Pontos idő: 2024. április 19., péntek 14:12



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
 boraras brigitta 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Szabi írta:
Garnikra mekkora veszélyt jelent? A leírásában ragadozónak írják.


Igazad van .. a garnik :(

_________________
Kép


2015. június 2., kedd 18:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 19:37
Hozzászólások: 79
Garnikra mekkora veszélyt jelent? A leírásában ragadozónak írják.


2015. június 2., kedd 18:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Szabi írta:
Sziasztok,

Valaki tart ilyen halakat? Mik a tapasztalatok velük kapcsolatban? Mennyire aktívak? Félős, bujkálós fajta e?

Szeretnék még 8 vagy 10 kisebb testű halat, és a brigitte és az endler guppi (persze endlerből 5-6 db) jött eddig szóba. Nagyon tetszik mind a két hal, de csak is kizárólag aktív, nem félénk halakat szeretnék, mert sajnos az amanda lazacaim lámpa mellett elég ritkán mutatkoznak viszont amint a lámpa lekapcsol előjönnek és bátran bandáznak. Reménykedem, ha sikerülne valami bátrabb raj halatt (tudom az endlerek pont nem raj halak) választani ők is felbátorodnának és rájönnének hogy nekik sincs mitől félni.

Ki mit javasol? Esetleg más alternatíva is jöhet (2-3cm kategóriában).

Üdv,

Batbus pentazona ?
Kép

_________________
Kép


2015. június 2., kedd 17:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 19:37
Hozzászólások: 79
Sziasztok,

Valaki tart ilyen halakat? Mik a tapasztalatok velük kapcsolatban? Mennyire aktívak? Félős, bujkálós fajta e?

Szeretnék még 8 vagy 10 kisebb testű halat, és a brigitte és az endler guppi (persze endlerből 5-6 db) jött eddig szóba. Nagyon tetszik mind a két hal, de csak is kizárólag aktív, nem félénk halakat szeretnék, mert sajnos az amanda lazacaim lámpa mellett elég ritkán mutatkoznak viszont amint a lámpa lekapcsol előjönnek és bátran bandáznak. Reménykedem, ha sikerülne valami bátrabb raj halatt (tudom az endlerek pont nem raj halak) választani ők is felbátorodnának és rájönnének hogy nekik sincs mitől félni.

Ki mit javasol? Esetleg más alternatíva is jöhet (2-3cm kategóriában).

Üdv,


2015. június 2., kedd 14:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 19:37
Hozzászólások: 79
Rendben. Köszönöm!


2015. június 1., hétfő 21:49
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Szabi írta:
Sziasztok,

Tervezek ezekből a kis halacsokból egy pár darabot az akvába, de a múlt héten amikor bent voltam a boltban nem volt belőlük. Esetleg lehet tudni hogy mikor lesz belőlük ismét?

Üdv,


A héten szinte minden nap érkeznek állatok .
Ez is beérkezik hétvégéig .

_________________
Kép


2015. június 1., hétfő 21:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 19:37
Hozzászólások: 79
Sziasztok,

Tervezek ezekből a kis halacsokból egy pár darabot az akvába, de a múlt héten amikor bent voltam a boltban nem volt belőlük. Esetleg lehet tudni hogy mikor lesz belőlük ismét?

Üdv,


2015. június 1., hétfő 20:32
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Sokat filóztam a témán, és szerintem belevágok...Annyi engedményt teszek a razbóráknak, hogy 1 hónappal előbb beköltözhetnek.
Az irodában nem titkoltam el, hogy nem teljesen veszélytelen a project, de a csapat fele ramirezi-párti a másik fele razbóra-párti. Senki sem akar engedni...A főnök viszont már gyanús szemekkel nézegeti az akváriumot, hogy miért ilyen viccesen kicsit építettünk. :ostor:

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. november 4., péntek 17:20
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
novenyesakvariumok írta:
Sziasztok,
egy elég elvetemült ötletem támadt, és egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan.
Egy céges akváriumot rendezünk be, és a kérés az volt, hogy felül szeretnének baltahasú lazacokat, kb 10 darabot, középen törperazbórát(boraras brigitta) vagy 40-50 darabot, és egy-két pár pillangó tarkasügeret.
Az akvárium 240 literes, és nagyon sűrűen be lesz ültetve növényekkel. Ennek ellenére azért bennem van a félsz, hogy ez nem lesz zökkenőmentes, mert a sügerek eledelnek fogják nézni a razbórákat.
Ennek ellenére olyan írásokat is oldastam, hogy ha ezt a törperazbórát 20-30 darab felett tartják, akkor tömött sorokban úszkálnak egy megfelelően nagy akváriumban.
Szerintetek érdemes ilyen projectet bevállalni, vagy le kell beszélni az ötlet kitalálóját, hogy úgy is halkaja lesz a razbórákból?

Sajna, ha a razbórák a sügérek territóriumába kerülnek semmi esélyük.
Nem beszélve arról , hogy ezek a fajta razbórák nem állnak annyira csapatba mint pld a hengelik.

_________________
Kép


2011. október 27., csütörtök 18:12
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Sziasztok,
egy elég elvetemült ötletem támadt, és egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan.
Egy céges akváriumot rendezünk be, és a kérés az volt, hogy felül szeretnének baltahasú lazacokat, kb 10 darabot, középen törperazbórát(boraras brigitta) vagy 40-50 darabot, és egy-két pár pillangó tarkasügeret.
Az akvárium 240 literes, és nagyon sűrűen be lesz ültetve növényekkel. Ennek ellenére azért bennem van a félsz, hogy ez nem lesz zökkenőmentes, mert a sügerek eledelnek fogják nézni a razbórákat.
Ennek ellenére olyan írásokat is oldastam, hogy ha ezt a törperazbórát 20-30 darab felett tartják, akkor tömött sorokban úszkálnak egy megfelelően nagy akváriumban.
Szerintetek érdemes ilyen projectet bevállalni, vagy le kell beszélni az ötlet kitalálóját, hogy úgy is halkaja lesz a razbórákból?

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. október 27., csütörtök 17:35
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron