Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 17:11



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 Ózonos barkács 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Ív lámpa, nincs benne a klsszikus wolfram izzószál.
Csak két elektroda amik köztt folyamatos ívhúzás adja ki a fényt.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 8., kedd 4:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Okosan kell használni. Lehetőleg a használatot befejezve hagyni kell fél órát a helyiségnek, mielőtt ott folytatnánk a tennivalónkat.
Az akvarisztikai ózonizátorok eléggé le vannak fojtva.
Utánpótlás híján az amúgy is kevés ózon fél órán belül reakcióba lép a környezetével és közben visszaalakul oxigénné.
Nem szabad azért alábecsülni. Egyes cégeknél veszélyességi pótlék jár azoknak, akik folyamatosan fénymásoló géppel dolgoznak a
készülék ózon kibocsájtása miatt. Bármilyen csábító is szaglással ellenőrizni jól működik e, kerülni kell ha lehet.


:|:| megoldódott a világi rejtély, hogy miért van olyan szaga a fénymásológépeknek :lol:
Minden nap tanul az ember valami újat :D + akkor már tudom, mi volt az a 'csípős' szag papeszéknél is a boltban :D

Már csak a parázsizzó érdekel :idea:

_________________
Kép


2014. április 7., hétfő 20:12
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Okosan kell használni. Lehetőleg a használatot befejezve hagyni kell fél órát a helyiségnek, mielőtt ott folytatnánk a tennivalónkat.
Az akvarisztikai ózonizátorok eléggé le vannak fojtva.
Utánpótlás híján az amúgy is kevés ózon fél órán belül reakcióba lép a környezetével és közben visszaalakul oxigénné.
Nem szabad azért alábecsülni. Egyes cégeknél veszélyességi pótlék jár azoknak, akik folyamatosan fénymásoló géppel dolgoznak a
készülék ózon kibocsájtása miatt. Bármilyen csábító is szaglással ellenőrizni jól működik e, kerülni kell ha lehet.


2014. április 7., hétfő 20:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
SlyChocolate írta:
tommyv írta:
Hát ez nagyon csúcs... :D Neked a hálószobában van az akva? Én is tervezek egy ózon gépet rendelni a távol-keletről majd valamikor, csak, mivel én az akvától nem messze alszom, kicsit félek, hogy nem lesz jó hatással a keletkezett gáz..

Mivel mérgező így nem is csodálom...
;)
Anno egy parázsfény izzó mellett aludtam na mondanom sem kell, hogy ébredtem reggel...


Milyen az a parázsfény izzó? :oops: :oops:

_________________
Kép


2014. április 7., hétfő 20:00
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
tommyv írta:
Hát ez nagyon csúcs... :D Neked a hálószobában van az akva? Én is tervezek egy ózon gépet rendelni a távol-keletről majd valamikor, csak, mivel én az akvától nem messze alszom, kicsit félek, hogy nem lesz jó hatással a keletkezett gáz..

Mivel mérgező így nem is csodálom...
;)
Anno egy parázsfény izzó mellett aludtam na mondanom sem kell, hogy ébredtem reggel...

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 7., hétfő 17:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Hát ez nagyon csúcs... :D Neked a hálószobában van az akva? Én is tervezek egy ózon gépet rendelni a távol-keletről majd valamikor, csak, mivel én az akvától nem messze alszom, kicsit félek, hogy nem lesz jó hatással a keletkezett gáz..

_________________
Kép


2014. április 7., hétfő 11:41
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Szombaton bent jártam a debreceni piacon és a lomok közt szemet szúrt egy felirat, amire pár hete még nem csillant volna meg a szemem.

(bocs a vaterás képért, de elfelejtettem front képet fotózni és már lusta voltam)
Kép

Ózon-Air készülék. Kemény 500Ft volt.
Magyar gyártmány. Benne az ózon előállításához szükséges szolid elektronika.
Szobai használatra tervezve pár négyzetméterre. Egy kis ventilátor hajtja ki belőle a keletkezett ózont.
Az elektromos ív egy kis 15x37mm-es kerámia lapkán jön létre kis mennyiségben.
A készülékben úgy tűnik szándékosan nem a légáramlatba tették a lapkát, hanem egy félreeső helyre.
Így pláne nem sok ózont termel, mert nincs ami lehordja a lapkáról.
Belekezdtem az átalakításába, hogy akváriumhoz is jó legyen.

Kép

A lapka eredetileg oda volt beépítve, ahova beforrasztottam és beragasztottam a sárga és piros vezetéket.
A lapka följebb látható a terítőn.

Kép

Az ózon fejlesztő lapkát beépítettem egy kis burkolatba, aminek egy be és egy kijárata van. A keresztül haladó levegő kénytelen az elektromos ívet érinteni.
Így megtörténik az áthaladó levegő egy részének oxigén bontása.

Kép

Jó alaposan körberagasztottam, hogy sehol se szökhessen ki a levegő a réseken.

Kép

Már csak két lyuk kellett a burkolatba a levegő be és kivezető nyílásának.

Kép

Beszereltem a burkolatba és beforrasztottam a két meghosszabbított vezetéket.

Kép

És ment rá a burkolat.
Rákötöttem egy légpumpát és kipróbáltam mit produkál. Elég intenzív ózon illatot áraszt.
A gyárimhoz képest nem is olyan rossz. Kár hogy nem tudom bemérni a teljesítményét.


2014. április 6., vasárnap 13:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron