Pontos idő: 2024. április 23., kedd 8:37



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
 Gyári tető világítás tuning 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:

Köthettem volna egy kábelre a 220V-ot, de nem akartam a gyári világítást berhelni. Inkább majd az idő kapcsolóba dugok egy elosztót és kész.

Szerintem ne tedd.
Inkább használj több időkapcsolót így a fel és a le kapcsolás is lehet lépcsőzetes.
Ami a halaid számára mindenképp jót tesz.
Gondolom Te sem szereted ha full fényerővel arcon világítanak?
Na a halak is így vannak.
;)
Amúgy szépen megoldottad a feladatot!
Gratula!

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. február 26., vasárnap 20:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
Üdv. Killer!
Nekem is 54 L aksim van. én is megtuningoltam a világitást mert korlátozott volt a növény választásom.
Én vettem egy 40x40x3 alu zártszelvényt 4 db T5 IP 67-ES páramentes csavarozható foglalatot és egy 2x24 W-OT müködtető elektronikus előtétet.
Azért vettem a csavarozhatót mert 990 Ft/db a pattintós pedig 2000 fölött van és kiméljem a pénztárcám őt választottam.
továbbá 2 db müanyag végdugót.Az elektronikus előtétet a zárszelvény belselyében helyeztem el. A foglalatokat pedig értelemszerüen fénycső méretre.
De elkelett tolnom a foglalat helyét mert a másikoldalit nemtudtam volna csavarozni. és igy oldottam meg. A régi T8 15W-os fénycsövet is benne hagytam csak hátra helyeztem. Igy most 1db sera T815W Blue sky,1db SERA T824W Blue sky és 1db SERA T824W Plant Color dolgozik a jó megvilágitás érdekében. azthiszem megvan az 1W/ L:)
A KÖLTSÉGEK: 40X40X3 alu zártszelvény 1M 1560Ft
2x24W elektronikus előtét 5300Ft
IP67 Páramentes csavarozható fogl. 990Ft/db
40x40x3 végdugó 50Ft/db
2m kéteres 075ohm kábel 500Ft
ÖSSZESEN:11520Ft
Szereltem még a tetőbe 2 db számitógép ventit is az hűti az előtétet és igy nem melegszik nyáron pedig a vizet.
A készitéskor sajnos nem csináltam képeket igy csak a beszerelt állapotról van fotom meg csináltam a növényekről is látszik h szépen bubiznak működik a fotoszintézis. sajnos jobb világitás kellene a fotó készitéshez ez még a jövő zenéje:).


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2012. február 26., vasárnap 19:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Köszi Killer !
Nagyon sok gyári szett van forgalomba és ugye növényes akváriumokhoz meglehetősen takarékos fényforrással dobják piacra az aksikat.
Ezzel a topiccal sokat segítettél a "tuningolókon ".

_________________
Kép


2012. február 17., péntek 20:57
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Újabb Csináld Magad tudással lettünk gazdagabbak! :!: ;)
Köszi szépen! :pápá:

_________________
K.Tamás


2012. február 17., péntek 17:26
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Üdv.
Kaptam nemrég egy 54 literes aksit. Lényegében gyári szett.
Gyártót nem tudok. Nem is lényeges. A tetőben egy 15W-os fénycső lapul beépített elektronikával.
Ezt nem tudom mihez találták ki. Mert mindenhez édes kevés.
Tervbe vettem egy növényes nano kialakítását. Ehhez szükséges még némi upgrade.
Kicseréltem a csövet egy Sera Plant Color-ra (15W).
Ezt még megtoldottam 2db 11W-os 6500K-es kompakt csővel. Megvolt hozzájuk külön-külön a fojtóm.
Patron nem kell hozzájuk.
A tető alaphelyzetben így néz ki, ha a 2 fedelet leveszem.

Kép

Kép

A hátulján van egy akasztós szűrő foglalat is. Remélem jó lesz bele egy Eheim Aquaboss 2003, amelyet használtan vásároltam meg. Ez ideáig még nem hozta a postás.
Ha nem jó bele, akkor megoldom hogy beférjen. ;)
A bal oldali tető nyílás eleve rossz helyen van. Ezt ki kellett vágnom gázlángon melegített tapéta vágó pengével.
A megolvadt sorját levágtam és lereszeltem.

Kép

A két fojtót nem kívánom a tetőbe tenni. Nyáron így is lesz benne elég meleg. Egy külső dobozba megy úgy, mint egy laptop töltő.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Figyeljünk oda a szellőzésre. Nem fog kigyulladni a doboz, de nem árt ha tud távozni a keletkező hő, hogy ne csökkenjen le a gyújtó élettartama.
Rozsda álló lemezből vágtam egy csíkot és fölhajtottam a széleit hogy merevebb legyen. Ez pont passzol a tetőbe. Kétkomponensű epoxi stabilan rögzíti a széleinél.
A kompakt cső foglalatok is erre a lemezre kerülnek. Csiszolás, hogy biztosan fogjon, majd epoxi és száradás után alapos rángatás, hogy elé erős e.

Kép

Kép

A vezetékelés dupla szigetelésű kábellel. Rögzítések és vízhatlanítás epoxi-val.

Kép

Ezen a képen jól látszik, hogy a tető elég szerencsétlenül kitakarja a 15-W-os cső hátra vetülő fényének egy részét. Remélem csak én látom így és ez nem jelent majd gondot.

Kép

Teszt:

Kép

Kép

Kép

Köthettem volna egy kábelre a 220V-ot, de nem akartam a gyári világítást berhelni. Inkább majd az idő kapcsolóba dugok egy elosztót és kész.


2012. február 17., péntek 17:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron