinox.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1150&category_id=138&option=com_virtuemart&Itemid=79

A következő már túl ritka szerintem:
http://www.luinox.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1151&category_id=138&option=com_virtuemart&Itemid=79

Egyéb galvanizált, horganyzott anyagok felejtősek, mert nehézfémeket engednek ki magukból az elektrolízis során.

Még egy adalék a gyárival kapcsolatban. Kézzel is indítható, de ha minden igaz magától tudja mikor kell beindulnia.
"Mikroprocesszor vezérelt". Ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok. 2db drót lóg a vízbe amibe áramot vezetnek... az nem hiszem, hogy bármilyen
mérési adat alapján dönti el mikor kell indulnia.


2014. április 13., vasárnap 19:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer, èn lehet hogy tudok olyat szerválni neked. Nem sokat, de egy 10x10centit.. saválló acélszövetet(kb uo. Mint a szúnyogháló, de lebontható szálakra ha jól emlékszem.). Holnap utánakérdezek ha érdekel :D

_________________
Kép


2014. április 13., vasárnap 19:05
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Akkor elmondhatjuk, hogy az ozmóban az oldott sók hiánya miatt nem jó a cucc,
Hiszen a víz mint elektrolit nem tartalmaz semmit ami vezetné az elektronokat!?
Ha már húr, a gitár lekisebb húrja esetleg?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 13., vasárnap 18:45
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Az ozmóban alig "füstöl".
Egyenlőre sima bevont 0.5mm-es drótot a tesztelés végett.
De már dolgozom az ügyön.
Szóba jött rozsdamentes acél szövet, csak csóróság van jelenleg és a
legkisebb vásárolható darab (30x100cm) is 3eFt. Asszony levegőt is sajnálja tőlem. :)
Illetve a legjobb expandált rozsdamentes rács lenne, mert az van a gyárin is, csak
ritka mint a fehér holló.


2014. április 13., vasárnap 18:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Milyen huzalt használsz?
A korrózió véget kérdezem.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 13., vasárnap 17:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron