Pontos idő: 2024. április 19., péntek 20:49



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Gyári tető világítás tuning 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. február 24., péntek 18:05
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

A tető tuninghoz tennék hozzá!
Elkészítettem az én saját tuningomat:Gyári adat 15W ehez jön a 12W plussz az 27W szóval 54 literre az annyi mint 0,5W/L(remélem örülni fognak a növények)
MP60 Eheim gyári tető semmilyen furás faragást nem tartalmaz csak egy szuper erős pillanatragasztót igényel na meg az armatúrát!
Az armatúra(427mmx44mmx22mm):Elméletileg fröcsenő víz ellen védett!(azért óvatos leszek!!)
Csatolmány:
DSCF3295_átméretezve.JPG

A Ragaszó:Ez egy gél szóval lehet vele vastagságot húzni nem folyik szét minta régi hagyományos pll.ragasztók!Ja és nem mellékes hogy ugyanolyan szuper erős!
Csatolmány:
DSCF3292_átméretezve.jpg[/attachment
Így néz ki most:
[attachment=3]DSCF3291_átméretezve.JPG

Csatolmány:
DSCF3290_átméretezve.JPG

Így néz ki műküdés közben a víz felett!(akvárium maxig töltve és így is van több mint 1cm kis víz csökkentéssel akár több is)
Csatolmány:
DSCF3287_átméretezve.JPG

Csatolmány:
DSCF3288_átméretezve.JPG

Mivel két különálló villás dugó van,még egy idő kapcsolóval akár tudok Napfelkeltét-nyugtát szimulálni (egy átmenetet ez még nincs meg!).
Ha van kérdés szívesen válaszolok.

_________________
http://burkoloferi.mindenkilapja.hu/


2012. március 7., szerda 16:53
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
36 wattos előtétet és csövet tudok olcsón,ebből kellett gazdálkodni.Most 10h-t világítok,36 wattal 7h-val akarok kezdeni,meg egy kicsit emelt táppal.co2 még nincsen,előtét kívül van a tetőn (nem tudom hogy az elektronikus előtét mennyire melegszik)és a kábelcsatorna fedelét le tudom csúsztatni,illetve 9cm-es ventivel hűtök.Persze ha lesz új aki akkor más lámpa lesz!Köszi a tanácsokat!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. március 3., szombat 20:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
Így igaz! Én ugy csináltam meg h külön lehessen kapcsolni a 3 db fénycsövet. Ja és az előtét hűtéséről is gondoskodj.

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2012. március 3., szombat 20:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Miki!
Én személy szerint inkább a csövek számát növeltem volna amit külön-külön is lehetne kapcsolni.
Így elérve a nagyobb fényerőt.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. március 3., szombat 19:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
atis70 írta:
Szia myk74!
Nem olyan rossz munka ez de vigyázz mert a hirtelen fényerő különbség nem tesz jót semminek Ha változtatsz a fényerősségen fokozatosan kellene tudomásom szerint hozzászokatni a medence tartalmát. De ha nem igy van akor majd ki javitanak.

Bezony.
;)
Mivel nőtt a fény így a növényeknek is több tápanyagra van szűksége illetve a CO2-re.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. március 3., szombat 19:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
Szia myk74!
Nem olyan rossz munka ez de vigyázz mert a hirtelen fényerő különbség nem tesz jót semminek Ha változtatsz a fényerősségen fokozatosan kellene tudomásom szerint hozzászokatni a medence tartalmát. De ha nem igy van akor majd ki javitanak.

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2012. március 3., szombat 19:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
myk74 írta:
Elnézve a profi munkákat és a rengeteg beleölt munkát,én csak ne panaszkodjak!
Kép
Szintén 54 literes szett tuning(lehet válogatni a leendő tulajoknak!) :lol:
Tetőt 1500ft-ért vettem postával együtt,nincsen benne semmi, totál üres,és hiányoznak az etető nyílás fedelei.
36w power kompakt égő 1600ft Budapestről.(10 méterre a házunktól van 1200ft-ért :D )
foglalatok 300ft,előtét 1800 ft(1x36w elektronikus)
3-5 mm műanyag lap ingyen szomszédtól,táp kábel -vezeték ingyen havertól.
Tetőbe belecsavaroztam a teljes belsejét lefedő műanyag lapot erre a foglalatokat és kivülre hátra az előtétet.Haver beköti(félek az áramtól :mrgreen: ),és kibélelem tükörfóliával.Vágok majd ki etető nyílást lefedő lapot és ennyi.20perc :lol: .Remélem növényeim fogják szeretni.
Jelenlegi:Kép
24 wattos tetőmnél a páramentes foglalat egyik fele kivülre került ,ez összecsavarva tartja a csövet tökéletesen.Sima 25wattos hagyományos előtét hajtja a T5-ös csövet jó pár nónapja!Elfért volna még egy cső ,de nem akartam mélyvizet,csak fokozatosan haladok.

Kész a bekötés már csak a páramentesítő (ferrero doboz :lol: )felragasztása van és a tömítés meg a tükörfólia felrakása!Brutál fénye van a 36 wattnak a 24 után!
Kép
Kép
Annyira nem szép munka de nekem tetszik!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. március 3., szombat 8:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
;) Van benne valami.

Esetleg még annyi észrevétel.
A fénycső előtéteket éghető anyagra csavaroztad.
A kettő közzé mindenképp tennék klingerit-et vagy a rögzítő csavarokkal kiemelném a fáról a fénycső előtéteket.
;)
Erre a képre gondolok.
Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. február 26., vasárnap 23:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Elnézve a profi munkákat és a rengeteg beleölt munkát,én csak ne panaszkodjak!
Kép
Szintén 54 literes szett tuning(lehet válogatni a leendő tulajoknak!) :lol:
Tetőt 1500ft-ért vettem postával együtt,nincsen benne semmi, totál üres,és hiányoznak az etető nyílás fedelei.
36w power kompakt égő 1600ft Budapestről.(10 méterre a házunktól van 1200ft-ért :D )
foglalatok 300ft,előtét 1800 ft(1x36w elektronikus)
3-5 mm műanyag lap ingyen szomszédtól,táp kábel -vezeték ingyen havertól.
Tetőbe belecsavaroztam a teljes belsejét lefedő műanyag lapot erre a foglalatokat és kivülre hátra az előtétet.Haver beköti(félek az áramtól :mrgreen: ),és kibélelem tükörfóliával.Vágok majd ki etető nyílást lefedő lapot és ennyi.20perc :lol: .Remélem növényeim fogják szeretni.
Jelenlegi:Kép
24 wattos tetőmnél a páramentes foglalat egyik fele kivülre került ,ez összecsavarva tartja a csövet tökéletesen.Sima 25wattos hagyományos előtét hajtja a T5-ös csövet jó pár nónapja!Elfért volna még egy cső ,de nem akartam mélyvizet,csak fokozatosan haladok.

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. február 26., vasárnap 21:39
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
;) Van benne valami.


2012. február 26., vasárnap 21:35
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: